Šta je novo?

Preporuka za 2.1 sistem do 50 eura?

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,744
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Planiram za sestru da kupim neki 2.1 sistem u cenovnom rangu do maksimalno 50 eura pa ako moze neka preporuka.Bili bi spojeni na komp na integrisanu zvucnu sa ploce.Sluzli bi za slusanje mp3 muzike i gledanje hd filmova.Soba je mala,mislim 2,5x3,5.Slusao sam kod drugara logitech x230 link
http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-x-230/comp_tehn_speakers/31/17


i zvuci dosta dobro ali je problem sto ih sada nema u prodaji.
Nesto sam gledao takodje logitech model z323 link
http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-z323/comp_tehn_speakers/31/931
pa me interesuje da li ih neko mozda ima, i da li moze da da neke svoje impresije?Sta su im mane ako ih imaju a sta prednosti.Kakvi su u odnosu na logitech x230?Kakav im je zvucni spektar?Da li je bas mekan ili ostar?I da li ih ima u nekoj radnji u beogradu izlozenih da mogu da se poslusaju?
Takodje moze i neka druga preporuka za zvucnike do 50 eura.
 
Poslednja izmena:
Hvala za link.Mene ipak interesuje iskustvo nekoga ko ih ima da opise kakav je zvuk koji daju.
 
Uzeo juce logitech z323 doneo kuci i totalno se razocarao kakav zvuk daju tako da sam ih odmah spakovao i danas vratio.Probao ih na sestrinom racunaru i integrisanoj zvucnoj a posle toga ih vezao kod mene na zvucnu x-fi titanium i kod mene je za nijansu radilo malo bolje ali ipak i to je dosta lose.Zvuk nekako dosta prigusen,bas dosta mumla kako god ga stelovao i gde god probao da stavim wufer.Kao da zvuk ide iz nekog lavora.Malopre sam otisao do drugara koji ima logitech x230 i to je totalno druga prica sto se tice zvuka.Mekan bas koji onako ispunjava sobu i solidni visoki tonovi i sredina.Bolji su za dve klase od z323.Izgleda da ove nove serije logitech-a i nisu nesto kvalitetne osim sto lepo izgledaju.Mislim na zvucnike u klasi do 50-60 eura.
 
Poslednja izmena:
Ja imam x540 (to je 5.1,slican x530),znaci x230 je 2.1 a x530 5.1 sistem...Ja sam ovim 5.1 sistemom bas zadovoljan,dok drug ima x230 i to su ok zvucnici (u ok kategoriju svrstavam i ove moje).Mada,ne znam da li mozes da vise da ih nadjes,davno su oni izasli...Blueberry nije los ali ne bih ga uzimao na tvom mestu (do 5000 dinara),najbolje sto imas od njih za te pare je SW-M30 koji ima ok zvuk ali se pregrevaju dosta a tek kablovi sto su prekratki...Mislim da bi najbolje bilo da uzmes Microlab M700U ?
 
Ne znam sta da ti kazem.Muka mi je vise od toga da kupim nesto donesem kuci i onda se razocaram u zvuk.Tako da za sada sam definitivno odustao od kupovine zvucnika za komp.Pre cu da spojim neku solidnu mini liniju i nju da nakacim na komp nego neke nazovi zvucnike.Inace do skora mi je bila nakacena mini linija sony rx-d5 na komp i zvuk je bio odlican.Ali posto sestra nema bas nesto prostora u sobi resila je da proda mini liniju i da kupi neke 2.1 zvucnike.Tako da cu videti prvo da napravim neku policu gde bih mogao da nakacim mini liniju i onda pojuriti neku solidnu mini liniju i resiti problem.
U svakom slucaju hvala na preporukama.
 
Hvala na preporuci ali kao sto sam u prethodnom postu napisao odustao sam za sada od kupovine zvucnika.Moram prvo napraviti policu pa cu onda pojuriti neku solidnu mini liniju.
 
Nazad
Vrh Dno