Šta je novo?

Preporuka za laptop

deathstr1ke

Cenjen
Učlanjen(a)
08.06.2011
Poruke
24
Poena
155
Pozdrav drugari,
sticajem okolnosti moram na mobilnu konfu...
Potrebna mi je neka preporuka za lap, s'tim sto ce se na njemu pikati samo World of Tanks,mozda i nesto drugo ali nije ni bitno...
Potreban mi je lap 15 ili 17" i rez full HD i da grafika u samoj igri bude full. Meni je budzet nekih 110 do 130k rsd ali ako moze i za manje ja bih bio presrecan.
Znaci pristajem na sve samo da bude pristojno sve u FHDu na nekim pristojnim podesavanjima....

Pozdrav
 
Pozdrav.

Treba ti Core i5 ili i7 H procesor 8. gen, 8GB memorije, SSD, da je ekran IPS-oliki i za grafičku GeForce GTX 1050.

Kupovina kvalitetnog postolja za hlađenje je obavezna. Svi ti noutbukovi koji su zamena za desktop (punokrvni 45W procesor plus punokrvna grafička kartica samo niže klokovana
od desktop PC verzije) se ugreju manje-više k‘o furune i onda krenu da trokiraju da bi se održala bezbedna temperatura – kad je sve to nabijeno u malom prostoru.

Predlažem ti modele sa Core i5-8300H. Taj procesor ima 4C/8T, ide do 4 GHz (3,9 GHz na sva četiri jezgra) i u samom vrhu je po brzini.

HP Pavilion Gaming 15
Core i5-8300H + 8GB RAM + 256GB NVMe SSD + GeForce GTX 1050 4GB GDDR5 + 15,6“ IPS + 2 god. garancija

Dell G3 17
Core i5-8300H + 8GB RAM + 128GB M.2 SSD + 1TB HDD + GeForce GTX 1050 4GB GDDR5 + 17,3“ IPS + 5 god. garancija

Oba su profesionalno testirani i svi imaju svoje prednosti i mane. Imajući to u vidu, meni je lično Dell G3 17 najbolji kompromis. Dobije se SSD + HDD, ima jako dobar IPS-oliki panel*
i 5 god. garancije, a 100k+ nije mali novac tako da po meni dužina garancije igra ogromnu ulogu.

Takođe, na godinu kada cene RAM-a padnu, doplati za još 8GB i mirna Bačka. I M.2 slot za SSD podržava NVMe tako da i to jednog dana možeš unaprediti.

YouTube je prepun recenzija tog modela. Ova je verovatno i najbolja.

*Kako stoje stvari, prodaju se bar dve verzije: AHVA (AUO) ili AH-IPS (LG Display).
 
Poslednja izmena:
Neko ko se bolje razume neka otkuca da li se World of Tanks više oslanja na CPU (kao skoro sve MMO igre) ili na GPU?

Postoji još jedna opcija, a to je sa GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 grafičkom.
Lenovo Legion Y520
Core i5-7300HQ + 8GB RAM + 1TB HDD + GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 + 15,6“ IPS

Ovde ne gine doplata za M.2 SSD.

GTX 1060 je do ~85% brža od GTX 1050.
Core i5-8300H je od ~20% do ~75%* brži od Core i5-7300HQ.

*Što igra ili program koriste više jezgara i niti, razlika sve više raste.

Da sumiram: Dell G3 17 ima 5 god. garancije i superioran ekran u odnosu na Lenovo Legion Y520. Za CPU i GPU sam otkucao kako stoje stvari.

I to bilo to po meni.
 
Legion je bolja varijanta. Problem kod WoT-a je što mnogo zavisi od single core performansi, tako da mu treba procesor sa što višim base clockom.

btw da ja danas uzimam laptop u okviru tog budžeta, uzeo bih ovaj Legion, i kasnije ugradio SSD :
https://www.bcgroup-online.com/lapt...l-hd.-i7_7700hq.-16gb.-1tb.-gtx1060_6gb-43903


Inače,Duke,ne bih se složio da je kvalitetno postolje od velikog značaja - imam CM Notepal Maker, a pre toga sam gledao brdo testova po netu - razlika između najskupljeg postolja od 100+ € i onih konfekcijskih od desetak € je ne više od 1-2 stepena.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Otkucao sam kvalitetnije, a ne skuplje postolje ;). Npr. kao ovako nešto. Ima ih na ebayu dosta u tom fazonu sa po 5-6 ventilatora. E sad da li je čemu…
A vidim da su se i ovde pojavili u maloprodaji. Znam iz ličnog iskustva i mog okruženja da ta najjeftinija postolja sa jednim ventilatorom od 12-16 cm ne
hlade nikako.

DOPUNA
Neko je otkucao u komentaru da taj Legion od 130k ima GeForce GTX 1060 Max-Q verziju. Lenovo baš voli te oslabljene low power GeForce grafičke (ovo
znam da rade sa MX150), a onda to ne navedu u specifikacijama. Jeste i dalje je do ~70% brža od GTX 1050, ali je pokvareno da se skriva.

Uglavnom, ostavili smo 4 opcije pa neka autor teme izabere prema svojim preferencijama.
 
Hvala, ljudi... e ovako, u desktop mašini imam Samsung evo 850 koji bih mogao da iskoristim uz Lenovo.
Hvala vam na savetima i svako dobro


Može lock

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno