Šta je novo?

Problem midea 12 ica

Bmarkoww

Poznat
Učlanjen(a)
06.12.2021
Poruke
47
Poena
25
Pozdrav, nisam znao gde da okacim pa unapred izvinjenje adminima.
12 ica on/of midea, ociscena skoro, ali i od samog starta dize vlaznost vazduha, ispusta periodicno, kada postigne temperaturu pri hladjenju, sparni miris, vlazni , ne znam kako bih opisao drugacije. Detektor vlaznosti na xiaomiju pokazuje za nekih i do 10 posto da skoci vlaga.
Lupao sam glavu danima sta bi to moglo biti, inace nalazi se se u sobi od 12 kvadrata, radna soba da kazemo.
 
Pozdrav, nisam znao gde da okacim pa unapred izvinjenje adminima.
12 ica on/of midea, ociscena skoro, ali i od samog starta dize vlaznost vazduha, ispusta periodicno, kada postigne temperaturu pri hladjenju, sparni miris, vlazni , ne znam kako bih opisao drugacije. Detektor vlaznosti na xiaomiju pokazuje za nekih i do 10 posto da skoci vlaga.
Lupao sam glavu danima sta bi to moglo biti, inace nalazi se se u sobi od 12 kvadrata, radna soba da kazemo.
Tada prestane da hladi i nastavi samo ventilator da radi pa samim tim susi isparivac i stvara vlagu...
 
Znaci sustinski generalna stvar kod svih klima ? Ima li nacina da se to nekako regulise? Posto je nekad taj sparni miris nepodnosljiv...
 
da li bi neki inverter manjeg kapaciteta onda bio pogodniji za taj manji prostor? tj da li bi prelazak na inverter znacio nesto generalno ?
 
Ja prije mislim da ti nije dobro ociscena klima.
 
pa od prvog dana instalacije mi pravi taj problem
 
Kakav ti je pad odvoda kondenzata od unutrasnje do vanjske?
 
prvo ide uz zid do prozorske strane, sad ne mogu reci skroz paralelno sa plafonom, ali ima neki pad od ajd 7 recimo stepeni (to je kraci deo creva), pa onda ide vertikalom do rupe u u zidu koja je ispod visine prozora
 
Uzmi vaser vagu il metar i provjeri. Moglo bi bit da ti se kondenzat zadrzava zbog neadekvatno uradjenog odvoda.
 
moguce, danas svako namesta klime... jel crevo koje odvodi kondezat direktno vezano za nekako za isparivac?
 
Vezano je za kadicu u unutrasnoj jedinici. I mora imat pad do izlaza. Inace se hoce kondenzat nakupit i uslijed razvoja bakterija i gljivica usmrdit
 
Uzmi vaser vagu il metar i provjeri. Moglo bi bit da ti se kondenzat zadrzava zbog neadekvatno uradjenog odvoda.
ima pad i curi napolju , ostaje mi samo jos da ocistim saće nečim , ostane malo na maramici traga nije vidljivo okom, čisto eto da budem siguran i da nije do toga , mada eto kažem ti vrlo brzo je onomad nakon nedelju dana pocela da pravi to sranje sa vlagom i onda ako i to ne upali ima da uzmem neku drugu, inverter nek ide sve u majčinu... ko će ga vise znati , nije zdravo udisati vlazan vazduh
 
Nije to samo vlazan zrak, to je zrak pun razno raznih patogena koji se u toj vlagi razvijaju. Potrazi ZeP Venture pjenusavo sredstvo za ciscenje i dezinfekciju klime i dobro ocisti. Ne stedi ga.
 
Nazalost kad se jednom poshast navadi, retko rese sredstva. Obicno je problem u zacepljenom crevu ili losem odvodu.
Nadji neke pro momke sto rade ugranje/servis da dodju i oni ociste, oni ce ti reci gde ti se skupilo sta.
 
pa skapirao sam da je do nekog zacepljenja definitivno, kondenzuje se samo tako , vise je i ne palim, a krastavac hteo sam brzo i pre svega jeftino resenje proslog leta i eto mi sada, lakse mi realno da uzmem novu jedinicu...
Nema evo, ocistio sam i saće, turbina je cista to sam potapao u hemiju i ocistio do fabrickog glanca, negde **** kondenz i vraca se i tu sada moze 10 majstora da dodje da je gleda, jebala me jeftina midea nikad vise... da su neke cestice u vazduhu xiaomi preciscivac bi vristao ali nije samo skoci vlaga...
 
Jeftiniji ti je majstor koji će ti profesionalno očistiti i videti gde je problem, nego nova klima. Mislim da nije do klime nego do ugradnje.
 
ocistio sam je profi, isto sam radio sto rade i oni, skinuo turbinu oprao, plastiku prebrisao, sace raskravio sredstvom, usisao kerherom sto ispusta i uvlaci mlaz vode, to sam jos od proslog puta na jednoj drugoj jedini rekao majstori da ciste nema sanse, zabrlja mi cetkama koje provlaci kroz sve klime samo raznosi iz jedne u drugu gljivicne spore.
Definitivno moze i jeste do ugrandnje ali ne znam sta tu mogu da urade osim da mi skidaju crevo i po vezu opet, a ako to ne upali , potrosih i vreme i novac za dzabe...
 
Nije fazon u resavanju posledica nego uzroka, odvod...da li ima sve pad, da li je neko crevo delimicno zacepljeno mozda i skroz pa vraca. Mozda ti se cak iz creva oseti ili ako su ti crevo od unutrashnje jedinice za "odvod" nabili da dira tacnu u spoljnoj mozda odande neki miris/vlagu uvlaci....Nagadjam samo...U NS ima super ekipa za montazu, ali svi gledaju svaki dinar. Uzalud tebi prijatelju i 3x skuplja klima ako ti ugrade susteri.
 
jel ima neka ekipa za podrucje Bg a da preporucis? Moze u inboks sto bi rekli :)
 
Nazad
Vrh Dno