Šta je novo?

Preporuka- Avanturisticke igre

Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
866
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5600X; WRAITH PRISM
Matična ploča
ASUS B55M PLUS TUF
RAM
2X 16Gb GEIL 3200Mhz
GPU
MSI RX6600XT GAMING X
Storage
NMWE NETAC X2
Pozdrav,

Može li neki top 10 avantura da mi sugerisete.
Nije bitno da li su novije ili ne :)
 
Dragula Origin, The Longest Journey (ima i novi deo, od ove godine, Dreamfall Chapters, a deo između ova dva je samo Dreamfall), Still Life, Gray Matter, Syberia i to je to za sad, igrao sam u jednom periodu sam p&c k'o lud, al' sam zaboravio šta sam sve igrao.
 
@Simpathy,

Hvala na sugestijama, mogu i horor avanture.
Planiram hibernaciju do proleća :)
 
Tales of monkey's island, Monkey's Island remastered/EE... Fahrenheit, Walking dead 1 i 2 (oodlicne btw), Deponia, Penny Arcade, Book of Unwritten Tales, A new beginning (final cut)... Hector badge of carnage... :)

EDIT:
Cak moram i jos neke stare da isprobam Gabriel's Knight, Indiana Jones i The Dig... Kazu da su odlicne.. Ah da... Grim Fandago je obavezno stivo :)... Ima "enhanced edition" ali od strane modera odradjen...

Ja vala cekam oko/posle nove da obrnem BG1 i BG2... :)
 
Poslednja izmena:
Ako nisi gadljiv na pixel art, Wadjet Eye avanture su odlicne (Blackwell serijal, Gemini Rue, Primordia, Resonance).
 
Poslednja izmena:
Odlicna tema. ;-) Veliki sam ljubitelj avanturistickih igara.
Takodje preporucujem Syberia oba dela, Gemini Rue (obavezno odigraj), Primordria, Blackwell serijal, Longest Journey, Lost Chronicles of Zerzura, Sinking Island, Face Noir.

Od horror avantura preporucujem Barrow Hill, Scratches, Riven, Darkfall (sva 3 dela), Cat Lady, i Corrosion Cold Winter Waiting (vecini nepoznata a bas dobra igra)
 
Alone in the dark ?
 
Načeo sam Runaway: A road adventure :)
 
Bacicu pogled na deponiju :D
 
Imaš i golemu kolekciju Big Fish naslova, koji su sasvim pristojno realizovani. Takođe kad se već pominju p&c avanture treba podsetiti na Machinarium i Botanicula igre koji su više nego zabavne. Od straijih Myst i Uru serijal. Bilo je još nekoliko zanimljivih horor naslova rešenih u ovom maniru, samo, heh... ne uspeva mi nešto da se setim imena.
 
Dodao bih na listu jos i Broken Sword serijal (poslednji ne odigrah jos, al deluje fino), Neverhood, The Wolf Among Us i The Dream Machine. Iako nisu striktno avanture, ne bi valjalo propustiti Brothers: A Tale Of Two Sons, a ako nisi gadljiv na starije igre, ni meni licno i dalje jednu od omiljenih igara Little Big Adventure (2 bolja, al ni kec nije za baciti :) ).
 
Probaj i Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure.
 
Dobar je Blackwell serijal, a evo sada izasao i Stasis. Vidim da svi imaju velika iscekivanja.
 
Probajte i Alum. ;)
 
Ovo izdavanje igara u epizodama je zakucalo poslednji ekser u ovaj zanr igara. Gotovo sve sto se pojavilo u tom formatu uzasno mnogo varira od epizode do epizode. Ne secam se kada se zadnji put pojavila zaista kvalitetna p&c avantura visoke produkcije, a to je steta posto mi je to omiljeni zanr uz RPG.

Da nema ovih malih indie studija poput Wadjet Eye ne bi se nista kvalitetno ni pojavljivalo.
 
Pogotovo ako epizode ne izlaze redovno... Kentucky Route Zero je fenomenalan naslov, ali šta vredi kada su za tri godine stigli da izbace tri epizode od pet koliko će imati.
 
Odigrah sada "Anna’s Quest". Kakav potencijal je imala ova igra, a samo jedna (za mene vrlo bitna) stvar je deli od toga da bude jedna od najboljih avantura ikada: previse je lagana i gotovo da nema puzzle-ove. Sve ostalo je na stvarno vrhunskom nivou. Da su ubacili samo desetak dobro integrisanih puzzle-ova u igru bila bi mi u top 10 avantura ikada.
 
Ima li neka novija igra koja je slicna i interesantna kao `Ori and the blind forest` ?
 
Nisam igrao Ori-a jos, ali upravo zavrsih Aaru's Awakening koji deluje slicno na prvi pogled. Meni je jako lepo legla igra, prelep stil (sigurno u top 3 najlepse igre koje sam igrao) i vrlo originalan gameplay (mada pomalo tezak i, nazalost, dosta kratak). Topla preporuka.
 
Gilbert Goodmate i john Sauls: Blackstone chronicles. Zork: Grand inquisitor je odlicna ali na zalost nisam uspeo da je pokrenem na W7 da je predjem opet :(
 
Aitd 4 ( Alone in the dark ),
Syberia 1 i 2,
Leasure suit Larry 1.
Machinarium.
 
Nazad
Vrh Dno