Šta je novo?

Preporuka za Lapi-Topi

Crnogorac081

Slavan
Učlanjen(a)
06.07.2004
Poruke
160
Poena
319
Ovako, zamolio bih vas da mi date neke informacije(oni koji prate desavanja na polju lap topova).. Za pocetak bi mi dobro doslo da se opredijelim za proizvodjaca,procitao sam par postova vezano za lap topove i neki moj zakljucak je bio da je Hp-compaq najbolji..? Volio bih da mi skrenete paznju na koje bih 'sitnice' trebao obratiti paznju prilikom kupovine.. Takodje me interesuje (posto cu to najvjerovatnije kupiti u BG) koji proizvodjaci imaju ovlascene distributere, servis(npr: zamjena dotrajale baterije,ili narucivanje odredjene komponente..) E sad ovako, treba mi neka masina koja ce donekle da mi zamijeni Desktop masinu kad sam van kuce,a recimo cijena do koje bih isao je otprilike 1500evrica (+/- 200)
Pozdrav svima..
 
IBM T ti je naj, vazda bio i ostao, ali mu je i cena naj tako da možeš da pogledaš LG koji je u suštini niži R model IBM-a. Ako možeš da kupiš IBM T nemoj ništa više da tražiš, to kupi i uživaj.

Generalno nemoj da se primaš na megaherce već gledaj da ti mašina obavezno bude sa Pentium M procesorom, ako se ne snalaziš najbolje u ovim stvarima gledaj da laptop bude Centrino i nema promašaja. Pre nego što pazariš dobro pogledaj mašinu, da li ti odgovara rezolucija monitora kao i sve ostale stvari koje su ti bitne.

Imaš ovde na Benchu solidnu količinu textova o laptop mašinama (Delimir je propustio mnogo toga kroz šake :)) pa bi bilo dobro da ih pročitaš kako bi stekao što bolji uvid u ovu materiju.
:wave:
 
Samo Centrino. I pazi da te ne navuku, "kao Centrino" za modele sa Celeronom M umesto Pentiuma M, njima je autonomija znatno kraca.

A od modela, Asus m2400n je stvarno solidan i povoljan, ispod 1000e, bez softvera.

Pozdrav!
 
Pazi kad ne mogu da verujem da Saša preporučuje Asus laptop! :zgran: Ono jes, ja sam već naveo IBM T. ,)
 
Ti si vec lepo rekao "ako mozes da kupis T ne razmisljaj dalje", tu stvarno nema sta da se doda. :)

Asus je najjeftiniji-meni-poznat-da-valja Centrino. Izmedju njega i IBM-a je oko 500-1000€ zavisno od konfiguracije IBM-a. I jedini koji mi se svidja izmedju njih je HP Compaq NC6000 koji je cenom i kvalitetom ipak nesto blizi IBM-u.
Dell D600 (ili m600 ?!?!) nije los, ali to je vec pre Asus klasa po izradi i plastici. Dakle tako nekako za 14" Centrino modele
IBM T41/42 sa 14"
Compaq NC6000
Dell nesto 600
i na kraju Asus m2400n

Pozdrav!
 
Moja preporuka isto ide ka Compaq NC6000 koji trenutno i imam. Konfiguraciju vidi u mom signaturu. Da dodam da je autonomija neverovatna a iz mog signatura mozes zakljuciti i da je tata za konektivnost. WiFi, BT, GB Ethernet, modem, Fast IrDA. CPU, MEM i grafika dovoljni za DOOM 3 i FAR CRY u 800x600 medium ili 1024x768 low.

Medjutim, neces pogresiti ni sa IBM-om. Ipak je klasa za sebe. Ja da sam imao kinte, uzeo bih neki model iz T4x serije, radije nego bilo koji Compaq.
 
Ja bih ti preporucio pored IBMa, asus M6 sa dvd rezacem, pentium M 1600, 512 MB i ekran 15.4", radeon 9600 64MB...cena je oko 1600eura. Ekvivalentan IBM kosta kol`ko hoces a HP je malo skuplji...
 
Nazad
Vrh Dno