Šta je novo?

Problem nestandardni 2.5mm - 3.5mm jack

zii

Zapažen
Učlanjen(a)
03.01.2024
Poruke
3
Poena
2
Pozdrav forumaši,

Imam problem pa mi treba savet, da li neko možda može da mi pomogne. Naime kupio sam Samson SE10 mikrofon koji se kači na uvo, koji na svom kraju ima 2.5mm jack ali neki nestandardni, jer na sebi ima navoj, i došao je sa nekoliko konektora koji se navrću na taj navoj. Meni je potreban 3.5mm jack da bih mogao da ga uključim u Rode Wireless Go koji imam, medjutim problem je što taj njegov 3.5mm konektor ima i šraf na sebi (koji se ne skida nego se samo vrti u krug) jer je namenjen za Sennheiser wireless sisteme. I zbog tog šrafa jack ne može da se skroz utakne ni u jednu žensku 3.5mm utičnicu jer mu fali koji milimetar.

IMG_20240103_171800.jpgIMG_20240103_171740.jpg

Da li je neko imao iskustva sa ovakvim konektorima, i šta mi preporučujete? Da li da nekako probam da isečem taj šraf na 3.5mm nastavku (ne znam ni čime bih to isekao) ili postoji neko drugo rešenje a da nije sečenje kabla?

Hvala 🙌🏼
 
Može da se iseče biaxom samo je pitanje šta je ispod toga tako da je najbolje rešenje da zameniš konektor.
 
Pošto je ovaj od 2.5mm sa navojem (koji ide u taj od 3.5mm), ni jedan običan konektor ne paše na njega zbog tog navoja. Jedino njega da turpijam, ali onda se bojim da više neću moći da koristim te njegove konektore jer sam ih dobio još 3 komada za različite bežične sisteme.
 
Nazad
Vrh Dno