Šta je novo?

Predstavljanje novog Benchmarka uživo!

Radilo je do pre neki dan. Sada gomila linkova u postovima vise ne radi.
 
Ja ti kazem.. mozda ce jos neko da potvrdi, kuci i na poslu su mi bookmarks-i sa .rs/forum, sad pre nego sto sam krenuo od kuce je bilo 404, a evo i sad na poslu. Znaci od danas..
 
Kada je silver okačio obaveštenje, već tada je bilo promenjeno, ali je postojala redirekcija. Mesečak dana posle toga nije moglo da se pristupi. Jedino ako je vraćeno u međuvremenu, ali ja kada sam pokušavao par puta na benchmark.rs/forum nisam mogao da pristupim forumu.
 
Secam se dobro obavestenja tako da odavno ne koristim staru adresu, nije na odmet update bookmarks ponekad.
 
Hvala na pohvalama svima, trudićemo se da u narednom periodu sređujemo stvari jednu po jednu...:) Verujte, nama prvima je bedak kada mislimo da je nešto završeno, sređeno i dobro implementirano, kliknemo na Facebook like...i like-uje se pogrešan članak jer nešto baguje :lupko:
 
Poslednja izmena:
E bez tog "like" ne znam kako bi.
 
Ma dobro, ni ja ne volim Facebook, nego je to samo jedna ilustracija stvari koje nam se dešavaju i koje moramo da sređujemo u hodu...
 
Bolje da se stavi FB i twitter dodatak na kraju vesti (t.j. kada se klikne na ceo clanak), a ne da bude na front page-u.
 
Dizajn sajta je pravo osvezenje u odnosu na prethodnu verziju. Moja zamerka bi bila da su fotografije i ilustracije u vestima na naslovnoj strani ogromne, i da bespotrebno razvlace sajt.
 
Moram da priznam da sam zbunjen primedbama vezanim za veličinu slika, koje se već neko vreme javljaju. Pre svega, na naslovnim stranama (skoro) uvek kačimo vesti sa read more, pa se pokazuje samo prva slika. Dalje, slike su iste ili manje veličine nego što smo do sada radili. U principu, kačene su slike širine ili visine do 550 piksela na starom sajtu, na novom su širine ili visine do 500 piksela. Imali smo i veće razmake između sekcija i pasusa.

Da li ste sigurni da je to razvlačenje posledica slika? Meni deluje pre da je sada tekst malo rastresitiji, sa većim fontovima i dolazi do razvlačenja, ali je istovremeno sajt privlačniji i lakši za čitanje...
 
Problem velicine je na manjim rezolucijama ekrana. Na laptopu (1280x800) moram F11 da me ne bi nerviralo, na desktopu (1680x1050) je taman. Nije doduse problem kod Bencha, neki sajtovi imaju i 'glomaznije' vesti.
 
Da li bi link ka Benchmark sajtu mogao da se nađe na vrhu foruma? Trenutno je na dnu foruma i prilično "nevidljiv" i "nedostupan".

Edit: A mogao bi da ima i _blank tag. :)
 
Poslednja izmena:
Da li bi link ka Benchmark sajtu mogao da se nađe na vrhu foruma? Trenutno je na dnu foruma i prilično "nevidljiv" i "nedostupan".

Edit: A mogao bi da ima i _blank tag. :)


Da, sad pošto su novi forum i sajt(ovi) otvoreni, sad će biti još daljeg rada na njihovom povezivanju. U sklopu toga će gore u headeru biti postavljeni i linkovi ka benchmark sajtovima.


BTW, otključana je i Benchmark Blue tema, pa kome se dopada, može da je koristi.

Mobile temu smo odlučili da ne postavimo na svoju ruku, jer sa sledećim apdejtom vb4 dolazi i mobile tema već u samom paketu, a nama je uvek draža funkcionalost iz samog proizvoda, nego da se širi, dodaje itd.
 
Da, sad pošto su novi forum i sajt(ovi) otvoreni, sad će biti još daljeg rada na njihovom povezivanju. U sklopu toga će gore u headeru biti postavljeni i linkovi ka benchmark sajtovima.


BTW, otključana je i Benchmark Blue tema, pa kome se dopada, može da je koristi.
I
Mobile temu smo odlučili da ne postavimo na svoju ruku, jer sa sledećim apdejtom vb4 dolazi i mobile tema već u samom paketu, a nama je uvek draža funkcionalost iz samog proizvoda, nego da se širi, dodaje itd.

kad da se nadamo ovom update-u?
 
Aaaaa....ovo je milina za oči... BRAVO ZA BLUE TEMU :D

i za slušanje vox populi-ja
 
Odlicna bench-blue tema, jedino ako je izvodljivo da ovo sto je belo bude u nekoj nezno plavoj boji, kao u staroj blue temi.
 
Vi ste bre jedan baš nežan auditorijum.


@Dusko:
Taj apdejt je već pušten u saobraćaj, ali vidi se da je dosta njih imalo problema sa njim na drugim stranama, tipa dešava se često ljudima da im apdejt razbije custom teme ili da nakon apdejta ne mogu više da uđu u admin panel :sceptic:
Tako da nadgledamo situaciju i testiramo prvo stvari, pa ako ispadne ok, dići ćemo i ovde na live forum.
 
Vi ste bre jedan baš nežan auditorijum.

:d

A razmisljao sam da li da upotrebim bas taj pridev, nisam znao kako drugacije da docaram. Ali sam ozbiljno mislio ma koliko to sad smesno zvucalo, svarno je bila kul ona stara blu tema, nije bio ovako jak kontrast :)
 
:d

A razmisljao sam da li da upotrebim bas taj pridev, nisam znao kako drugacije da docaram. Ali sam ozbiljno mislio ma koliko to sad smesno zvucalo, svarno je bila kul ona stara blu tema, nije bio ovako jak kontrast :)

Cut tamo, ovo je bolje i od stare teme. Bas je moderno i slaze mi se uz windows :)
 
+1 (iliti,takozvani spam u ime izrazavanja zadovoljstva plavom temom) <3
 
Vi ste bre jedan baš nežan auditorijum.


@Dusko:
Taj apdejt je već pušten u saobraćaj, ali vidi se da je dosta njih imalo problema sa njim na drugim stranama, tipa dešava se često ljudima da im apdejt razbije custom teme ili da nakon apdejta ne mogu više da uđu u admin panel :sceptic:
Tako da nadgledamo situaciju i testiramo prvo stvari, pa ako ispadne ok, dići ćemo i ovde na live forum.

ima li kakvih vesti oko ove nadogradnje i kad bi mogla da se ocekuje mobilna tema?
 
Nazad
Vrh Dno