Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Danas sam kupio jednu Telenor prepaid karticu. Prilikom aktivacije iste izostala je poruka da ce mi roming biti omogucen 90 dana nakon aktivacije broja. Pozvao sam njihov Call Center i tamo mi je receno da svi korisnici koji od 23. juna aktiviraju karticu imaju automatski aktiviran roming. Na moje pitanje sta ce biti sa onim brojevima koji su aktivirani pre navedenog datuma, receno mi je da korisnici tih brojeva mora da sacekaju 90 dana ili da se registruju. U mom okruzenju ima dosta takvih koji cekaju 90 dana da bi im se aktivirao roming, a ne mogu ici do poslovnice. Zvuci malo nepravedno, ali hajde...

BTW, na sajtu im jos stoje stara pravila za prepaid roming, cini mi se da su to uveli uoci korone i stvarno ne znam svrhu toga.
 
Juce sam kontaktirao A1 Korisnicki Servis u vezi sa romingom koji mi treba za Sarajevo i u razgovoru mi je operaterka sugerirala da registrujem svoj A1 broj jer cu dobiti neki registracioni bonus. Na moje pitanje o kakvom bonusu je rec, odgovorila mi je da prilikom registracije broja na poklon dobijam Mesecni plan od 600. Bio sam skeptik pa sam ih danas ponovo pozvao, javio se neki drugi operater koji mi je potvrdio te navode da se jednokratno, prilikom registracije broja, na poklon dobija pomenuti mesecni plan (sa celokupnim sadrzajem). Sve mislim da me usi varaju ;)
 
Trenutno važeća prepaid promocija (onaj sadržaj koji imaju NOVE sim kartice) se oduvek dobija kao registracioni bonus,. Do sada su ga dobijali samo onaj koji su to znali i tražili.

Dakle, u pitanju je Mesečni plan 300.
 
Trenutna prepaid A1 ponuda je sledeća:

Mesečni plan 300 uključujuje:
  • 100 minuta ili SMS poruka ka svim mrežama u Srbiji (sve jedno je da li pričaš minut ili pošalješ jedan SMS)
  • Neograničene razgovore u A1 mreži (paralelno važi 100 min ka drugim mrežama) (ne uključuje neograničene SMS poruke ka A1)
  • 1GB internet saobraćaja + 10GB za chat aplikacije i Facebook

Pri aktivaciji SIM kartice dobijaš jednu aktivaciju mesečnog plana 300 gratis (aktivacija se vrši USSD kodom *123#)

Mesečni plan 600 uključujuje:
  • 200 minuta ili SMS poruka ka svim mrežama u Srbiji (sve jedno je da li pričaš minut ili pošalješ jedan SMS)
  • Neograničene razgovore u A1 mreži (paralelno važi 200 min ka drugim mrežama) (ne uključuje neograničene SMS poruke ka A1)
  • 3GB internet saobraćaja + 10GB za chat aplikacije i Facebook + 10GB zasebno za Instagram

Sav nepotrošeni saobraćaj se prenosi ako novi mesečni plan aktiviraš pre isteka starog. Ako istekne, ili se automatski obnovi, nepotrošeni saobraćaj se gubi. Jedino ručna aktivacija novog plana pre isteka starog prenosi nepotrošeno.

Dostupni su i dodaci za 99 dinara:
Uz mesečni plan 300:
  • 100 nacionalnih min / sms
  • 1 GB
Uz mesečni plan 600:
  • 200 nacionalnih min / sms
  • 3 GB

Sadržaj iz dodataka se troši nakon potrošenog osnovnog saobraćaja i ni u kom slučaju se ne prenosi u sledeći mesec. Dodaci važe do kraja trajanja osnovnog plana uz koji su aktivirani.

U praksi to znači da uz planove i dodatke imaš sledeće mogućnosti (sve uključuju neograničene razgovore u A1 mreži):

300 din - 100min/sms, 1GB, 10GB chat
400 din - 200min/sms, 1GB, 10GB chat
400 din - 100min/sms, 2GB, 10GB chat
500 din - 200min/sms, 2GB, 10GB chat
600 din - 200min/sms, 3GB, 10GB chat, 10GB instagram
700 din -400min/sms, 3GB, 10GB chat, 10GB instagram
700 din - 200min/sms, 6GB, 10GB chat, 10GB instagram
800 din - 400min/sms, 6GB, 10GB chat, 10GB instagram

Eto, nadam se da je jasnije.

To zvuci super sve, ali kakvi su sa roaming-om u Bosni, Crnoj Gori, Hrvatskoj, na primer kad dodje do internet saobracaja?

I kakve opcije nude ostali provajderi ovih dana kad dodje do roaming-a i internet saobracaja van Srbije, ako nude nesto bolje od A1?
 
Sto se interneta tice i na prepaidu imas dodatke za roaming koji vaze u (sve zemlje su u istoj grupi), a 1GB kosta 800 dinara, 2GB kosta 1200 dinara:

  • Austrija
    A1
  • Albanija
    Vodafone
  • Belorusija
    A1
  • Bosna i Hercegovina
    BH Telekom, HT ERONet
  • Belgija
    Orange
  • Bugarska
    A1
  • Crna Gora
    telekom.me
  • Češka
    Vodafone
  • Danska
    Telenor, Telia
  • Estonija
    Telia
  • Francuska
    SFR, Orange
  • Finska
    Telia
  • Grčka
    Vodafone
  • Holandija
    Vodafone
  • Hrvatska
    A1
  • Irska
    Vodafone
  • Italija
    Vodafone
  • Južna Afrika
    Vodacom
  • Kanada
    Rogers
  • Litvanija
    Telia / Omnitel
  • Lihtenštajn
    FL 1
  • Luksemburg
    Orange / VOXmobile
  • Mađarska
    Vodafone
  • Malta
    Epic / Vodafone
  • Nemačka
    Vodafone
  • Novi Zeland
    Vodafone
  • Norveška
    Telenor / TELE N, Telia
  • Portugalija
    Vodafone
  • Poljska
    Orange / PL 03
  • Rumunija
    Vodafone
  • Rusija
    Beeline / RUS-99, MTS/ RUS 01
  • SAD
    AT&T
  • Severna Makedonija
    A1
  • Slovenija
    A1
  • Slovačka
    Orange / SVK GT, T-mobile / Telekom
  • Španija
    Vodafone
  • Švajcarska
    Sunrise, Swisscom
  • Švedska
    Telenor, Telia
  • Turska
    Vodafone
  • Velika Britanija
    Vodafone


I kakve opcije nude ostali provajderi ovih dana kad dodje do roaming-a i internet saobracaja van Srbije, ako nude nesto bolje od A1?
Telenor ima dodatak 1GB 700 dinara i na prepaidu za 27 zemalja:
Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Severna Makedonija, Albanija, Hrvatska, Slovenija, Grčka, Turska, Bugarska, Rumunija, Mađarska, Austrija, Nemačka, Italija, Švajcarska, Španija, Francuska (bez Monaka), Velika Britanija, Belgija, Holandija, Češka, Slovačka, Poljska, Danska, Švedska, Norveška, Luksemburg.

Globaltel ima dosta dodataka za roaming internet, u vise zemalja, pocevsi od 300 din za 1GB:

Treba proveriti da li je dostupan 4G internet ili samo 3G u roamingu (za Globaltel ponajvise).
 
Juce sam kontaktirao A1 Korisnicki Servis u vezi sa romingom koji mi treba za Sarajevo i u razgovoru mi je operaterka sugerirala da registrujem svoj A1 broj jer cu dobiti neki registracioni bonus. Na moje pitanje o kakvom bonusu je rec, odgovorila mi je da prilikom registracije broja na poklon dobijam Mesecni plan od 600. Bio sam skeptik pa sam ih danas ponovo pozvao, javio se neki drugi operater koji mi je potvrdio te navode da se jednokratno, prilikom registracije broja, na poklon dobija pomenuti mesecni plan (sa celokupnim sadrzajem). Sve mislim da me usi varaju ;)

ovo ne vazi za nove pripaid sim kartice ? samo za stare brojeve? pitam jer sam kupio dva nova a1 broja ali samo mesecni plan 300 se dobija prvi mesec
 
@solomonbg Nisu mi nisu rekli da li to vazi za nove ili stare brojeve, ne bih rekao da to vazi samo za nove. Najbolju ces informaciju dobiti ako pozoves njihov Korisnicki.
Aktivacijom kartice se dobija Mesecni plan 300, mislim da se registracioni bonus dobija nezavisno od toga, jer jedno je aktivacija a drugo registracija broja. Jedino ne znam da li se u tom slucaju sabira bonus dobrodoslice i registracioni bonus, ali ja pretpostavljam da se bonus dobrodoslice ne moze sabirati. Sve u svemu, najbolje ce ti reci agent Korisnickog kada ga pozoves sa jednog od tih brojeva.
 
probam i na ovoj temi :D

drugarica ima mts prepaid, uzela je roming paket za CG, internet joj radi okej, ali kada hoce da upali hotspot na telefonu izbacuje joj poruku da se javi mts-u
ja sam isla u poslovnicu da se raspitam za nju, ali su rekli da je problem do toga sto nije 3g karticu zamenila za 4g, medjutim kada svoju karticu ubaci u drugi telefon onda hotspot radi

njen je iPhone 8 plus, na njemu ne radi hotspot, a na iPhone 11 radi
problem je sto osoba ciji je taj 11 na kome radi nece biti jos dugo tu, ona ostaje sama sa svojim telefonom, a treba joj internet za laptop..

imate li ideju kako da se resi problem? mozda treba doterati neko podesavanje mreze?
 
probam i na ovoj temi :D

drugarica ima mts prepaid, uzela je roming paket za CG, internet joj radi okej, ali kada hoce da upali hotspot na telefonu izbacuje joj poruku da se javi mts-u
ja sam isla u poslovnicu da se raspitam za nju, ali su rekli da je problem do toga sto nije 3g karticu zamenila za 4g, medjutim kada svoju karticu ubaci u drugi telefon onda hotspot radi

njen je iPhone 8 plus, na njemu ne radi hotspot, a na iPhone 11 radi
problem je sto osoba ciji je taj 11 na kome radi nece biti jos dugo tu, ona ostaje sama sa svojim telefonom, a treba joj internet za laptop..

imate li ideju kako da se resi problem? mozda treba doterati neko podesavanje mreze?
Postoji sansa da joj nije unet apn za hotspot nek proveri to u podesavanjima mreze gde se unosi apn.
 
koji mobilni internet za telefon koristite?

ovo u vipu sto ga poniste posle nedelju dana je van pameti
 
Imas Globaltel 300 dinara 5GB na 30 dana, ako aktiviras nov pre isteka starog, internet saobracaj se sabira.

Globaltel je virtuelni operater koji koristi bazne stanice A1 (bivsi Vip) mreze. Na prepaidu ces tesko pronaci nesto povoljnije.

Vise informacija na:

Napomena je da rucno moras uneti APN podesavanja za Globaltel jer je to mali operater pa vecina telefona i nema podrazumevana podesavanja APN-a za njih.
 
Тек МТС-ов припејд нема смисла у односу на све.Ја сам тек недавно,након свог овог времена, као додатну картицу узео Глобалтел искључиво за нет и задовољан сам.Подешавања сам аутоматски добио,поклон 5 гб плус 50 мин/порука на 7 дана,преношење саобраћаја,ниска цијена пакета,флексибилност у мијењању пакета...Купио на киоску и још приде промијенио број онлајн,куд ћеш више:)
 
Imas Globaltel 300 dinara 5GB na 30 dana, ako aktiviras nov pre isteka starog, internet saobracaj se sabira.

Globaltel je virtuelni operater koji koristi bazne stanice A1 (bivsi Vip) mreze. Na prepaidu ces tesko pronaci nesto povoljnije.

Vise informacija na:

Napomena je da rucno moras uneti APN podesavanja za Globaltel jer je to mali operater pa vecina telefona i nema podrazumevana podesavanja APN-a za njih.
Toliko su mali operater da bi mogli ladno da ih zovemo "Zeljko Mitrovic i prijatelji co."
 
Toliko su mali operater da bi mogli ladno da ih zovemo "Zeljko Mitrovic i prijatelji co."
To jeste tacno, ali im je ponuda prilicno dobra za prepaid. A1 je isto odlicna prepaid ponuda sa njihovim mesecnim planovima.

Kod A1 uz mesecne planove i jednokratne dodatke mozete napraviti "dobar paket" za najvise 800 dinara, a on ukljucuje:
  • 400 minuta ka svima (200+200)
  • paralelno neogranicene pozive u A1 mrezi
  • 6GB interneta
  • paralelno 10GB za Facebook i skoro sve chat aplikacije
  • paralelno dodatno na to jos 10GB za instagram
Sto se prilicno uklapa u potrosnju kod velikog broja korisnika.

Globaltel ima prednost ako vam treba samo internet generalno (svakih 5GB je 300 dinara) i kod Globaltela se sve sabira.
Da ne govorim o neogranicenim minutima ka svima kod Globaltela u freepaid paketima.
 
ne znam sto se ljudi kod nas uopste toliko zanose mobilnim telefonima kad 10MB kosta litar krvi
 
Зато што даје комоцију у коришћењу. Не мора да се лови приступна тачка за вифи. Зато и деру са ценама, постало је и то болест зависности.
 
Ljudi, jedno pitanje.
Prijatelj koji živi u inostranstvu će biti kod kuće u Srbiji meseca.
Šta mu je najpovoljnije za net (i TV)
za to vreme?
Neki pripejd, nešto što će koristiti samo ta 2 meseca.
 
Ljudi, jedno pitanje.
Prijatelj koji živi u inostranstvu će biti kod kuće u Srbiji meseca.
Šta mu je najpovoljnije za net (i TV)
za to vreme?
Neki pripejd, nešto što će koristiti samo ta 2 meseca.
Po meni Globaltel.
Uplati Uzbudljivu konekciju za net, a u Globaltel app ima 77 tv kanala.
 
+1 za Globaltel, moze i neku kombinaciju sa nacionalnim minutima.

Jedino sto Globaltel kad gledas TV trosi internet i to poprilicno.

E sad ako bas hoce neku TV pretplatu, a da je preko interneta, tu mu treba neki stvarno neogranicen internet, jer i kucni net varijante su ipak previse ogranicene za TV preko neta, to trosi stotine GB mesecno ako ga iole gledas.
 
da li app funkcioniše i na android TV ili se radi casting sa telefona na TV?
 
Ljudi, jedno pitanje.
Prijatelj koji živi u inostranstvu će biti kod kuće u Srbiji meseca.
Šta mu je najpovoljnije za net (i TV)
za to vreme?
Neki pripejd, nešto što će koristiti samo ta 2 meseca.
Vikend net kod Vipa? +npr globaltel TV pa screen share
 
Ljudi, jedno pitanje.
Prijatelj koji živi u inostranstvu će biti kod kuće u Srbiji meseca.
Šta mu je najpovoljnije za net (i TV)
za to vreme?
Neki pripejd, nešto što će koristiti samo ta 2 meseca.
Na zalost, tu je kompanija Mitroviči ipak najisplativija. Da je na duze vreme onda bi mu odgovarale druge opcije. Ovako Mitroviči co.
 
to možda važi ako želi da gleda samo i isključivo pro-režimske medije
 
za tv neka pozajmi od nekog Iris ili Eon nalog a net neka uzme A1 vikend net
 
Jel ima jos ima opcija za 7 dana u mts ?
Treba mi neka prepaid kartica da ima sto vise GB za internet. Neka promocija da se aktivira, tako nesto. Treba za 4-5 dana samo?
 
Има 10 гб на 7 дана,плус неки мин/поруке.
 
napomena da mts prepaid kartice uopste nemaju 4G
 
Преко мобилне телефоније мислим да је Глобалтел припејд најповољнији. Само, ТВ ће то брзо да прогута, скупо ће да изађе.
За гледање ТВ-а најбоље би било да се прикачи код неког на вифи, и да се договоре око надокнаде.
 
Nazad
Vrh Dno