Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
557
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Tesla nema Arc? Batali taj optički kabl i lepo vezi dobrim hdmi kablom na ARC ulaz soundbar i ne bi trebalo da imaš problema sa kašnjenjem.
Nije lepo objasnio, LG kao televizor ima opciju da pusta zvuk u isto vreme i sa svojih zvucnika i sa soundbara :) Pa zvuk izgleda malo "bogatije" jer tehnicki koristis sve zvucnike koje imas :)
 
Što kod mene na C1 u praksi ne radi, barem u kombinaciji wired hradphones + TV speakers. TV zvučnici se ne čuju.
 
Što kod mene na C1 u praksi ne radi, barem u kombinaciji wired hradphones + TV speakers. TV zvučnici se ne čuju.
To ne bih znao. Ako si nakačio preko 3.5mm izlaza, verovatno nema tu opciju. Evo ja imam matori LG tv i sj2 soundbar nakačen preko optičkog kabla i imam opciju da mi zvuk ide u isto vreme iz soundbara i tv.
 
Ima ta opcija - Internal TV Speaker + Wired Headphones ali iz nekog razloga u toj varijanti se zvučnici sa TV-a ne čuju, čuju se samo externi zvučnici.
 
Ima ta opcija - Internal TV Speaker + Wired Headphones ali iz nekog razloga u toj varijanti se zvučnici sa TV-a ne čuju, čuju se samo externi zvučnici.
Pa pise lepo, samo internal i slusalice :) moras da pitas LG sto nisu dali opciju soudnbar i slusalice :)
 
Pa meni su zvučnici spojeni na taj headphone jack od 3.5" :)
 
Jedno pitanje: Sada nešto čitam, moj Sony nema eARC, samo ARC (XF9005). Kakva je onda situacija sa Dolby Atmos-om? Da li se može dobiti i kakav je zvuk, približan/lošiji, u odnosu na povezivanje preko eARC? Onda tu neku konverziju radi TV?
Razmišljao sam i o kvalitetnijem sounbar-u, ali s obzirom da ovu situaciju sa eARC, izgleda ne treba ništa bolje...
 
Naravno da ne moze,isto je sa avr resiverima,samo top modeli imaju earc

Sustina EARC je da se izbegne tv kao posrednik,on unistava kvalitet zvuka

Samo earc moze da radi sound pastrought
 
Imam ja gt700. Isto nemam eARC, tako da jedina sansa za atmos ide hdmi iz komp-a u sb, pa onda hdmi u tv.

Realno, nije los za filmove, mada i dalje mi je glas nedovoljno jasan (nagluv sam jbga). Za muziku je prosecan.
 
na konto price o eARC, isto nemam (Sony XF9005) i uopste nisam skapirao da mi treba za Dolby Atmos a logicno jeste
Pitanje, da li moze tu da se umesa izmedju neki box (apple TV) koji podrzava Atmos?
 
One thing to keep in mind if you’re using your TV between your streaming media device and your soundbar or A/V receiver is that not all TVs are equally adept at passing through Dolby Atmos content. For instance, the Apple TV 4K outputs a version of Dolby Atmos that, in its native format, is incompatible with HDMI ARC. Some TVs can transcode that Atmos signal into one that is compatible with HDMI ARC, while others can’t. If you have a TV that can’t do it, you may have trouble getting Atmos from the Apple TV 4K to the soundbar. TVs equipped with HDMI eARC, however, should have no trouble passing along that Atmos signal to connected equipment.
If this is your situation — and if your Atmos-capable soundbar has an HDMI input — one workaround is to connect the Apple TV 4K to the soundbar (which will have no trouble with the Atmos signal) and let the soundbar pass through the video portion of the signal to your TV. Check your soundbar’s specs to see what (if any) video pass through it supports. Some can handle up to 8K with Dolby Vision, while others are far more limited.
 
Koliko je "pametno" da se koristi soundbar za PC, umesto standardnih zvučnika (konkretno imam Edifier R2000DB).
Uzeo bih neki, ne znam koji, do oko 350eur. Povezao bih ga sa PC optičkim kablom. Na TV bi bio povezan HDMI kablom.
 
Zašto bi to radio, mislim ako koristiš PC klasično za stolom, pa da ti soundbar bude ispod monitora ? Taj Edifier je odličan i sigurno bi downgreadovao zvučnu sliku, stereo efekat bilo kojim soudbarom u toj poziciji...
 
Ima li kod kineza neki kršteni soundbar?
Aliexpress.
Sve što sam našao su generički soundbarovi, ali takva je pretraga dok se ne koriste konkretni pojmovi.
Očigledno je da standard u mom slučaju nije visok i svakako ne bih išao ne preko 100eur.
 
Ima li kod kineza neki kršteni soundbar?
Aliexpress.
Sve što sam našao su generički soundbarovi, ali takva je pretraga dok se ne koriste konkretni pojmovi.
Očigledno je da standard u mom slučaju nije visok i svakako ne bih išao ne preko 100eur.
Uzmi onda za 75e Vivax SP-7080H, benchmark je radio recenziju i odlican je za te pare.
 
tnx, pogledaću
 
Zašto bi to radio, mislim ako koristiš PC klasično za stolom, pa da ti soundbar bude ispod monitora ? Taj Edifier je odličan i sigurno bi downgreadovao zvučnu sliku, stereo efekat bilo kojim soudbarom u toj poziciji...
Zvučnici trenutno stoje pored TV-a, sa leve i desne strane. Soundbar bi stajao ispred TV-a.
Računar je na 1m odatle, tako da u smislu pozicije ostalo bi isto.
 
Ima li kod kineza neki kršteni soundbar?
Aliexpress.
Sve što sam našao su generički soundbarovi, ali takva je pretraga dok se ne koriste konkretni pojmovi.
Očigledno je da standard u mom slučaju nije visok i svakako ne bih išao ne preko 100eur.
imas i opciju ako ti mesto dozvoljava, i polovne AV risivere sa zvucnicima (bas je neko prodavao na oglasima cini mi se)
 
imas i opciju ako ti mesto dozvoljava, i polovne AV risivere sa zvucnicima (bas je neko prodavao na oglasima cini mi se)
To bih ipak radije izbegao. Razmišljao sam i o nekom običnom 2.1 sistemu, ali bi to ipak previše mesta oduzelo.
 
Iskaču mi na Google neki reviews za nove modele soundbarova onih prostija varijanta samo jedna kutija.
Ima li šta novo pametno za 300-500 evra? Može naravno i KP ili sa Amazon.de
 
Si tamo ili porucujes sa Amazona odavde? Posto vise platis carinu nego proizvod. Dzabe nam salju kad se ne isplati.
 
Iskaču mi na Google neki reviews za nove modele soundbarova onih prostija varijanta samo jedna kutija.
Ima li šta novo pametno za 300-500 evra? Može naravno i KP ili sa Amazon.de
Bez woofera nema nista.

U toj nekoj varijanti ispod 500e Q700 Samsung.
 
Ja gledao ako uzmem Sony tv, da uparim sa Sony HT-G700 soundbar-om.

Po spec-u mi deluje ok a nije toliko skup.
Ako imate neki predlog, bacite. Uvek sam za ono dobijeno ulozeno.
 
Ako TV i Soundbar nemaju baš neki killing feature zbog kojih bi "uparivao" brand, mislim da se time vrlo ograničavaš u izboru.

Kore pomenuti Q700A je bolji izbor od tog Sony
 
Koliko vidim na rthings, Samsung je najbolji.

Onda Q700B ili Q800B. To su neki midrange. 3.1 vs 5.1
 
Nazad
Vrh Dno