Šta je novo?

Laptop Preporuka za laptop do 350e

Koji laptop kupiti?

Stefan023

Poznat
Učlanjen(a)
31.01.2021
Poruke
12
Poena
35
Pozdrav svima ,

Da li moze neko da mi preporuci laptop do 350evra za fakultet eventualno ako moze league of legends da igra malo

imam ponudu za 330e za laptop sa
Ryzen 3 3200u integrisanom radeon vega 3
, 8gb ddr4 rama ,
ssd250gb nvme ,
500gb hard
FullHD ekran
da li je dobra ponuda i da li moze bolje za taj novac?

hvala na preporukama
 
ide link na pm pa proveri dostupnost..
Sad dal da juriš bolji gpu zbog te igre ili sam kvalitet izrade tipa neki thinkpad sa intelovim integrisanom i slabijim performansama za igre na tebi je.
 

Bio sam juče u tehnomediji i vidim da je Chuwi lapbook pro sada 350 evra? Vredi li sada za taj novac? Koristio bih ga 90 posto za office, net i ostalo multimedija i pokoji drugi program. Sviđa mi se što je mali i ima dobru bateriju, a ja putujem mnogo i to su mi bitne stavke. Jel njegov cpu baš krš ili bi lepo radio lagane stvari?
 
Intel Celeron je bas krs. Pogotovo taj u laptopovima. A Chuwi je krs brend sam po sebi, tako da je pitanje koliko je dobro izradjen laptop i koliko bi potrajao.
 
Polovan za 350e mozes da nađeš bas ozbiljan i kao nov. Procesljaj malo KP. Ja sam ih dosta zamenio, navukao sam se, i sve polovne ali kao nove uzimam. Nikad problem.
 
Realno za 350€ nov lap top ne valja ništa. Znam da svako nema mogućnosti za laptop od 700€ i više ali u ovom slučaju je bolje kao što kaze kolega gore kupiti polovan malo korišćen.
Prije nekih godinu dana za 300€ uzeo sam majki laptop sa celeron procesorom. Ona je htjela samo novi i evo poslije godinu to je jedno smeće koje tako koči i laguje da ni osnovne stvari ne može da obavlja kako treba. Reinstalacija i razna čuda nisu pomogla. Zato je u ovom slučaju bolje kupiti dobro očuvan polovan sa jačim konfiguracijama.
 
Ja sam promenio X laptopova, zanimljive su mi spravice, i uvek sam kupovao polovan, evo sad imam glavni laptop gejmerski za posao, i 2 za backup, imam problem da izaberem sta da zadrzim. Uvek je sve radilo odlicno, samo me je jednom lik slagao za trajanje baterije na KP i jedan SSD sam jednom morao da promenim. To je sve na jedno 20 komada, ako ne i vise. Svakako sam i sa time bio u budzetu da bude fina kupovina. Novo do 50ak kusur hiljada licno ne bih uzeo kad moze da se nadje ozbiljan laptop za te pare koji je bio 100 i vise hiljada kada je izasao :)

@Stefan023 ako nadjes nesto polovno i zanima te misljenje, slobodno pitaj ovde pa cemo ti pomoci.
 
Kupio bih supruzi dobar laptop da joj traje, ali sve ovo iole kvalitetno košta preko 60 000 din što je previše za nas budžet. Palo mi je napamet da ne srljam previše u te novotarije i ovako je to za kućnu upotrebu pa se sigurno neće ljutiti ako je polovan i malo korišćen. Čak kad bih naleteo na neki sa pozadinsko osvetljenjem tastature njenoj sreći ne bi bilo kraja, jer to obožava a i koristilo bi joj uveče da ga koristi. Moj prvi laptop je bio Hp Compaq PRESARIO sa AMD Athlon x2 procesorom koji sam poklonio kasnije svom ocu i dan danas radi nakon više od 12 godina :D. Bateriju smo menjali ne znam koliko puta, termalnu pastu, hard disk, radi Windows 7 na njemu odlično ali je najveća mana to hlađenje od prvog dana. Kao rerna je pa bih to da izbegnem da kupim ženi ona bi da ga koristi i ponekad u fotelji dok sedi, znam kako je meni bilo neprijatno da koristim grejalica između nogu :D. Ako imate neki predlog bio bih vam zahvalan. Koliko vidim danas dominira Lenovo, Dell i Acer po sajtovima. Meni je prioritet ta baterija i da se ne pregreva kao ringla.
 
Kupljen je Ryzen 5 3500u sa 512gb SSD-a i 8gb rama, HP je u pitanju i devojka ga koristi vec 4 ipo meseca laptop je polovan bez garancije ali star je svega godinu dana maksimum zbog generacije procesora, sada i godinu ipo dana mozda sve u svemu laptop radi savrseno ona cak igra igrice poput LOL-a , Valoranta , Simsa, itd. Tako da moguce je naci dobar laptop polovan a maltene nov za 300-350e nije potreno davati velike pare za neki okej laptop jer ovaj laptop nov vredi 700e sto je duplo vise.
 
Ekran nije IPS , trazio sam da bude IPS ali nazalost nisam nasao striktno nam je budzet bio 300-330e pa smo malo i prekoracili na 350e , ekran mu je i najveca mana malo je mutnjikav i vide se malo pikseli ali nije strasno dobar je ,njoj treba za faks i da pritom moze da igra malo igrice a za to ce joj sluziti odlicno, u konkurenciji do 330e je bilo uglavnom i5 7200u ili 8250u sto je dosta losije i sama grafika hd 620 je losija tako da mislim da smo dobro prosli e sad uvek postoji bolja kupovina ali to sto sam uspeo da procunjam za dva dana mislim da je okej jer vidim da i sad kostaju toliko takvi laptopovi cak i sa 250gb ssd-om a u prodavnici i dalje drze cenu na 600e+
PS. Sad sam gledao KP laptop sa istim specifikacijama je minimum 450e msm da ima i IPS ekran ali nama su specifikacije bile prioritet ovaj njen bi mogla da proda sada vrv i za malo vise nego sto smo ga platili jer je stvarno ocuvan i bez tacke
 
Okej si prosao...realno, ako joj ekran nije toliko bitan, radice joj super...moja devojka ima slicnu konfiguraciju i sredjuje fotke lagano na njemu...tako da, sto se performansi tice, super ce da radi... :)
Koliko vidim, za nekih 400e moze da se nadje sa slicnom konfiguracijom i ips ekranom, sto je takodje super cena, ali jeste veca od tvog budzeta... :)
 
Nazad
Vrh Dno