Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
570
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Nisam mislio na to nego šta dekodira od audio formata. Naravno da soundbar i surround nemaju ama baš ništa zajedničko osim placebo🤣.
 
Zanima me da li može za ove pare da se nađe neki soundbar koji vredi kupovine? Nisam neki audiofil, ali bih voleo da unapredim ozvučenje u dnevnoj sobi pa ako može neka pomoć. Može i kp, ali ne bih kupovao polovno, samo novi uređaj.
 
ni približno.
ako te zanima pristojan zvuk, kupi microlab solo 6c

ukoliko inZistiraš baš na soundbaru (kukaju deca, tašta itd...) jedina preporuka vredna pomena je yamaha yas-207
 
A jel za dijaloge u filmovima najbolje ići na neki 3.0 ili 3.1 sistem (ako već ne idem na 5.1) zbog centralnog kanala?

Zamišljam da neki sa kontrolom jačine centralnog kanala mora da bude bolji od drugih rešenja, mada se ne razumem previše.

Samo mi je to cilj, što bolji zvuk za neke razumne pare i što bolji dijalozi.

Dajte neke predloge rešenja za to do recimo 300e.
 
Predlog si dobio.
Centralni kanal ima iole smisla samo ako je snimljen nativno (discrete) u saundtrek samog filma.
Dts: neo i dolby prologic II to emuliraju nedovoljno ubedljivo, da bi se bitno razlikovalo od dobrog stereo ili 2.1 setupa.
(btv, tih 3.0 i 3.1 po mom skromnom znanju nema)

Ne overhajpujmo stvari, što bi rekli čak d i flejvor flejv.
 
ni približno.
ako te zanima pristojan zvuk, kupi microlab solo 6c

ukoliko inZistiraš baš na soundbaru (kukaju deca, tašta itd...) jedina preporuka vredna pomena je yamaha yas-207
Ta Yamaha koliko košta je baš loša. Za te pare doda se par hiljada i uzme se Samsung Q700, koji je šije uzduz i popreko.
 
mislim da imaš pogrešne informacije. i o ceni i o kvaliteti.
pozdrav
 
bambi za tebe.
sportski pozdrav !
 
Pala mu je cena, bio je oko 50k kad sam gledao.
 
Cao ljudi,

Ajde da i ja postavim nepopularno pitanje, kada su ovi mid range 2.1 sistemi u pitanju, JBL ili Sony?

Dvoumim se izmedju JBL bar 2.1 i Sony HT-G700 gore pomenuti.. Cuo sam ba i ucinilo mi se da Sony ima malo precizniji, dublji bas.. ne onaj mutan, nekontrolisan, vec onaj precizan i tacan a opet dubok dovoljno.
Razume se da ovo nije hifi, high end sound itd, imao sam to ali sada nemam prostora za to sve.

Hvala.
 
Kakvi su utisci? Da li si zadovoljan?
Sasvim zadovoljan. Nisam neki audiofil, ali ono za šta sam ga pazario za mene je odlično. Ranije sam imao problema da čujem dijaloge u filmovima i zvuk mi je generalno bio pomalo "ravan". Zvuk je sada drugačiji, puniji, sa jasnim basovima. Obzirom da sam ga povezao preko HDMI ARC-a i da imam i Samsung TV, sve se podešava preko daljinca TV-a. Nema lag-a zvuka. Treba mu nekoliko sekundi da se "zagreje i pokrene", pa prilikom uključivanja TV-a tih nekoliko sekundi zvuk ide preko zvučnika TV-a.
 
Evo i ja koju da napišem. Imam Samsung HW A650 na Tesli 65s905bus. Povezan je optičkim i HDMI kablom. Sve radi ok. Paljenje i pojačavanje radi preko daljinskog od TV-a. Zvuk je totalno drugačiji u svim aspektima korišćenja tv-a. Imam i na 65nano803pa , LG SN5Y koji isto tako radi odlično. Jedina razlika između ova dva tv-a je to što na LG-ju radi zvuk u isto vreme sa soundbar-om, a na Tesli je to nemoguće uskladiti. Dva soundbar-a koji izuzetno korektno rade! Svaka preporuka za ova dva modela.

 
Od kad mi je stigao LG C1 OLED, prosto me žulja eARC port, tj. nedostatak Atmosa. :D Služe odlično i dalje stari B&O BL8000 zvučnici, ali kako muziku slušam sve manje na zvučnicima a filmove&serije sve više gledam, ipak bih želio unaprijediti audio iskustvo nekim višekanalnim Atmos soundbarom.

Nakon istraživanja vidim da je Q950A klasa za sebe ali koliko vidim nema ga nigdje, svega 1 oglas i na KP? Vidim da je bio na nekoj akciji u WW za 900e što je bio super deal.
Postoji li neka alternativa, možda Sonos ARC ili Sony HT-A7000 ?
 
Od kad mi je stigao LG C1 OLED, prosto me žulja eARC port, tj. nedostatak Atmosa. :D Služe odlično i dalje stari B&O BL8000 zvučnici, ali kako muziku slušam sve manje na zvučnicima a filmove&serije sve više gledam, ipak bih želio unaprijediti audio iskustvo nekim višekanalnim Atmos soundbarom.

Nakon istraživanja vidim da je Q950A klasa za sebe ali koliko vidim nema ga nigdje, svega 1 oglas i na KP? Vidim da je bio na nekoj akciji u WW za 900e što je bio super deal.
Postoji li neka alternativa, možda Sonos ARC ili Sony HT-A7000 ?
Jesi uspeo da nadjes Q950?
gledam i ja da menjam AV setup, pa zbog prostora menjam av za soundbar
 
Neko je pre tebe kupio :)

Moglo se naci i to pre samo 7 dana 3 komada :)
 
Je li imao ko prilike da čuje Samsung HW-Q800B/EN (ovogodišnji model), trebao bi biti prvi bežični dolby atmos soundbar? (mada mislim da je taj feature rezervisan samo za ovogodišnje Samsung TV-e) Čekam review na rtings, imam ga u ponudi za nekih 470e što mislim da je dobar deal s obzirom da je dolby atmos ready soundbar.

 
Uh, ja nekako imam odbojnost prema wireless. Da li wireless zvučnici više nemaju kašnjenje?
 
Wireless je opciono samo, imaš eARC port naravno. Mada sad evo gledam, defintitivno je bežično samo za Samsung modele rezervisano, manje bitan feature svakako.
 
Kašnjenje wireless woofera i satelita je ispeglano odavno. Ovo je sad nova dimenzija. Guraju solidnu količinu informacija wireless.
 
Znači može i bez eARC da se poveže bez provlema i da budu iste performanse?
 
Pricate o odvojenim stvarima :)

Alex je mislio na sinhronizaciju izmedju bezicnog woofera i manjih zvucnika (satelita) sa glavnim soundbarom koji je povezan na TV. Svim zvucnicima je potreban samo strujni kabl, dok se sinhronizuju svi bezicno izmedju sebe.

Bilo bi idealno ako bi povezao zicno sam soundbar i televizor jer ako ih tu povezes blututom moze doci do kasnjenja celog sistema. Pojedinacni zvucnici ce biti sinhronizovani jedan sa drugim, ali ce celokupno sve potencijalno da kasni
 
E pa o tom kašnjenju sistema celog ja mislim.
 
Imam u ponudi HW-Q900A za nekih 620e, sa dvije godine zvanične garancije, šta mislite je li to ok deal za prošlogodišnji model? Koliko je lošiji ustvari od Q950A, da li su razlika samo ti zadnji sateliti koje ima Q950A ili ima još razlika? Znam šta kaže rtings ali reko da nije ko imao prilike da ih uporedi u praksi?
 
Evo i ja koju da napišem. Imam Samsung HW A650 na Tesli 65s905bus. Povezan je optičkim i HDMI kablom. Sve radi ok. Paljenje i pojačavanje radi preko daljinskog od TV-a. Zvuk je totalno drugačiji u svim aspektima korišćenja tv-a. Imam i na 65nano803pa , LG SN5Y koji isto tako radi odlično. Jedina razlika između ova dva tv-a je to što na LG-ju radi zvuk u isto vreme sa soundbar-om, a na Tesli je to nemoguće uskladiti. Dva soundbar-a koji izuzetno korektno rade! Svaka preporuka za ova dva modela.

Tesla nema Arc? Batali taj optički kabl i lepo vezi dobrim hdmi kablom na ARC ulaz soundbar i ne bi trebalo da imaš problema sa kašnjenjem.
 
Nazad
Vrh Dno