Šta je novo?

Preporuka za usisivac

Mislim da je u EU max snaga motora ograničena na 900W.
Ja imam takav ali crne boje, ne znam napamet snagu motora.

Edit:
Za ostale SGEA3 modele piše 2000w za motor. Tako da može da bude i greška u opisu...
 
Poslednja izmena:
Obično istražim pre nego što nešto kupim, ali sam sada malo požurio.
U svakom slučaju ima dosta informacija, ali malo onih koje su korisne.

Pojavila se ova nova serija usisivača i može se videti i na našem Miele sajtu (miele.rs). Kao što sam pomenuo radi se verovatno o RU modelima koji nisu stigli da odu na to tržište.
Dobra stvar je što se isti ovi slabiji motori (890W) nalaze u EU modelima, kao što je desp pomenuo. Samim tim možemo pretpostaviti da bar što se kvaliteta tiče verovatno ne zaostaju za dosadašnjim jačim modelima sa našeg tržišta (2000W).
Nisam nigde našao neko direktno poređenje ova dva motora, osim par forum postova gde se nešto samo pomenulo kroz priču. Neka logika mi govori da i pored sigurnog povećanja efikasnosti kod novijeg, slabijeg motora, on verovatno ima manju usisnu moć. Ovo verujem da je bitno korisnicima koji imaju tepihe, kućne ljubimce i slično.

Što se tiče samih oznaka, one su pogrešne.
Na Gigatron sajtu ovaj model je SGEA3, dok je u stvari na nalepnici na samoj kutiji usisivača SGDA3.
Zanimljivo je da na miele.rs u naslovu ovaj model se deklariše kao SGDF3, ali se kasnije u specifikacijama ispod pominje ispravna oznaka SGDA3.
A pazite sad ovaj twist, baš ta oznaka SGDA3 je za već postojeći crni model koji je u stvari 2000W.

I ako je za utehu, ovakav model u EU košta 250-260EUR tako da ova cena sa popustom je u stvari realna, bar da se ne osećam potpuno prevarenim :)
Sreća je što nemam ljubimce, a ni mnogo tepiha.
 
Usisivače koje prodaju u EU imaju drugačije oznake. Verovatno zbog motora ili filtera ili opreme koja dolazi uz usisivač.
Sad sam baš pogledao; na miele.de taj Parquet model ima oznaku SGSF5, motor 890W, dolazi sa Air Clean Plus filterom (hepa). Od opreme ima standardnu opremu - tri dodatka unutra, standardnu četku, i plus četku za parket. Na tom sajtu stoji cena 329Eur.

Na mom, na nalapnici piše oznaka SGDA3, 2000W i isto su oznake na ruskom jeziku. Kupljen pre nešto manje od 3 godine. Crni, samo standardna oprema. Ako se dobro sećam, koštao je oko 27k.
 
Poslednja izmena:
Upravo na testu bio Blizzard.
Obzirom da mi usisivači sa kesom nisu opcija jer ne mogu zamisliti da kesu punu prašine držim u ormaru 4 mjeseca odluka je pala na Boost ili Blizard.

Boost je kompaktniji ali se teže čisti. Cijenom je Boost takođe dosta pristupačniji. Samo nisam baš siguran koliki je interval zamjene onih njegovih filtera.

Blizzard ima samo 1 filter i on je ogroman. Periv je i po deklaraciji doživotan. E sada, to doživotan je isto upitno, ali sigurno ga je lakše održavati nego onu kockicu kod Boosta.
Problem je što za parking prostor moram preurediti ormar da bi se ovaj Blizzard ubacio :(

Na internetu nisam našao neki uporedni test snage ova 2 modela, pa ako neko ima iskustva sa oba može ih podijeliti.
 

Prilozi

  • 20221211_143029.jpg
    20221211_143029.jpg
    184.8 KB · Pregleda: 83
pozdrav ljudi. gledam usisivačem do nekih 200-250e zanimaju me samo sa posudom ili kesom. koliko sam shvatio ovi sa kesom su jači, ali verujem da je bolji izbor jednokratna kesa. ja sam prvo hteo neki Philips sa posudom ali vidim da neki nisu oduševljeni njime, pogotovo njegovom turbo četkom. Miele mi je skup, ostao mi da kažem Bosch još najprikladniji. serija 6 sa kesom ima Bosch bgl6power1.(power) ima više četki. bgl6hyg1(higyenic ima kao bolju filtraciju a opet nema hepa filter nazad. i bgl6pet1 ovaj ima dodatnu četku za dlake ljubimaca.
imamo mačke, sta vi savetujete ? onaj prvi power je najjači, dai uopšte uzimati Bosch ili nešto drugo? hvala unapred, čekam iskustva drugih ako su imali neki od ovih usisivača.
 
Имаш на Миеле шопу основну верзију Ц3 Актив за 25к. Ја сам узео релативно скоро и презадовољан сам.
 
Poslednja izmena:
Dobra je stvar što su sve Complete C3 varijante praktično isti usisivač. Glavna razlika je u opremi koja dolazi u pakovanju, a koja se može i naknadno kupiti.
 
Karsher WD3?
Koju verziju da uzmem?
Unapred hvala.
 
WD3 mene služi odlično makar prethodne 4 godine. Imam i neku višekratnu kesu koju sam naručio preko interneta pa nisam uzimao one njihove, samo sam mu menjao onaj kartonski filter. Ja ga koristim i za auto. Ovo je jeftiniji Karcher (ti žuti su uglavnom iz Rumunije koliko sam video). Mene je koštao oko 9k.
 
Treba mi usisivač za stan,
neka preporuka osim wd3?
Oko 10 do 15k
 
Generalno WD3 je više radionički usisivač pošto nema hepa filter mada kada okrenem izduv na mi prečišćavač ništa ne detektuje. Što se snage tiče odličan je, i ja ga imam.
 
Preporuka za Philips FC 9170. Milslim da je jedan od najjačih usisvača sa kesom 2200 W, 500 W usisne snage.
 
Mišljenje za ovaj usisivač?
U Bugarskom metrou na akcij 2 komada za 170 leva (87e)
 

Prilozi

  • 328624834_859342318681860_7222174525084480842_n.jpg
    328624834_859342318681860_7222174525084480842_n.jpg
    69.2 KB · Pregleda: 60
Ako je ono što liči da jeste, to nije baterijski usisivač (ima kabel, utikač...) nema turbo četku dole, i generalno je srnj. (dizajnirano da izgledom podseća na skuplje batt usisivače). Bili slični kod nas u Lidlu.

A btv, šta misliš kakav može biti za te pare?
 
Poslednja izmena:
Ako je ono što liči da jeste, to nije baterijski usisivač (ima kabel, utikač...) nema turbo četku dole, i generalno je srnj. (dizajnirano da izgledom podseća na skuplje batt usisivače). Bili slični kod nas u Lidlu.

A btv, šta misliš kakav može biti za te pare?
Hahah za te pare verovatno samo krdža.. :ROFLMAO:

Koja je preporuka za neki best budget buy? Da ne bih morao stalno da palim Gorenje u koji se sipa voda i pere po pola sata nakon usisavanja...
 
Pa bre imamo bar 3 teme o izboru usisivača. Prouči ih...
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa Samsung VCC 5240 usisivačem, onim jajastim?
Deluje prilično sličan hvaljenom VCC 4135 modelu, s tim što je za nijansu skuplji i ima 2.5L kesu umesto 3L, ali ima jaču usisnu snagu i HEPA 11 filter umesto klasičnog sunđerastog na 4135...
 
pozdrav ljudi. gledam usisivačem do nekih 200-250e zanimaju me samo sa posudom ili kesom. koliko sam shvatio ovi sa kesom su jači, ali verujem da je bolji izbor jednokratna kesa. ja sam prvo hteo neki Philips sa posudom ali vidim da neki nisu oduševljeni njime, pogotovo njegovom turbo četkom. Miele mi je skup, ostao mi da kažem Bosch još najprikladniji. serija 6 sa kesom ima Bosch bgl6power1.(power) ima više četki. bgl6hyg1(higyenic ima kao bolju filtraciju a opet nema hepa filter nazad. i bgl6pet1 ovaj ima dodatnu četku za dlake ljubimaca.
imamo mačke, sta vi savetujete ? onaj prvi power je najjači, dai uopšte uzimati Bosch ili nešto drugo? hvala unapred, čekam iskustva drugih ako su imali neki od ovih usisivača.
ja sam prosle godine u italiji kupio slican bosch (sad ne znam koji je tacno model), odlican je, nije bucan a jak (600w), bila su 3 slicna modela sa cenama 210-240e. Kese su malo skuplje.
 
Bosch Unlimited, serija 7.
 
WD3 mene služi odlično makar prethodne 4 godine. Imam i neku višekratnu kesu koju sam naručio preko interneta pa nisam uzimao one njihove, samo sam mu menjao onaj kartonski filter. Ja ga koristim i za auto. Ovo je jeftiniji Karcher (ti žuti su uglavnom iz Rumunije koliko sam video). Mene je koštao oko 9k.
Gde si narucivao tu visekratnu kesu? Kupih neki wd2 i nisu se pretrgli (jedna kesa u pakovanju)
 
Da li neko moze da preporuci stapni usisivac dobar za dlake kucnih ljubimaca? Pas je u pitanju.
 
@lakii Sad sam pogledao mejlove, to je bilo 2016. godine. Ruski je sajt, i vidim da više nije u funkciji... Ja sam guglao reusable bag for Karcher i to je to.
 
Danas mi je stigao Kaercher VC 2. Naleteo sam na debeo popust kod jedne online radnje, našao preko E-Ponude, 12600 din. standardna cena mu je oko 21000.

Kompletno pakovanje plus još 2 filcane kese. Deluje kvalitetno, probao sam ga malo, vuče kao blesav i nije bučan. Prvi utisci su dobri.
 
Ja sam skoro uzeo Bosch BGS41POW1... Odlican je, ima turbo cetku, poprilicno tih (u odnosu na stari samsung)
Dvoumio sam se izmedju nekog miele i ovog bosch, na kraju je bosch ispao dosta povoljniji...

Jedina mana je sto ne znam kako da ocistim turbo cetku od dlaka... Ne moze (ili ne znam) da se izvuce samo cetka kao kod robota usisivaca, vec mora da se seku dlake kroz usisnik i tako izvlace... Nekako mi nije lagan posao...
 
Drugari zelim da kulim i ja neki usisivac ali sam sludjen najvise mi treba zbog dlaka, i da li zbog toga treba gledati da ima aktivnu turbo rotirajucu cetku ili snagu? Gledao sam stapne i ima stapni za 20tak hiljada sa motorizovanom cetkom? Gledao sam i klasicne ali samo sa posudom bih, Philips, Rowenta...ali sam sludjen. Bitno mi je da je dovoljno jak da usisa dlake i da je mali, posuda kabl ili stapni do 20hiljada? Hvala
Naravno i tepihe imam u kombinacija sa dlakama horor u najavi. Koristim kirbi ali mi je pretezak i preveliki.
 
Nazad
Vrh Dno