Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Nova izmena u Zuperu. Ako se aktivira dodatak minuti za 99 din uz MP, sada se prvo oni troše, pa tek minuti iz MP. Ništa suštinski bitno, ali menjaju pravila igre svaki čas.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ovo bi bilo dobro da su imali dok se saobracaj prenosio. Sad nije vazno.
 
Наравно да мењају правила, профит на првом месту. Прво су пословали са губитком, циљ је био да привуку што више корисника, сад је битно да поврате те губитке и да зараде, ништа што нисмо видели.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pojednostavljno @novofil - ne sabira se ni u kom slučaju više, tj. potpuno su ukinuli sabiranje sa preostalim iznosom.
Tek sam sada video da se minuti više ne sabiraju prilikom aktivacije novog paketa pre isteka starog i odmah sam zvao korisnički servis da se žalim.
Iako sam mogućnost prenosa minuta provalio sasvim slučajno pre pet meseci, izuzetno mi je bila korisna zbog moje neujednačene potrošnje.
Uglavnom, operaterka korisničkog servisa A1 mi je rekla da je to bila greška u sistemu koja je sada ispravljena i nemoguće je vratiti na stari sistem korisnike pojedinačno ali ukoliko se više korisnika požali na novi način rada moguće je da se vrati stari sistem sa prenosom sadržaja u naredni mesec!
Naravno, nema reči o grešci koja je ostala neprimećena godinama nego su na ovaj način navlačili korisnike poput mene koji dva meseca troši po pola paketa, treći dva paketa i ukupno plati tri paketa umesto četiri. Smatram da trebamo svi da se pobunimo, jer baš zbog toga što svi ćute mobilni operateri nam i rade ovo što rade. Sve dok ih budemo puštali, dizaće i dalje cene.

S tim u vezi sam kreirao sam peticiju:

https://www.peticije.online/ukidanje_promene_a1_prepaid

Ako mogu za baku prase da sakupe 25k potpisa možemo valjda i mi ovo da izguramo zajedno.
Potpišite svi i delite gde god možete :)
 
Izgleda da je Telenor odlozio svoja prepaid poskupljenja. Meni i dalje na aplikaciji i na meniju 111 stoje stare cene dodataka (mislim na internet dodatke), iako je na sajtu sada aktuelan cenovnik sa novim cenama dodataka. Cena brojeva je i dalje ista, za njih su bar i napomenuli na sajtu da im ta "promotivna cena" vazi do kraja godine.
 
Tek sam sada video da se minuti više ne sabiraju prilikom aktivacije novog paketa pre isteka starog i odmah sam zvao korisnički servis da se žalim.
Iako sam mogućnost prenosa minuta provalio sasvim slučajno pre pet meseci, izuzetno mi je bila korisna zbog moje neujednačene potrošnje.
Uglavnom, operaterka korisničkog servisa A1 mi je rekla da je to bila greška u sistemu koja je sada ispravljena i nemoguće je vratiti na stari sistem korisnike pojedinačno ali ukoliko se više korisnika požali na novi način rada moguće je da se vrati stari sistem sa prenosom sadržaja u naredni mesec!
Naravno, nema reči o grešci koja je ostala neprimećena godinama nego su na ovaj način navlačili korisnike poput mene koji dva meseca troši po pola paketa, treći dva paketa i ukupno plati tri paketa umesto četiri. Smatram da trebamo svi da se pobunimo, jer baš zbog toga što svi ćute mobilni operateri nam i rade ovo što rade. Sve dok ih budemo puštali, dizaće i dalje cene.

S tim u vezi sam kreirao sam peticiju:

https://www.peticije.online/ukidanje_promene_a1_prepaid

Ako mogu za baku prase da sakupe 25k potpisa možemo valjda i mi ovo da izguramo zajedno.
Potpišite svi i delite gde god možete :)
O ovome što ti pišeš se ovde pisalo pre mesec dana (vidi post 5080). Naravno da nije greška u sistemu već su takva pravila bila, sada je to promenjeno, planovi se ne sabiraju već se troše po redosledu isteka.

Moja tetka je ovako uštekala brdo minuta, od kraja novembra zove baš dosta da bi ih potrošila i da joj ne bi propali. Tako da nije baš da niko nije znao i da se o tome nije pisalo.
 
O ovome što ti pišeš se ovde pisalo pre mesec dana (vidi post 5080). Naravno da nije greška u sistemu već su takva pravila bila, sada je to promenjeno, planovi se ne sabiraju već se troše po redosledu isteka.

Moja tetka je ovako uštekala brdo minuta, od kraja novembra zove baš dosta da bi ih potrošila i da joj ne bi propali. Tako da nije baš da niko nije znao i da se o tome nije pisalo.
A ti misliš da jedna forumska tema na koju sam slučajno nabasao kada sam uvideo lično da su cene promenjene adekvatan način da se obaveštavaju korisnici?
Svaka čast tvojoj tetki koja je smarala ljude i na silu trošila te minute ali nije to poenta već činjenica da većina korisnika nije znala za tu promenu i što je promena generalno na štetu korisnika na duge staze. Nije me briga što sam juče izgubio 150 minuta već što ću ih gubiti sada svakog meseca zbog njihove nenajavljene promene u vreme novogodišnjih praznika dok daju popuste Postpaid korisnicima.

Koliko je ova tema praćena se vidi uostalom i po broju potpisnika peticije koju sam za sada samo ovde okačio ali polako - proširiće se priča pa onda neće moći niko da se vadi na priču "nije baš da niko nije znao i da se o tome nije pisalo". Zna se kako se obaveštavaju korisnici i ovo nije način. (vidi post 5,097)
 
Poslednja izmena:
Jel neko zna MTS ova akcija 600+ din dodatk 50% ima li neku rocnost? Da li taj dodatak vazi "neograniceno dugo"? Da uplatim kevi kad vec videh, a relano joj ne treba. Ako traje da sad usput i to uradim.
 
Koliko je tačan info da se ukidaju mesečni planovi kod A1 od januara? Saopštio mi jedan od prodavaca koji mi nudi neku postpejd ponudu na broju.
 
Teško da je tako. Iskreno ne verujem, više puta su imali te priče.
 
Poslednji put neko reče novembar za ukidanje mesečenih planova. Biće sigurno kad-tad, ali ne ovako random što lažu agenti prodaje...
 
Ne verujem da ce ih ukinuti. Promenice ih. Nekad.
 
Ima li neko na mts pripejdu "fantomske" dodatke?
Cena, dugme za aktivaciju, sve je tu, samo se ne zna šta je.

Screenshot_20211222-141706_Moj mts.jpg
 
Dobro si ih pronašao. Hvala!

Sad pogledah na *100# pa u dodatno, cene za te usluge se razlikuju za po 1 dinar u odnosu na moj mts aplikaciju, 255, odnosno 407 din. Zanimljivo.
 
И код мене као код Лалета:)у апликацији.
 
A koliko je tacna informacija da ce operateri svakako, ocekuje se uskoro, godina dve, ukinuti opciju prepaid? Kazu da se uveliko prica i vec razmatra o tome. Kao jedina opcija koju zele je postpaid, tj koja im se isplati.
 
Ako pogledamo inostranstvo, prepaid je faktički postpaid bez ugovorne obaveze.

Uplati se kredit, plati se paket od 30 dana i koristi se kao i sad na A1.

Prepaid se nikako ne isplati bez uplaćenog paketa.
 
Kako im se ne isplati kad posle dva meseca mogu sasvim legalno da ti ukradu kredit.
 
Ako pogledamo inostranstvo, prepaid je faktički postpaid bez ugovorne obaveze.

Uplati se kredit, plati se paket od 30 dana i koristi se kao i sad na A1.

Prepaid se nikako ne isplati bez uplaćenog paketa.
Meni zena u Italiju koristi ovaj od 6 eu , neograniceno minuti sms +50gb, 30 dana , bez ugovorne obaveze
 

Prilozi

  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    464.4 KB · Pregleda: 29
Meni zena u Italiju koristi ovaj od 6 eu , neograniceno minuti sms +50gb, 30 dana , bez ugovorne obaveze
Care ovo sto si naveo za 6€ kod nas bi stavili minimum 20€. Daleko smo mi od Italije i EU.
Ne isplati se prepaid bez kredita onom ko nema 2 broja. Meni trenutno nije potreban kredit na oba. Ali svakako sta je tu je ako promene. Mada, tesko ce me naterati na ugovor pa cak i bez obaveze ugovorne.
 
U Nemačkoj je prepaid rekao bih skuplji nego u Srbiji. Prvo što mora video poziv uz ličnu kartu/pasoš za aktivaciju prepaida, a drugo što paket od 6gb (važe u okviru EU) i neograničene minute u zemlji u trajanju od 28 dana (nije 30 niti mesec dana, nego 4 nedelje!) košta 15€.
Duplo manji paket je 8€ sa 3gb i čini mi se 100 minuta...
 
E krastavac.... Kod nas globaltel 900 din plata 400e.A u Nemackoj prepaid je 15e na 1500e.Ne bih rekao da je skuplji bas tamo :)
 
Globaltel sa 8GB je 1000 dinara, da budemo fer.
 
Uh jaki su sa cenama. To sto traze registraciju za prepaid ne vidim prob oba broja su mi registrovana.
Telenor imam broj vise godina, i imam dodatak Totalno sve -50% za 100 din, 125min za sve, 5000min u mrezi, 1000sms, 1GB i 10x dodatak vise za 120din gde su 2GB i 1200rsd.
Mts me je zeznuo jer sam izgleda bas dosta uplacivao pa mi je Mix skocio na min 320rsd. Tako da malo cu se skinuti sa tog broja ako moze da se koriguje ponuda na manju.
Nije prob u pretplati i racunima mada nema neke pogodnosti narocite, nije u kesu, fazon je u principu vise jer ono sto rade kompanije u Srbiji trenutno je naucna fantastika u losem smislu nazalost. Mnogi se zale na racune koji nisu u skladu sa potrosnjom, izmisljenim naknadnim dugovanjima, kamatama, itd. A i ono sto mi trenutno nudi prepaid broj telenora je vise puta jeftinije od prosecnog postpaid. Prakticno za 500rsd mesecno imam na raspolaganju saobracaj koji nude za min 2000rsd na postpaid.
 
E krastavac.... Kod nas globaltel 900 din plata 400e.A u Nemackoj prepaid je 15e na 1500e.Ne bih rekao da je skuplji bas tamo :)
Ne žalim se, samo odgovaram na poruku iz Italije i komentar da je u EU prepaid maltene džabe ;)

Ali se žalim na signal u Nemačkoj koji je los i svaki operater ima rupe u pokrivenosti i u centru grada. Ni kablovski internet im nije ništa bolji.
 
E krastavac.... Kod nas globaltel 900 din plata 400e.A u Nemackoj prepaid je 15e na 1500e.Ne bih rekao da je skuplji bas tamo :)
🤣🤣 Socijala im je, da nista ne rade, veca od 1000€. 🤣 Ali nije isto biti u Bg i Minhenu npr jer ipak su daleko veci troskovi. Ovo sa prepaid telefonijom je izuzetak, mizerija. Ipak je skuplji zivot. Ali ko i ide tamo a da nista ne radi.
 
U Austriji je neki minimum za prepaid mesečni paket 10€. Za to se dobije 1000-2000 minuta za sve mreže, oko 1000 SMS i oko 10-15GB, kao i EU roaming sa 5-6GB.

Naravno, ovo varira od operatora do operatora, ovo je neki prosek.

Čisto korišćenje na kredit se ne isplati.

Interesantno je pogledati i pakete u Rumuniji. Oni su ipak bliži našem standardu od Austrije, Italije i Nemačke.

 
Nazad
Vrh Dno