Šta je novo?

Hardver Preporuka za graficku karticu rx7800xt?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,755
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Planiram u skorije vreme da zamenim svoju staru grafu asus strix 1060 i nesto sam gledao kod drugara u austriji rx7800xt.Posto mi je bilo usko grlo napajanje njega sam zamenio pre par meseci.Uzeo sam seasonic prime gx1000.
Tako da sad gledam neku graficku karticu da kupim.Monitor koji imam je 32 incha dell 3220dgf i gurace 2k rezoluciju.
Gledao sam ovde da kupim kod nas neku polovnu graficku ali slab je izbor naci nesto da nije radilo u rudniku i da ima neku krstenu garanciju.
Nesto sam gledao tamo graficke u austriji i ovo je neki izbor
Cene se sada tamo krecu od nekih 550 eura pa na gore.
Ono sto bi meni bilo prihvatljivo sa cenom su ovi neki modeli
https://www.ba-computer.at/sapphire-pulse-radeon-rx-7800-xt-grafikkarten-11330-02-20g.html -550 eura
https://www.ba-computer.at/sapphire-pure-radeon-rx-7800-xt-16gb-grafikkarten-11330-03-20g.html -580 eura
https://www.ba-computer.at/gigabyte...oc-16g-oc-edition-gv-r78xtgaming-oc-16gd.html -575 eura
Prva je sa dva kulera ostala dva modela sa tri kulera.
Ne znam sta je najbolja kupovina od ova tri modela koja sam naveo?
Da li su bolje ove grafe sa tri kulera u odnosu na ove sa dva kulera u smislu nekog boljeg hladjenja?
Kuciste mi je prostrano tako da mogu staviti i vecu grafu.Imam cooler master 690 advanced.
Ili ako se moze naci nesto bolje tamo do 600 eura zamolio bih za preporuku.
Procesor mi je ryzen 3600xt pa ne znam da li ce on biti usko grlo za ovu grafu 7900xt?
Ako treba i njega menjati dajte preporuku koji model procesora pojuriti da bi lepo radio sa grafom.
Drugar je u austriji do 18.decembra tako da imam lufta do tada da se odlucim za neku grafu.
 
Jesi ogranicen na samo tu radnju? Meni sredinom decembra stize iz DE Powercolor Hellhound za 560e, mislim da je najbolja opcija sto se tice kvaliteta kulera i cene. Sto se tice procesora, najavili su 5700X3D da ce da izadje, pa bi bilo pozeljnoda razmislis sledece godine i procesor da nadogradis sa nekim R5 5600 pa do pomenutog 5700X3D. Svakako te nece previse ogranicavati na 2k rezoluciji, ali osetices boljitak definitivno sa nekim jacim.

Ovo je test sa 4090, pa nije bas merodavno za tvoj slucaj, ali cisto da uporedis 2k rez R5 3600->5800X3D. Po nekoj mojoj proceni ocekuj 25-35% bolje perf. sa nekim X3D procesorom.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-11-19 215211.png
    Screenshot 2023-11-19 215211.png
    730.3 KB · Pregleda: 16
Nisam ogranicen samo na tu radnju.Drugar je u becu pa verujem da moze u vise radnji da pazari.
Ovo sa cenama sam naveo samo kao primer.
A sto se tice procesora pretpostavljam da cu i njega morati da menjam ali nije bas tolika hica.
Prvo graficku da zamenim pa onda procesor.
 
Definitivno sacekaj Black Friday, mozda se smiluju pa bude nekih popusta. Mada nova je graficka, ne verujem da ce biti na nekom vecem popustu.
Moj neki rang, nevezano za dostupnost u radnjama:

1. Powercolor Hellhound/ASRock Phantom Gaming, odlicni kuleri i prihvatljiva cena.
2. XFX Merc/ASRock Steel Legend
3. Sapphire Pure
4. Nitro+/Red Devil/ASUS TUF jer su preskupi za ono sto nude.
 
Hvala za preporuke.
Sapphire pure sam i naveo kao mogucnost kupovine
A vidim da se moze naci i asrock phantom gaming
Sto se kaze lagano gledam i pratim sta ima.Na kraju cu prelomiti i nesto poruciti.
Za black friday si mislio nesto kod nas ili u austriji?
Drugar mi kaze da je kod njih u becu black friday poceo u petak ali ne zna do kada ce trajati.Plus nije sve na popustu.
Verovatno kace neke stvari koje se teze prodaju i daju popuste.
Znam kad sam prosle godine za black friday u becu jurio neki automatski espreso aparat.Ja se bio nameracio na neki philips serije 5447/90.
A na popustu su bili samo neki aparati koji su slabije prodavani.
I na kraju kupio aparat ovde kod nas.
 
Da kod nas su bas slabi popusti.Ostaje samo austrija.Drugar mi je dao neke sajtove odakle se moze poruciti pa cu videti da li ce sta biti na nekim solidnim popusima.


Ovo sy trenutno neke cene za rx7800xt ako se na kraju budem odlucio za nju.Sad da li ce biti nekih dodatnih popusta tamo ne znam.Sada su cene od 550 eura pa na gore.
Vidim da sajt mediamarkt.at ima kao neku najavu za black friday ali kad otvoris sajt i izaberes komponente koje ce biti tada na popustu nece da otvori tu stranicu.
Mozda cekaju 24.11.2023 pa da dozvole da se vidi sta ce biti tog dana na popustu.
 
Ima da se nabavi Hellhound kod madjara sa KP, danas im je stigla kartica za ~560e
 
To je ovaj model?
U austriji je 580 eura trenutno.Sad da li ce biti nekog jos snizenja ne znam.
Po tebi je to bolji model od recimo asrock phantom gaming ili sapphire pure modela 7800xt?
Mislim ono u smislu hladjenja i eventualne buke kulera i same izrade kartice?
I koliku garanciju daju ovi madjari za graficku karticu?
I ako moze link od prodavaca za ovaj model pa cisto da imam ako se odlucim za nju.
Moze i na pp.
 
Da, to je taj model. Na techpowerup su je jako dobro ocenili. Nije nesto znacajno bolji nego Phantom Gaming, za Pure ne znam.
 
Cuo sam se sa drugarom u vezi grafickih kartica.Ono sto je dobro je to sto mogu da odbijem i afu koja je negde mislim 18 posto.
On je imao iskustva sa ovom radnjom gde mu odmah nakon kupovine uplate afu na njegov racun.I ta radnja mu je sigurna sto mu odmah vracaju afu.I to kaze celokupan iznos od 18 posto,ne uzimaju proviziju kao neke druge radnje.
To je ba-computer.at
E sad posto sam resio da idem na rx7800xt tamo ima nekih par modela za sada i ne znam da li ce mozda dobiti jos neki model.
1.https://www.ba-computer.at/sapphire-pure-radeon-rx-7800-xt-16gb-grafikkarten-11330-03-20g.html cena 563 eura
2.https://www.ba-computer.at/gigabyte-radeon-rx-7800-xt-gaming-oc-16g-oc-edition-gv-r78xtgaming-oc-16gd.html cena 568 eura
3.https://www.ba-computer.at/asus-tuf-gaming-radeon-rx-7800-xt-16gb-oc-edition-90yv0jj0-m0na00.html cena 600 eura
4.https://www.ba-computer.at/sapphire-nitro-radeon-rx-7800-xt-grafikkarten-11330-01-20g.html 600 eura

Prve dve posle vracene afe bi me izasle nekih 460-470 eura.
Asus tuf gaming i sapphire nitro + bi me izasle oko 490 eura.
Gledao sam malo recenziju sa sapphire rx7800xt nitro + i trenutno sam najblizi kupovini te kartice.
Dosta dobro je ocenjena,ne greje se puno i tiha je.
Malo je veca kartica,zauzima tri slota ali mislim da nece biti problem da stane u kuciste cooler master 690 advance?
Ova radnja trenutno nema asrock phantom gaming i powercolor hellhound.
Navodno je powercolor hellhound malo hladnija od nje ali nesto zanemarljivo.
Cena je priblizna kao i sapphire nitro +.
Tako da ako neko ima neki savet sta pojuriti i uzeti od ova cetri modela neka kaze.
Inace proverice drugar i u drugim radnjama da li se vraca kompletna afa ili samo deo pa ce mi javiti.
Jos nesto,ono sto bi meni odgovaralo je to da graficka ima dva hdmi-a a to obe ove sapphire i gigabyte imaju.
 
U pravu si koliko vidim maksimalna duzina kartice koja moze da stane kod mene u kuciste je 304mm a sapphire je 320mm.Barem po ovome uputstvu
Pise sledece
It can also accommodate graphics cards up to 304 millimeters in length.
Po ovome ne moze da stane kod mene u kuciste.
A taman sam se bio nameracio na sapphire nitro +.
Moracu da jurim neku drugu rx7800xt karticu koja je malo manja.
Sad sta uzeti drugo videcu.Verovatno cu pojuriti powercolor hellhound ako budem uspeo negde da ga nadjem.
Od ove 4 koje sam gore naveo kod mene izgleda moze da stane samo gigabyte 7800xt.
Ona je dugacka 30.2 a kod mene moze 30,4cm.I za nju bi bilo knap sto se kaze.
 
Poslednja izmena:
Sad sam u problemu sta uzeti.Nisam gledao dimenzije za hellhound.Ali posto ti kazes da je i ona 32cm duzina onda ni ona ne moze.
Ovo kuciste mi je do sada bilo ok.Ne znam koje bih drugo kuciste mogao da pojurim a da mogu da stanu ove grafe od 32cm?
I ne znam da li se kuciste moze malo prepraviti pa da stanu ove grafe od 32cm.
Tamo gde se zavrsava duzina kartice kad se stavi na maticnu plocu, tu su neki metalni delovi koji sluze za drzace za hard diskove.
Generalno ja imam dva obicna harda od 3,5 incha,a u kucistu je prostora za vise komada.Sad da li se moze to skinuti ne znam?
 
Resio sam na kraju da kupim i novo kuciste pa sam nesto razmisljao da kupim nzxt h7 flow

Da li je ovo ok prica u vezi kucista?Koliko vidim podrzava procesorske hladnjake visine do 185mm a moj hladnjak je visine 158mm.
I podrzava duzinu graficke kartice od 400mm a ova sapphire rx7800xt nitro + je duzine 320mm tako da u njega staje opusteno.
Ne znam sa koliko kulera dolazi ovo kuciste,i da li uopste idu neki kuleri uz njega?
Razmisljao sam bio da ovo moje staro prepravim ali sam na kraju odustao od toga i ici cu na novo pa ako moze neka preporuka da li je ovo nzxt h7 flow dobro kuciste ili traziti nesto drugo?
Vidim da ima dva modela ovog kucista u crnoj boji i to u oznakama

H71FB-R1 i​

H71FB-01​

Pa me interesuje koja je razlika izmedju ova dva modela?
 
Poslednja izmena:
H7 Flow je odlično kućište, slobodno uzmi ako ti odgovara cena. Imaš test na Gamers Nexus kanalu...

Ako sam dobro skontao, R1 ima 3x140mm ARGB venta a 01 ima 2x120mm bez svetla...
 
Ako ima Sapphire Pulse 7800XT. Nista joj ne fali. Em jeftinija em je 280mm tj staje glat u kuciste.
 
@jurodivi
Posto mi je drugar u becu moze mi tamo uzeti r1.
Konkretno u ovoj radnji je trenutno 162 eura ali kada se odbije porez izadje nekih 135 eura sto mislim da je sasvim ok cena.Mogu jos malo tamo da googlam da vidim da li mozda negde ima i povoljnije.
Nisam siguran da 01 dolazi sa kulerima,moram to jos da pogledam.
01 ima za ok cenu u radnji na G i mislim da je 15 soma.Plus imam nekih 1400 dinara kroz bodove i izasao bi me 13600.Ali ako nema kulere onda mi to nije posao.Kuleri opet i nisu bas jeftini.Koliko sam gledao kuleri za nzxt kuciste od 140mm su oko 20 eura komad pa to izadje poprilicno na kraju.
Sad sam gledao na zvanicnom sajtu 01 dolazi sa dva kulera koji nisu rgb od 120mm i to je to.
R1 dolazi sa tri rgb kulera od 140mm i jednim kulerom od 120mm.Rgb mi ne znaci nista.
Uzevsi sve u obzir verovatno cu ici na r1 verziju,dobijam odmah 4 kulera unutra i miran sam.

@ppredrag
Gledam karticu koja ipak ima tri kulera i dobro odradjeno hladjenje.Kuciste mi stoji u polici gde su obe bocne strane zatvorene ivericom i sam protok vazduha nije bas najsjajniji,pa zato i trazim neku grafu koja ima odradjeno dobro hladjenje.
Inace sto se tice velicine u staro kuciste bih mogao da smestim i gigabyte rx7800xt.Ona staje kod mene u cooler master 690 advance knap.Ona je dugacka 302mm a kod mene maksimalno staje 304mm.Staje knap.Ona isto dolazi sa tri kulera e sad koliko je losija u odnosu na sapphire nitro + i powercolor hellhound ne znam?Ona je i po ceni jeftinija nekih 25 eura od sapphire nitro +.
Kazem imam vremena jos malo, jer se drugar vraca 18 decembra pa da se odlucim za grafu i kuciste.
 
Da li neko mozda zna koje su razlike izmedju ova dva kucista?
U pitanju su ova dva modela nzxt kucista.
U pitanju je h7 rgb
I h7 elite model za 2023
Razlika u ceni mi je nekih 15 eura na strani h7 elite modela pa bih mozda njega uzeo ako je bolje od modela h7 rgb.
Pretpostavljam da je razlika u broju i velicini kulera i nekom rgb fan kontroleru.
Koliko sam uspeo da nadjem na netu ovo su neke razlike,pa me interesuje da li ima jos nekih razlika ili je to to?
 
Na Elit zaboravi. Idi na Flou RGB (eventualno običan).
 
Hvala na brzom odgovoru.
Mogu li da znam zasto nije preporuka da se ide na h7 elit?
I zasto je bolje ici na h7 rgb?
 
Elit ima napred staklo, ali Flow (RGB) rešetku. Sam zaključi koje će kućište imati bolji protok vazduha i bolje temperature komponenti koje su spakovane u njega.
 
Da to mi je bas bitna stavka obzirom da ce mi kuciste stajati u polici koja ima zatvorene bocne stranice od iverice.
Tako da jedini protok vazduha dobija sa prednje strane kucista.
Nista onda idem na h7 flow rgb.
Cuo sam se sa drugarom koji je trenutno u austriji pa da vidim da li ce moci da mi ga donese.
Od grafickih kartica sam izdvojio rx7800xt sapphire nitro + i powercolor hellhound.


Pa cu videti sta ce ispasti od svega toga na kraju.
 
Nazad
Vrh Dno