Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za TV od 43 inca 50.000-100.000 din

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Holy Smoke

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2010
Poruke
75
Poena
210
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao sto naslov kaze. Ako moze preporuka npr neki best buy tv od 43 inca.
Moze i preporuka vise modela.
Cenovni rang izmedju 50 000 i 100 000 din. (samo legalne radnje)
Preferiam LG i Samsung. Svakako sam voljan da razmislim i o drugim proizvodjacima.
 
Rešenje
Samo da se javim i zahvalim svima na odgovorima.
Tv je kupljen. Na kraju odluka pala na LG 43NANO773PA.AEU. Placen nepunih 70 000 din. Dopao mi se i sto je sive boje :)
Sony nisam mogao kupiti odmah vec sam morao cekati na isporuku min 10 dana a i bio je najskuplji tjs 85 000. Samsung su imali, ali q65 seriju koja je skuplja od ovog LG-a i mislim da ne vredi toliko vise, plus ima dve godine garanciju dok
LG ima pet godina.

U sustini ja sam zadovoljan. Videcemo u narednim danima sta tv sve moze :)
Jos jednom, hvala i pozdrav ;)
na prvu loptu SONY KD-43X80J


Android, DTS, Triluminos, IPS, ovogodišnji model

nisi naveo u kakvim uslovima se gleda i šta će se uglavnom gledati. možda će ti odgovarati VA tip panela a ne IPS
 
@zamzung
I meni je zapao za oko bas q60.

@momsab
Treba mi bukvalno za dnevnu sobu gde bi se uglavnom gledao tv program ali i ponekad neki filmovi, you tube, hbo go....
Treba da bude tv za porodicu ali i za mene (sobzirom da je tv u dnevnoj sobi)
Soba je dosta osvetljena. Imam bukvalno 5 prozora :)
Sto se uglova gledanja tice, uglavnom se sedi ispred na nekih 2m, velika ugaona garnitura. U prevodu odgovara i VA a i IPS :)
Kakvi su Sony televizori sada? Nude li dobar odnos ulozeno dobijeno?
Zaboravio sam reci da u kuci imam 3 Philipsa koji su vec dosta stari. Taj u dnevnoj koji nameravam da menjam je Philips 40PFL7007.
Muka mi je vise od Philipsa, tako da oni nisu u opticaju :ROFLMAO:
 
za 4K na 2m minimum je 50". ukoliko može da stane 50+, vidi u odgovarajućoj temi za preporuke

čim je ugaona garnitura i osvetljena soba, ne odgovara VA. tako da gledaj da je IPS ili VA sa quantum dot
 
Dobro, ovaj Sony koji si predlozio je IPS.
Sto se dimenzije tice, tako je kako je. Ja druge opcije nemam na zalost. Maksimalno u sirini gde ce tv stajati mi je nekih 100cm. To je 43".
Sada mi je tu 40" full HD.
Mislis da bi bio problem 43" 4K?
 
^ Ne bi bio problem, ali sa te razdaljine nećeš videti neki benefit na tako maloj dijagonali, pa ti 4k ne znači ništa, osim ako baš nemaš vanredno odličan vid.

A poznato je da tv nikad nije prevelik...

Nisam razumeo šta te ograničava, komoda ili uzak zid.

Ako je komoda ja bih je se rešio u korist većeg tv-a jer je 43 inča baš maljušno za današnje prilike, a tvoj budžet je dobar i greota da se ne iskoristi kako dolikuje.

Edit: Takođe računaj da je kod kačenja na zid, moguće kupiti nosač sa odstojnikom pa ta distanca od zida možda omogući veću dojagonalu i širinu tv-a.
 
Sve ja razumem ali kao sto rekoh to je sto je... Sa jedne strane vitrina koja je spojena sa donjim delom koji je kao neka komoda sa fiokama. Sa druge strane su vrata od sobe, a posle vrata ide druga vitrina. Obe vitrine drze viseci deo.
Apsolutno teorije nema da bih zbog televizora sve to sklonio.

Neko misljenje mozda o nekom LG televizoru? Kakvi su ovi Hisense televizori? Vidim da ih ljudi cesto hvale?
Koji bi neki ekvivalent ovom Samsungu q60 bio od strane LG?
 
LG vidi NANO modele. to NANO je nešto poput quantum dot

ako se ne varam, LG i Samsung ne podržavaju DTS a SONY i Hisense podržavaju. Hisense ima garanciju 7 godina (ako se registruje do kraja avgusta - produženo je, bilo je do kraja jula)

Hisense 43" modeli su lošiji od većih u istoj seriji. recimo A6500 od pre 3 godine, 50" ima MEMC, Game Mode i jači zvuk, dok 43" nema MEMC, pa samim tim ni Game Mode, i ima slabiji, i kako kažu, primetno lošiji zvuk

tip panela:
Samsung: samo VA, u tom cenovnom rangu ima i sa quantum dot
Hisense: (zaključno sa prošlogodišnjim modelima; ovogodišnji će biti uglavnom IPS) samo VA paneli, bez quantum dot
LG samo IPS, u tom cenovnom rangu ima i sa NANO
SONY nisam siguran, verovatno uglavnom IPS
ovo se odnosi na 43" modele

operativni sistemi:
Hisense najsiromašniji po pitanju aplikacija (VIDAA U 4 modeli podržavaju EON)
SONY ima Android TV (bolji) i neki svoj zasnovan na Linux-u (lošiji)
LG ima WebOS (mislim na svim 4K modelima)
Samsung Tizen (mislim na svim 4K modelima)
WebOS i Tizen se vode kao najbolji operativni sistemi za TV
 
Poslednja izmena:
Da dodam:
Sony serije 80 (i 90) su Android svi i odlični su što se tiče OS, dok su XH70 takozvani Linux i ne nude mnogo za uloženi novac.

I ja ti savetujem da kako znaš i umeš pređeš na veću dijagonalu.
 
@momsab
Hvala na detaljnijem odgovoru i pojasnjenju. Po svemu sudeci odluka ce pasti na neki od trojstva Sony, Samsung i LG.
Malopre sam se vratio. Bas sam otisao do obliznih radnji da ih ne imenujem. Bacio sam malo pogled na neke modele....
Gledao sam LG 43NANO753PA i 43NANO773PA. Takodje sam gledao i Sony KD-43XH8096.
U tom uzem izboru su Samsung Q60 i Sony KD43X80JCEP koje ste mi ovde vec predlozili.

@zaxknez
Na zalost, ponovicu ali poslednji put. Nemam mogucnost da stavim veci tv od 43". 😢


Sta bi ste vi od ovih ponudjenih izabrali? Znam da bi ste isli na vece dijagonale :ROFLMAO: Ali da morate birati neki 43" od ovih ponudjenih?
 
između ta dva modela ja bih izabrao SONY
 
@Holy Smoke Da sam na tvom mestu bukvalno bih na tu dijagonalu uzeo neki low-mid range tv do 40k maks (ako baš mora da se uzima), i gledao kako da se ratosiljam komode i kupim dobar tv krštene dijagonale.

Sa dobrim tv ovako male dijagonale nećeš ništa dobiti osim rupu u novčaniku, i eventualno kasnije mogućnost da ga koristiš kao monitor (jer je npr. u tom segmentu preporučeni Sony dosta dobar izbor).

Edit: Živo me zanima kakav je to raspored da se ne može uglaviti već tv...
 
Samo da se javim i zahvalim svima na odgovorima.
Tv je kupljen. Na kraju odluka pala na LG 43NANO773PA.AEU. Placen nepunih 70 000 din. Dopao mi se i sto je sive boje :)
Sony nisam mogao kupiti odmah vec sam morao cekati na isporuku min 10 dana a i bio je najskuplji tjs 85 000. Samsung su imali, ali q65 seriju koja je skuplja od ovog LG-a i mislim da ne vredi toliko vise, plus ima dve godine garanciju dok
LG ima pet godina.

U sustini ja sam zadovoljan. Videcemo u narednim danima sta tv sve moze :)
Jos jednom, hvala i pozdrav ;)
 
Mislim da si pogrešio. Trebao si izbaciti komodu, sto i krevet, za svaki slucaj, pa kupiti 100" minimum. 😀
Ja koristim 42" u sobi za to sto si naveo i ti, i zaista ne vidim da mi nesto fali pri gledanju. Neko je vec rekao u drugoj temi da cw ti ovde preporucivati samo monitore od 30" i televizore od 100". Valjda su im oci evoluirale...
Dobar tv si uzeo, nek sluzi dugo.
 
Ja nisam preterano zahtevan po pitanju kvaliteta, i uvek sam prvo za veću dijagonalu kad su u pitanju savremeni televizori. Konkretno i osnovni Samsung 55" RU7xxx mi je sasvim dovoljan, mada bi bilo bolje da sam uzeo 65". Kad je dobar izvor kvalietet prikaza je za mene sasvim prihvatljiv.
 
Ma ljudi moji daj Boze da svi zivimo u stancugama i kucerinama i da mozemo da priustimo i 100"+ tv.
Ne bi bilo problema...
Ogranicen sam prvo sa prostorom i to je to. A onda i novac... I ja bih da zivim u stanu od 100 kvadrata minimum i da mogu da kupim sto veci i bolji tv.
Svakako, ako nekome bude trebao tv od 43" mislim da ne bi pogresio ni sa jednim pomenutim u ovoj temi.
Hvala svima jos jednom.
Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno