Šta je novo?

Periferni uređaji Preporuka USB WiFi Adaptera za laptop?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Jason2004

Cenjen
Učlanjen(a)
30.01.2014
Poruke
178
Poena
170
Na malom laptopu (13”, Win10) imam ugradjen Realtek RTL 8723B, koji ima veoma slab domet.
Ukoliko ruter nije vidljiv, i posle 5 metara – se gubi signal.

Molim za preporuku USB WiFi adapter-a.
(modela koji se mogu nabaviti kod nas, bez narucivanja iz Kine).
 
Poslednja izmena:
Pre par godina, imao sam ovaj i dobro se pokazao
https://itsvet.com/mrezna_karta_tp_link_tl_wn722n-pdaa1-28.i?id=312
Nisi napisao da li ti treba za 2.4 ili 5 Ghz (ovaj podrzava samo 2.4).
Ako si mislio na one malecke (bez velikog tela i antene) sa njima nemam iskustva, ali mislim da se ne bi pokazali mnogo bolje od internog Realteka.
I jos jedan detalj, ja sam koristio 722nc varijantu
http://www.duocom.rs/sr/proizvod/tp-link-tl-wn722nc/35214
ona dolazi sa podnozjem i USB kablicem, lakse se namesti gde je dobar signal i ne smeta (tj nije direktno na kucistu).
 
Sad proverih, zadnji izdat driver je za 8.1...
Win 10 bi trebalo da radi sa njim 99%, u svakom slucaju ako ces uzimati, raspitaj se u prodavnici.
 
Hvala na preporuci i vremenu. Izgleda dobar adapter, ali je stariji model i nije dual.

Sa obzirom da laptop koristim za rad na terenu, gde se mreze razlikuju (2.4 ili 5 Gz) - odgovarao bi mi manji Dual USB WiFi adapter.

Sta mislis o modelu TP-Link Archer T2U Plus (cena oko 20e)?
Mozda neko ima iskustvo sa njim?

Nisi napisao da li ti treba za 2.4 ili 5 Ghz (ovaj podrzava samo 2.4).
Ako si mislio na one malecke (bez velikog tela i antene) sa njima nemam iskustva, ali mislim da se ne bi pokazali mnogo bolje od internog Realteka.
I jos jedan detalj, ja sam koristio 722nc varijantu
http://www.duocom.rs/sr/proizvod/tp-link-tl-wn722nc/35214
ona dolazi sa podnozjem i USB kablicem, lakse se namesti gde je dobar signal i ne smeta (tj nije direktno na kucistu).
 
Procitaj ovaj review wifi adaptera, odlican je!
https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/best-usb-wi-fi-adapters/
T4U je najbolji za novac koji se izdvaja (kod nas 30tak eura, saljem ti link na PM)
T2U plus je budget varijanta po ovom testu,
T3U plus je kvalitetnija varijanta od "T2U plus" za par eura vise.
Velika pozitivna stavka za T4U je sto su mu bolje karakteristike na vecu daljinu (na terenu ti znaci).
U svakom slucaju napisi sta si odlucio, i utiske kad istestiras.
 
Procitaj ovaj review wifi adaptera, odlican je!
https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/best-usb-wi-fi-adapters/
T4U je najbolji za novac koji se izdvaja (kod nas 30tak eura, saljem ti link na PM)
T2U plus je budget varijanta po ovom testu,
T3U plus je kvalitetnija varijanta od "T2U plus" za par eura vise.
Velika pozitivna stavka za T4U je sto su mu bolje karakteristike na vecu daljinu (na terenu ti znaci).
U svakom slucaju napisi sta si odlucio, i utiske kad istestiras.
Posto sam video ovu temu linkovnu iz druge, gde je covek pitao, samo cu reci da nikako ne uzimao T3U/T3U Plus ako zeli da koristi ista vise od jednog-dva taba i neki YouTube i tako to. Djubre neopevano. Od torrenta moze da se oprosti, Steam update redovno puca, a hteo je da mi baci i po neki BSOD. Misaona imenica je da se sam konektuje nakon sto se komp probudi. Speedtest naravno pokaze super brojeve, ali bilo koje "opterecenje" (u sirokom smislu) koje traje iole duze ili zahteva vise paralelnih konekcija je masta. Na kraju sam presao na neki kineski Qube, Qudi, Cudi ili tako nesto od 600 dinara i radi mi bolje. Ne briljira uvek, ali je pouzdaniji.
 
Sad proverih, zadnji izdat driver je za 8.1...
Win 10 bi trebalo da radi sa njim 99%, u svakom slucaju ako ces uzimati, raspitaj se u prodavnici.
Ja imam taj TP-LINK 722n i mogu 100% potvrditi da na Win 10 radi najnormalnije i to radi dobro, jedino što podržava samo 2,4 Ghz, pa kome treba 5Ghz neka gleda nešto drugo...
 
Posto sam video ovu temu linkovnu iz druge, gde je covek pitao, samo cu reci da nikako ne uzimao T3U/T3U Plus ako zeli da koristi ista vise od jednog-dva taba i neki YouTube i tako to. Djubre neopevano. Od torrenta moze da se oprosti, Steam update redovno puca, a hteo je da mi baci i po neki BSOD. Misaona imenica je da se sam konektuje nakon sto se komp probudi. Speedtest naravno pokaze super brojeve, ali bilo koje "opterecenje" (u sirokom smislu) koje traje iole duze ili zahteva vise paralelnih konekcija je masta. Na kraju sam presao na neki kineski Qube, Qudi, Cudi ili tako nesto od 600 dinara i radi mi bolje. Ne briljira uvek, ali je pouzdaniji.
Ja imam T3U Plus i nemam apsolutno nikakvih problema sa njim. Ništa od ovog što si ti nabrojao. Kod mene se odlično pokazao.
 
Koji Cudy, WU700? Taj ima isti chipset (rtl8811) kao T2U Plus. T3U Plus je rtl8812
Ne, mislim da je WU650, ili tako nesto Cipset je 8811CU .

Ja imam T3U Plus i nemam apsolutno nikakvih problema sa njim. Ništa od ovog što si ti nabrojao. Kod mene se odlično pokazao.
Ne iskljucujem da je moj felerican, ali hoce centrala da pogresi jednom, nece sto puta. Uvek neka muku imam sa TPLink proizvodima.
 
Na malom laptopu (13”, Win10) imam ugradjen Realtek RTL 8723B, koji ima veoma slab domet.
Ukoliko ruter nije vidljiv, i posle 5 metara – se gubi signal.

Molim za preporuku USB WiFi adapter-a.
(modela koji se mogu nabaviti kod nas, bez narucivanja iz Kine).
Види да ли неко код нас продаје овакав модел:
IMG_20210702_132402.jpg
Само га треба убацити у слот уместо мсзарог и решио си проблем. Ја сам у нетбук убацио такав а у лап топ овакав:
IMG_20210702_132652.jpg
Да, ово је ако ти је слот за PCIe!
 
Na malom laptopu (13”, Win10) imam ugradjen Realtek RTL 8723B, koji ima veoma slab domet.
Ukoliko ruter nije vidljiv, i posle 5 metara – se gubi signal.

Molim za preporuku USB WiFi adapter-a.
(modela koji se mogu nabaviti kod nas, bez narucivanja iz Kine).
Drugarica je poslala laptop zbog pregrevanja u servis. Nakon servisiranja je imala problem sa WiFi dometom kao i ti.
Otvorim laptop - mangupi presekli kablic antene. *** im nanu naninu.

Tako da, iako nisi nosio na servis, ovo je smesno mali domet sto ti navodis. Nesto tu pravi problem da taj modul radi.
Nema veze dal je laptop 15.6" ili 13".
Moguce da imas negde prekid na anteni ili je spao konektor.
 
Čitajući komentare na sajtu za prodaju kompjuterske opreme saznao sam da su bežični adapteri za WiFi slabiji od onih koji su integrisani u mobilnim telefonima.
Planiram da kupim jedan zato što će mi biti potrebno za drugi komp u susednoj sobi. Putanja do kompjutera bi bila između 7 i 8 metara. Koristim mts-ov ZTE WDSL hibridni ruter za net. Brzina protoka je 18 megabita.

Ako bi kupio neka od ova dva adaptera koliko bi brzinu mogao da dobijem?
 
Друга варијанта је нешто овако:
Pogledajte prilog 311185
Само прва је боља, не заузима ти USB конектор.


i mene zanima ovakav mali 5ghz/2.4ghz dongle ali brzi od ovih 600 Mbs, na aliexpressu ima gomila, tesko se snaci, ima li neki proveren model?


 
Na PC-u imam matičnu ploču Gigabyte B450M H koja nema WiFi opciju, te sam ga prethodne dvije godine povezivao ma modem preko direktnog mrežnog kabla.

Međutim, selidba je dovela do promjene prostora u kojem mrežni kabal i nema neku lijepu putanju pa prvi put gledam opciju WiFi adaptera.

PC bi od SBB modema bio udaljen nekih sedam, osam metara uz jedan zid između soba. Neka iskustva i eventualne preporuke za kupovinu u Beogradu, nemam okviran cjenovni rang?

Za sada sam od preporuka iznad uspio naći:
 
@Ogiman
Kako si vec porucio, neko drugi kad pogleda temu...
Ako treba sad, odmah sad, onda mora kupovina lokalno.
Ako nije hitno i mozes da sacekas oko 15-30 dana, kupovina na aliexpress-u je povoljnija.
Adapter koji si porucio ima realtek rtl8812bu cipset, a to preko aliexpress-a kosta US$10-15, i moze da se nadje besplatno slanje. Ima i varijanti sa 2 spoljne antene, sto je bolje jer je rt8812au/bu 2x433mhz+2x150mhz. Tp-link koji si porucio ima isto 2 antene, ali je jedna interna i na stampanoj ploci.

Aliexpress popularniji wifi usb adapteri sa dual band cipsetovima:
- realtek rtl8811au/bu/cu 1x433mhz+1x150mhz US$ 4-8
-mediatek mt7612u/un 2x433mhz+2x150mhz US$ 8-12
 
Nazad
Vrh Dno