Šta je novo?

Preporuka za kucni sistem zvučnika

Designed

Zapažen
Učlanjen(a)
04.04.2023
Poruke
4
Poena
1
Pozdrav svima.
Treba mi preporuka za kucni sistem zvucnika (ili zvucnik) koje bih koristio iskljucivo za povremeno slusanje muzike. Kvalitet mi iskreno nije bitan, snaga je malo bitnija. (50-100W minimum)

Gledao sam dole navedene modele:

1. B&O Beolab 6000 (iskreno svidja mi se kako izgleda, ali ne znam koliko sluze mojoj svrsi i koliko su mi potrebni.)
2. B&O Beolab 8000 ( ukoliko su Beolab 6000 puno slabiji - ali ne znam koliko mi je opravdano da izdvojim toliki novac)
B&O modeli su malo vise fensi, ali su stariji, ne znam da li se ti isplati za obicne/nezahtevne korisnike.

3. Proel SESSION1 aktivni audio sistem (Random syustem koji sam nasao online 200W? - 40k din.)
4. Topp Pro X12A Aktivni dvosistemski zvucnik (Random zvucnik koji sam nasao online 400W? - 43k din. - mozda bih uzeo 2, cena slicna kao Beolab8000 i nisam pametan sta je bolje)

Znam da samo pitanje nije dovoljno devinisano, ali znacio bi mi svaki savet ili iskustvo.
Hvala puno!
 
Treba mi preporuka za kucni sistem zvucnika (ili zvucnik) koje bih koristio iskljucivo za povremeno slusanje muzike. Kvalitet mi iskreno nije bitan, snaga je malo bitnija. (50-100W minimum)
'Ajde ti lepo sve potanko objasni.
Šta će biti izvor muzike?
Kolika je prostorija u kojoj se sluša muzika?
Koja vrsta muzike je dominantna?
Koje pojačalo bi koristio?
Zašto ti je snaga bitnija od kvaliteta zvuka?
Koliki je budžet za zvučnike, koliki za pojačalo i ostalo?
 
Šta će biti izvor muzike? - Racunar ili nesto slicno.
Kolika je prostorija u kojoj se sluša muzika? - 60-70m2 sa otvorenom galerijom.
Koja vrsta muzike je dominantna? - rok, metal, klasika, elektro. (sve)
Koje pojačalo bi koristio? - Ne znam, mislio sam da ovi zvucnici vec imaju svoje pojacalo.
Zašto ti je snaga bitnija od kvaliteta zvuka? - Ne znam koliko je moguce postici kvalitet i glasnocu u ovom cenovnom rangu.
Koliki je budžet za zvučnike, koliki za pojačalo i ostalo? - Recimo da je ukupan budzet 800e, za sve. (moze i manje ;))
 
Šta će biti izvor muzike? - Racunar ili nesto slicno. - Ako je računar, trebaće ti neki DAC za digitalne fajlove.
Kolika je prostorija u kojoj se sluša muzika? - 60-70m2 sa otvorenom galerijom. - Za ovakav prostor traži velike podnostojeće zvučnike.
Koja vrsta muzike je dominantna? - rok, metal, klasika, elektro. (sve)
Koje pojačalo bi koristio? - Ne znam, mislio sam da ovi zvucnici vec imaju svoje pojacalo. - Samo aktivni zvučnici imaju ugrađena pojačala u sebi, ostali nemaju i treba im pojačalo.
Zašto ti je snaga bitnija od kvaliteta zvuka? - Ne znam koliko je moguce postici kvalitet i glasnocu u ovom cenovnom rangu. - Ako je glasnoća primarna, traži onda nešto iz profi opreme za razglas (PA sistemi).
Koliki je budžet za zvučnike, koliki za pojačalo i ostalo? - Recimo da je ukupan budzet 800e, za sve. (moze i manje ;)) - Veoma teško za tu sumu da se i polovno nešto nađe.
 
Šta će biti izvor muzike? - Racunar ili nesto slicno. - Ako je računar, trebaće ti neki DAC za digitalne fajlove.
Kolika je prostorija u kojoj se sluša muzika? - 60-70m2 sa otvorenom galerijom. - Za ovakav prostor traži velike podnostojeće zvučnike.
Koja vrsta muzike je dominantna? - rok, metal, klasika, elektro. (sve)
Koje pojačalo bi koristio? - Ne znam, mislio sam da ovi zvucnici vec imaju svoje pojacalo. - Samo aktivni zvučnici imaju ugrađena pojačala u sebi, ostali nemaju i treba im pojačalo.
Zašto ti je snaga bitnija od kvaliteta zvuka? - Ne znam koliko je moguce postici kvalitet i glasnocu u ovom cenovnom rangu. - Ako je glasnoća primarna, traži onda nešto iz profi opreme za razglas (PA sistemi).
Koliki je budžet za zvučnike, koliki za pojačalo i ostalo? - Recimo da je ukupan budzet 800e, za sve. (moze i manje ;)) - Veoma teško za tu sumu da se i polovno nešto nađe.
Hvala Zek na savetima.
Ocigledno cu morati ovome da se posvetim malo vise i istrazim sve lepo.
 
Za 800 evra mož da biraš....i da ti ostane....

Da krenemo rendom:

1. Zvučnici - biraš između dva tipa, aktivni (ne treba pojačalo), pasivni (treba pojačalo)

2. Pojačalo - opet dve vrste, stereo (samo 2 zvučnika), avr (5 i više zvučnika)

Ovo ti je minimum, dac ti, za početak, nije neophodan, posle možeš da dokupiš ako budeš smatrao da ti je potreban.

Sad postaje triki,
u zavisnosti od onoga što želiš
(1. samo glasnoća, 2. samo dobar zvuk, 3. i glasnoća i dobar zvuk) biraš smer u kojem ideš, tj gledaš šta da kupiš.
Za varijantu 1 kupiš neki aktivni zvučnik za razglas, a za druge dve izbor se ponovo grana....

Da ne dužim, u tvom slučaju, ja bih gledao AVR, novije generacije, i neke podnostojeće zvučnike, za 500 evra može da se napravi solidan izbor.

One B&O svakako ne bih uzimao u razmatranje, izuzev ukoliko je estetika jedini kriterijum.
 
У ком алтернативном универзуму живиш? У 2023. за 500е нема добрих звучника ни половно а за 800е да нађе и појачало или авр и комплет... Фантазија...
 
Додај цену авр и још два сурр звучника мин и оде добро цена на горе... не свиђа ми се уопште тај раст цена...
 
Jeste, nije baš zgodna situacija sa cenama, no, ipak, još uvek može da se probere...
Pogotovo što za "povremeno
slušanje muzike" jednog nezahtevnog korisnika nisu baš neophodna 2 surround zvučnika, zar ne?
 
Nazad
Vrh Dno