Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Dobra je ovo punuda, nisam ovo ni video...
 
Poslednja izmena:
Nisi jer nije regularna ponuda, već je nude po "proceni".

Celu aplikaciju sam prešaltao pre 2 nedelje na jednom telenor broju i ni blizu ovome nije bilo.
 
Covek rece da to koristi kad je "u Srbiji". nekako mi zvuci da je cesce van zemlje nego ovde. Pa mozda jer retko sta koristi to mu zato i nude? A da to koristi svake nedelje ne bi mu to davali? Tako mi se cini.

Ta ponuda ako se obnavlja svake nedelje, je cak povoljnija i od globaltela.. i koliko znam nema povoljnije u zemlji od toga :) Ali kapiram zato i ne moze da se stalno koristi
 
Toje kartica od moje cerke i koristi non stop godinama, jos ubola plavi petak 30 dana net
 

Prilozi

  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    87.2 KB · Pregleda: 140
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    97.7 KB · Pregleda: 97
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    85.1 KB · Pregleda: 144
Mi smo (barem ja) komentarisali ponudu od korisnika mitar1982 koja je fenomenalna i bolja od svakog postpaida barem po meni :) ko naravno ne razgovora svaki dan po sat vremena i sl :)
 
Prvo MP, pa dodatak, i preostali saobracaj iz dodatka se NE prenosi.
A u situaciji kada imam aktivan recimo mesečni plan 600, pa pre njegovog isteka aktiviram MP 300 (ili obratno), šta se dešava sa nepotrošenim sadržajem, prenosi li se kao kada aktiviraš ponovo isti MP, ili se briše?
 
Ne prenosi se, to su različiti planovi, drugačije je nego kod Globaltela. Ako se tako aktivira, aktivna su oba plana, a troši se onaj koji prvi ističe.
 
A u situaciji kada imam aktivan recimo mesečni plan 600, pa pre njegovog isteka aktiviram MP 300 (ili obratno), šta se dešava sa nepotrošenim sadržajem, prenosi li se kao kada aktiviraš ponovo isti MP, ili se briše?
Prenosi se sve što imaš u novom planu, provereno.

Dakle, ako imaš plan 600 pa aktiviraš plan 300 dešava se sledeće:
  • Minuti / SMS se sabiraju i važe 30 dana od tog trenutka
  • GB za internet se sabiraju i važe 30 dana
  • GB za chat (i FB) se sabiraju i važe 30 dana
  • GB za instagram važe do originalnog datuma važenja plana 600 i gube se nakon toga.

Ne prenosi se, to su različiti planovi, drugačije je nego kod Globaltela. Ako se tako aktivira, aktivna su oba plana, a troši se onaj koji prvi ističe.
Nisi u pravu, ovo gore napisano je moje iskustvo iz prakse.
 
Super onda.
A ovo je info od podrške:

1. Zdravo, ne sabrira se sadržaj već će oba plana biti aktivna i trošiće se onaj plan koji prvi ističe. /Aca

2. Zdravo, ako je na broju MP 600 i pre isteka se ponovo aktivira MP 600, onda će se sadržaj sabrati i produžiće se važenje na novih 30 dana. Ako je na broju MP 600, a aktivira se MP 300, onda se ne sabira, nego su odvojeni planovi, svaki sa svojim rokom važenja. /Rina
 
Cemu sluzi ovaj kredit koji se dobija u bonusu dobrodoslice kod ovih novih mts prepaid paketa? Jel to ne moze da se koristi za kupovinu (internet) dodataka?
 
У петак је Мтс пустио 4Г Интернет припејд корисницима.😁😂😁
 

Prilozi

  • Screenshot_20210912_133635_com.huawei.android.launcher_edit_21161103753020.jpg
    Screenshot_20210912_133635_com.huawei.android.launcher_edit_21161103753020.jpg
    92 KB · Pregleda: 90
  • Screenshot_20210912_133619_rs.mts_edit_21112195229590.jpg
    Screenshot_20210912_133619_rs.mts_edit_21112195229590.jpg
    36 KB · Pregleda: 89
У петак је Мтс пустио 4Г Интернет припејд корисницима.😁😂😁
Nije svima, samo pojedinim korisnicima koji su bili strpljivi dovoljno dugo.
Prema poslednjim informacijama 4G se pušta korisnicima koji kvartalno (ne znam kada rade taj presek, da li čisto tri meseca, ili tipa jan-mart, apr-jun, ...), potroše više od 10 MB mesečno kroz neku promociju.
 
Cemu sluzi ovaj kredit koji se dobija u bonusu dobrodoslice kod ovih novih mts prepaid paketa? Jel to ne moze da se koristi za kupovinu (internet) dodataka?
Додељени кредит се не може користити за куповину било којих додатака.
Износи од 900 и 6.000 динара кредита, служе за трошење према А1 и Теленор мрежи (позиви и поруке).
 
Koja mreža (2G, 3G, 4G) najmanje troši bateriju u idle modu, kada se telefon ne koristi? Hvala!
 
Evo kako radi "Sve cool" prepaid internet na mts-u od kako su 2100MHz većinski zauzeli sa 4G mrežom, te time smanjili kapacitet 3G mreže na koju su prepaid korisnici "osuđeni".

7717806079.png

7717809268.png

7717811443.png

7717813462.png


Nije baš "sve cool". Vrlo dobro, sedi dole, jedan!
 
2g verovatno sa iskljucenim prenosom podataka...
Sa isključenim prenosom podataka, 2G znači troši najmanje baterije u idle modu.
Da li je to neka velika razlika u odnosu na 3G i 4G?
Lokacija je centar Beograda gde ima puno baznih stanica.
Pošto imam dual sim telefon i samo na jednom mobilni internet, na kojoj najbolje mreži da bude druga kartica koja nema internet (zbog štednje već ostarele baterije)? Obe kartice koriste se za razgovor.

Inače, imam dva MTS pripejd broja, na jednom mi je uključen 4G! Na drugom ne. Oba su kupljena istog dana i bili u istim paketima od 2008.
 
2G na mts, ukoliko je samo za razgovore, radi perfektno. Nema potrebe za 3G, a može značajno uticati na bateriju.
 
^ hvala veliko na ovom savetu. Jedino što razgovori u 3G mreži zvuče kvalitetno (kao preko fiksnog), dok u 2G mreži to ipak nije tako.

Sada testiram 2G + 2G na Dual Sim i približno isto mi traje baterija kao kad sam imao 2G + 3G (sa mob. podacima). Imam program koji mi pamti trajanje baterije, razlika neznatna. Telefon i baterija su 5 godina stari. 😜
 
Ako već imaš 4G, bolje ti je kombinacija 2G+4G, manje će trošiti baterije od 3G, sigurno
 
Ima jos neko kome je pusten 4G na mts prepaid?
Zna li se tacno koji su uslovi za pustanje na broju?
Kakve su to spekulacije, citam gore, o ukidanju prepaid?
 
Meni je bio pušten još pre više od godinu dana i radilo je odlično, međutim preneo sam broj u drugu mrežu.
Sad vodim borbu da mi uključe na drugom broju, ali uslovi su prilično neprecizni, a napisao sam ih nekoliko postova iznad.
 
Radi 4G na mts prepaidu:

viber_image_2021-09-16_19-28-54.jpg

Poštovani Slobodane,

Zahvaljujemo se na obraćanju.
Od 13.09. je 4G usluga omogućena za sve naše korisnike koji koriste 4G pripejd karticu.
S obzirom da na navedenom broju koristite 4G karticu, predlažemo da pokušate da koristite uslugu.
Za sve dodatne informacije ili pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,
Jovana
 
Nazad
Vrh Dno