Šta je novo?

Problem kod pokretanja laptopa

duskons

Cenjen
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruke
109
Poena
170
Dobar dan.
Evo da vam objasnim kakav problem imam.
Pre 2 dana sam zamenio procesor na svom laptopu i od tada imam jedan problem.
Specifikacije laptopa su mi bile:
Packard Bell
Model: Easynote TJ75
Procesor: i3-330M
Graficka: HD 5650
Ram: 4GB DDR3
SSD 120GB
Doslo je vreme da menjam pastu na procesoru i grafickoj, pa reko ajde odma da stavim i malo jaci procesor.
Uzeo sam i5-540M, zamenuo i sve radi kako treba osim kad startujem laptop.
Na samom pocetku laptop nema ono standardno ocitavanje biosa, zapisti 2x kratkim bipom, izbaci sliku, postavicu je ispod, i kad stisnem F1, kao sto pise, startuje i sve normalno radi.
IMG_20220605_022617.jpg
Nisam znao u cemu je problem pa sam malo guglao i na par mesta sam nasao da bi mozda reset Biosa resio problem.
Opet sam rasturio ceo laptop, izvadio bateriju na nekih 20 minuta, vratio i opet isto.
Onda sam vadio i memoriju i opet isto. E sad negde sam nasao kao resenje, da bi trebalo da se uradi update Biosa.
Sto se tice Biosa koji je sad na laptopu:
Phoenix Technologies LTD
V1.09
11/26/2009
Moje pitanje je da li bi update Biosa resio problem ili je problem nesto drugo.
Ako je update resenje, molio bi da mi neko objasni kako se to radi jer samo to jos nisam
nikad radio.
Hvala lepo.
 
Pogledaj na sajtu proizvođača laptopa koji je poslednji BIOS koji ima da se skine i tamo verovatno imaš i uputstvo kako da se update-uje.
 
Kada odem na sajt proizvodjaca i ukucam podatke od laptopa, nista mi ne izbacuje.
Ni za drajvere ni za bios.
Ja sam nasao negde na internetu da postoji verzija biosa 1.26
Ali ne znam da li je to sajt od poverenja i nema uputstvo kako se radi.
 
na jednom čistokrvnom nemackom sajtu (hardwareluxx.de), officialni update podrzava mikrokod za 540. verzija 1.26 koja se spominje se takodje moze naći tamo, ali je to modovana verzija, prepakovana sa identičnog nekog acera.
 
Evo nasao sam ovde i ovaj 1.26 verziju.
https://www.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=1845770&si=522238a5eea2361ae3a6455b13f71834
Raspakovao sam ga i u njemu ima readme txt. u kom pise sledece:
Run "Flash.bat" to flash BIOS in pure DOS or Windows x86/x64 OS environment.
I sta sad ja treba da uradim?
Samo da pokrenem taj

Flash
Type: Windows Batch File

I kad odradi svoje sta ima, to je to.
Nisam siguran
 
Pokreni Flash.bat u windowsu i odradice update. Ako ne bude hteo onda ce morati u DOS-u, napravi butabilni flash sa Rufus-om imas opciju FreeDOS da ti napravi pa onda iskopiraj iz foldera DOS sve na flash. Butujes sa flasha i kad se pokrene kucas:
phlash16 PV50126.ROM
Trebalo bi da odradi update, zavisi od programa ima negde gde se drugacije kucaju komande.
 
Nazad
Vrh Dno