Šta je novo?

Preporuka za stereo set za PC

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
669
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Trebaju mi kompaktni zvucnici za upotrebu uz racunar/telefon. 3.5 ulaz je obavezan, a WiFi / Bluetooth jako pozeljan. 2.0 ili 2.1 setup. Pre svega ce se koristiti za slusanje muzike, Ghost, Pantera, Metallica, RHCP i tome slicno :)
Cena do 400-450€ sve ukupno. Trenutno imam Tannoy Gold 5 near-field monitore, i jeste zvuk odlican, ali imam veliki problem sa sustanjem koje dolazi iz njih kad ih povezem na PC (Sound blaster Audigy FX kartica)... Nesto sto nisam imao ni sa jednim drugim zvucnicima. Tako da mozda treba da se drzim podalje od monitora?

Razmatram sledece:
Logitech Z623 (mana - nema bezicne konekcije)
Logitech Z560 (mana - los softver, problemi sa drajverima?)
Creative Sound Blaster Katana
Creative Sound Blaster Katana v2

Ovo su sve "gejmerski" zvucnici, tako da ne znam koliko ce los zvuk biti. Nisam neki audiofil, ali primecujem los zvuk gde su samo basovi napumpani, toga se plasim sa ovim resenjima, ali mozda gresim? U bioskopu mi bas tako zvuce, puca sa svih strana od basova ali zapravo nije to to za samu muziku. O ovim Katanama citam samo pozitivno, ali sam malo skeptican oko surround efekta? Da li cu imati osecaj sta dolazi sa leve a sta sa desne strane sa njima?

O monitorima ne znam nista, ali se plasim zbog sustanja koje sam iskusio sa Tannoy Gold 5 i koje nikako ne mogu da uklonim, probao druge uticnice, prebacio zvucnu karticu u drugi PCIe slot, drugi kablovi, ma nista ne pomaze... Ako znate nesto do 400-450€ da je dobro, slusam :) Ako su ovi koje sam ja nasao dobri za slusanje muzike, to je onda ok. Samo ne bih da bas bude nebo i zemlja u odnosu na Tannoy Gold 5 koji se bas dobro cuju.. :)
 
Drugar je pre nekih mesec dana kupio Edifier S350DB i koliko čujem od njega extra je zadovoljan.
Manje je nego što si naveo jer su radnjama su bili oko 40000, ali ih je kupio na KP za nekih 250€, pa razmisli i o njima.
 
Edifier definitivno. Imaju jako siroku paletu zvucnika. Sigurno ces naci neki model da ti odgovara. Sto se tice sustanja ja bi na tvom mjestu razmislio i o kupovini DACa.
 
Drugar je pre nekih mesec dana kupio Edifier S350DB i koliko čujem od njega extra je zadovoljan.
Manje je nego što si naveo jer su radnjama su bili oko 40000, ali ih je kupio na KP za nekih 250€, pa razmisli i o njima.

ili to ili PreSonus Eris 4.5 BT. Nemoj da gledaš zvučnu karticu. Kupi ovaj DAC

 
Којим кабловима си повезао мониторе на звучну? Јел имаш на звучној XLR излаз? Ако имаш, купи XLR каблове и вероватно нећеш имати шуштање. Тако сам барем ја решио проблем.
 
Probacu XLR, za DAC sam skeptican, jer sam probao drugarovu eksternu USB zvucnu karticu, koliko ja znam takve kartice su istovremeno i DAC, malo je smanjilo sustanje ali ne potpuno. XLR ce biti sledeci korak.
 
koliko ja znam takve kartice su istovremeno i DAC, malo je smanjilo sustanje ali ne potpuno.
Šum u aktivnim zvučnicima potiče uglavnom od lošeg pojačala koje je u njima ugrađeno i teško da može da se reši boljim DAC-om.
Jedino brum može da se prenese iz PC-a ako je direktna RCA veza - tu pomaža XLR konekcija.
 
Nazad
Vrh Dno