Šta je novo?

Prelazak iz Mts-a u A1 pre isteka ugovora

HMrules

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2012
Poruke
88
Poena
160
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX-6300 Six core 3,5 GHz
Matična ploča
Gigabyte 970A-DS3P
RAM
16 GB DDR3
GPU
AMD Radeon R9 270 2 GB
Storage
SSD Samsung 750 EVO 120 GB (samo OS i programi), WD Blue HDD 1 TB, WD Red HDD 3 TB, Toshiba HDD 1 TB
Zvuk
Asus Xonar ST
Monitor
Dell U2715H
Mobilni telefon
Samsung A72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Ugovor u Mts-u mi ističe početkom maja iduće godine, ugovor je na godinu dana bez telefona, pošto bih želeo da pređem u A1 interesuje me da li se može raskinuti ugovor pre vremena bez neke novčane nadoknade ili je najbolje sačekati da istekne ugovor u Mts-u pa onda da pređem u A1?
 
Ne mozes raskinuti ugovor bez naknade. Imas 3 opcije:

1) Sacekas da istekne ugovor
2) Otkupis ugovor, tako sto im platis sav iznos do pune cene mesecne pretplate od pocetka ugovora do danas. Na primer, ako je paket 2000din, a ti si imao pospust i placao 1500din, onda moras da im platis 500din * broj meseci od pocetka ugovora do ovog meseca.
3) Otkupis ugovor, tako sto im isplatis sve pretplate od ovog meseca, pa do kraja ugovorne obaveze.

Sto se tice opcije 2 i 3, uvek se gleda sta je povoljnije za korisnike, a ne za operatera.
 
Razmišljao sam o ovoj soluciji, da sredinom aprila raskinem ugovor sa Mts-om i da isplatim ono što je preostalo do isteka ugovora (to bi bilo 3000 din. za ceo april + 3 dana u maju) jer ugovor ističe 3. maja i pošto su tada praznici ja ne bih mogao pre 8. maja da uradim prebacivanje iz Mts-a u A1, uzeo bih Neo Neo paket i Samsung A55 (trenutno koristim A72), ako ne grešim trebao bih prvih nekoliko meseci da imam popust jer sam iz druge mreže prešao u A1.
Šta mislite o svemu ovome?
 
Mogao si februara zbog poskupljenja marta, u slučaju i da su mobilne tarife bile obuhvaćene migracijom (a verovatno jesu, jer je barem za internet i tv na mts i Supernovi tako bilo) pa da prođeš bez penala. Na kraju krajeva, podnesi zahtev za prenos poslednjeg radnog dana (30. aprila) i posle ćeš da budeš od 6. u A1, a od 4. do 6./7. naplatiće ti nešto sitno po punoj ceni i gotova stvar. Pre podnošenja zahteva plati poslednji mts račun. Na kraju krajeva, imaš bolje ponude preko akvizitera ili BNT doo agenata pa vidi u drugoj temi „[A1] Postpaid paketi, KN internet, MNP prenos i promocije”.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno