Šta je novo?

Pristup mailu na biznis domenu

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
U firmi u kojoj sam poceo da radim, imamo zakupljen domen od jednog partnera iz inostranstva koji nam navodno zbog pozanstva daje besplatne hosting usluge, navodno... Kada sam stigao u firmu jednom mail nalogu se pristupalo preko gmail aplikacije gde je sve vec bilo konfigurisano, ko je konfigurisao, kada, kako, niko nema pojma... U medjuvremenu kreirali smo (preko directpanela, ako je to bitno) jos jedan mail i za pristup inboxu smo dobili sledece podatke (to nam je prosledio partner):


30 aspmx3.googlemail.com 172.253.118.26 (no glue)
10 aspmx.l.google.com 108.177.15.27 (no glue)
30 aspmx2.googlemail.com 209.85.233.27 (no glue)
20 alt2.aspmx.l.google.com 172.253.118.27 (no glue)
20 alt1.aspmx.l.google.com 209.85.233.27 (no glue)

I naveo kao ne pristupate preko naseg servera, nego treba to da unesete u google, posto koristite gmail za pristup mailu....sta god mu to znacilo. Ja sam nasao na netu koje MX recorde treba da namestim u admin panelu i to su:

1 ASPMX.L.GOOGLE.COM
5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM
5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM
10 ALT3.ASPMX.L.GOOGLE.COM
10 ALT4.ASPMX.L.GOOGLE.COM

I dobio povratnu informaciju da ce do 72h dns recordi biti updatevoni...
Meni ovde nista nije jasno, to vreme je proslo, gospodin koji navodno se bavi hostingom i nudi te usluge, ne daje nikakve informacije, poslodavac pritiska kako mi (citaj ja) nismo nesto odradili, itd....

Neki predlog sta da radim?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Koji je domen. Šta piše u registru?
Šta je ns1 I ns2

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Izvinjavam se na zakasnjenju....posao.

Domen je djokovic-software.com. Kada sam otisao na ovaj DNS check izbacilo je dosta nekih adresa gde su sve chekirane.

Sto se tice g suite, ono sto mi je bitno, dakle ima ovaj trial, a nakon njega se sve placa po korisniku?
Ono sto meni nije jasno, imamo mail jedan na tom domenu koji se koristi vec i radi lepo. Ali njega ne vidim u direct adminu uz novi za taj domen....

Za NS (oba) stoji ns091.webhostingcluster.eu.

Hvala obojici.
 
Poslednja izmena:
*U medjuvremenu kreirali smo (preko directpanela, ako je to bitno) jos jedan mail i za pristup inboxu smo dobili sledece podatke (to nam je prosledio partner)"

Mislim da je ovdje greška. Ako emailovi idu preko Gsuite (a po parametrima idu) ne trebate vi da kreirate novog korisnika već vaš partner koji očigledno ima pristup Gsuite za vaš domen i da vam pošalje privremenu lozinku koju ćete promijeniti prvi put kada se budete prijavljivali preko weba.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Aha, to vec ima logike. Hvala, proveravam.
 
Domen je tamo na tom hostingu, ali mejl nije. Kao što kolega napisa, mora da se kreira emil na google.

Kad se tamo kreira, onda radi kao bilo koji emil nalog, ne mora da se gleda iz google mali aplikacije, a može...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
To kreiram preko g suite, posto je business email? Dakle treba da dobijem tu sifru od njrga?

Izvinjavam se, ali nista meni ovde nije jasno, sta se desava :d
 
Email adrese se kreiraju na email serveru. A u ovom slučaju to nije na tom direct panelu.Neko mora da kreira email, I dostavi parametre za pristup.

Ako partnerska kuća ima gaps, I tamo kontrolišu više domena, sumnjam da će dati pristup...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Hvala.

Sad sam detaljnije jos proverio, na partneru je da kreira mail kao sto je pomenuto.
 
Nazad
Vrh Dno