Šta je novo?

Pristup stampacu na Cloud serveru

artur

Čuven
Učlanjen(a)
20.07.2003
Poruke
568
Poena
630
Imam instaliran Windows Server 2022 na Cloud serveru, sve mi lepo radi osim pristupu lokalnom stampacu, a bas mi treba.
Pristupam Cloud-u kroz Remote Desktop Connection iz Windowsa 10. Sve mi je ukljuceno u RDC-u pod Local Resources,
Stampac, portovi, diskovi, Clipboard, i sve radi osim stampaca. Prepoznaje Windows-ove (Microsoft Print to PDF,
Microsoft XPS Document Writer, OneNote for Windows 10 i pored svih stoji redirect). Kada idem na Add ne pronadje nista.
Serovao sam lokalni stampac.
Da li neko zna kako ovo da resim,
NAPOMENA. Nisam bas neki napredni korisnik. Windows Server sam samo instalirao nista nisam menjao i dodavao.
Na HP-ovom sajtu ne postoje driveri za Windows server.
 
Drajveri mogu i za klasicnu windows 10 verziju da se instaliraju na server 2022, medjutim meni radi printer redirect preko rdp-a i bez instaliranih drajvera na serveru. Pojavi se stampac (redirect sa klijenta) u printers and devices na serveru automatski kad se ulogujem na rdp. Na klijentu je w10 pro x64, a server 2022 standard.
 
Obicno ili sam host OS (server) ili guest (sistem sa koga pristupas) mora da ima odgovarajuci driver da bi mapiranje bilo uspesno. Na klijentu se to radi pod additional drivers opcijom u podesavanjima stampaca gde dodajes drivere za druge verzije operativnih sistema. Na serveru mozes da instaliras ili .exe ako ima ili da dodas INF fajlove i pratece stvari (.cat i sta vec ide) u odgovarajuce foldere pa ce server znati da instalira stampac kada se prijavis (ako se device ID i ostalo poklapa). Ali ako se ne slaze verzija drivera od toga obicno nema nista. Vazno je sta pise u INF fajlu drivera. Secam se da je HP imao neke univerzalne drivere ranije ali zadnji put kada sam se zanimao sa time je bilo pre vise godina, ne znam tacno kakva je sada situacija.
 
Hvala na pomoci, uspeo sam na sledeci nacin, pa ako nekome zatreba.
.EXE datoteka sa drajverima sa HP-ovog sajta nije mogla da se instalira jer je javljao gresku da na Windows Server-u ne radi.
Nju sam raspakovao, isao na Add local or network printer with manuel settings, izabrao prvi virtuelni port (mora u RDP-u da se
ukljuce opcija deljenja portova), isao na Have disk, izabrao direktorijum gde sam raspakovao drajvere, i sve radi.
Hvala jos jednom na ideji.
 
Nazad
Vrh Dno