Šta je novo?

Preporuka monitora 24 vs 27 | Flat Vs Curved

Alukard

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2016
Poruke
2,122
Poena
315
Uzeo bih neki monitor da ga spojim na laptop, osnovna namena mi je kodiranje na njemu i lagani browsing, bilo bi ok da mogu da spakujem 2-3 prozora na njega pa zato razmatram i 27, ne bih ga koristio za multimediju i nikako za igrice. Potrebno mi je da mi se oci ne naprezu previse posto sedim na 50-60cm od monitora.
E sada, na njemu bih vozio 1080p rezoluciju tako da pretpostavljam da je to malo za 27"?
I da li se isplati uzeti zakrivljeni ili je to samo marketinska fora?
I ako moze neka preporuka, budzet do nekih 20-22 000
 
S obzirom da hoces da programiras na njemu, mislim da je 24" malo. Od 26.500 krecu 27" 1440p monitori, topla preporuka da se "ispruzis" za neki od njih.
 
Za slicne namene sam ja uzeo BenQ 24 sa blue light filter i flicker free, sad vidim da mi je mali. Rado bih menjao za neki 27 fullhd uz moju doplatu.
 
Pa da, bas imam sumnje da ce mi 24" biti malo, a sto se tice zakrivljenog vs flat? Ima li zakrivljeni stvarno neke prednosti?
 
Ja koristim 2x 32", jedan zakrivljen i jedan ravan. Na toj dijagonali prijatnije je koristiti zakrivljen kada se gleda direktno, subjektivno.

Na 24" i 27" mislim da je bolje ici na ravan.
 
Ja radim na 34”, zakrivljen i iskreno mi je teško da pomislim da se vraćam na manje i ravnije😀
Glas za zakrivljen, pogotovo na većoj dijagonali.
 
Nemam nazalost prostora za 34. Znaci preporuka i za 27 zakrivljeni?
 
za 27" nema potrebe da bude zakrivljen. a ako se već uzima 27", onda se uzima QHD (1440p) a ne Full HD (1080p)
 
Nazad
Vrh Dno