Šta je novo?

Predlog za slusalice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bro82

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2008
Poruke
2,333
Poena
405
Imam neke Logitech slusalice skroz su OK ali imam veliku zamerku ne samo za ove slusalice nego i za sve koje sam imao u prethodnom periodu,a to je da kada ih duze nosim imam utisak kao da mi je stao krvotok u glavi,stezu kao nenormalne!Zamolio bih vas za neki predlog koje da kupim!:)
 
Buzet i nije bas neki ali do nekih 4000 bi mogao izdvojiti!
 
Sennheiser HD201. Jos ce ti ostati love u dzepu.
 
HD201 kažes a? Pa sa integrisanom bolje da ne kupuje, te slušalice daju užasan zvuk ako su na integrisanoj :)

Ali opet za sve modele preko 2000din će morati da se isprsi bar za audigy bulk da bi imao odličan zvuk.

Ako hoćes da izdvojiš i 27e za asus xonar zvučnu koja ima pojačalo za slušalice, onda uzmi Sennheiser HD201 ili Pioneer SE-M390, 25 i 30e koštaju a bolje je i to nego da daš 40 za neke bolje i mučiš se sa integrisanom zvučnom :)
 
Ove Sennheiser HD201 bas mi lepo izgledaju!Nikad mi nije bilo jasno koliko zvucna kartica uopste poboljsava citav utisak na slusalicama!Za zvucnike verujem da je mnogo bolje!Imao sam pre jedno 2 godine Altec-ove slusalice i sa njima sam mogao igrati 3 sata i nisam imao uopste osecaj da ih imam na glavi!Moracu dobro da razmislim i o kombinaciji zvucne kartice i neke jeftinije slusalice!Hvala na predlozima!
 
Brate, nemas pojma koliko integrisana zvucna ogranicava slusalice. Evo ja imam ove Pioneer m390 [oko 30e] za koje vazi da se nekako i snalaze na integrisanoj, ali nije to to. Mogu da kazem da je sa 320kbps najbolji rezultat, ajde ove nove integrisane su i bolje malo ali ako vec dajes 30e za odlicne slusalice skupi nekako i za zvucnu :)
Fazon je u tome sto velika vecina nas ima prosecne zvucnike pa se i ne isplati davati preko 60e za zvucnu karticu jer samo oni sa kvalitetnim i skupim zvucnicima mogu da primete razliku.

Ove Sennheiser HD201 su odlicne, lepe, a kvalitet zvuka je tu negde sa ovim Pioneer m390, i jedne i druge su udobne ali HD201 su 400din jeftinije Ali HD201 na integrusi daju uzasan, mutan zvuk, guglaj malo.
Mogu da ti preporucim ove pioneer ali mozes i HD201 da uzmes, nemaju konkurenciju do 30e.
Ali skupi nekako za Asus Xonar DG [imas test zvucnih u korisnickim opisima ovde, pa vidi koliko bas ova zvucna znaci za slusalice ;)], oko 27e kosta i ima pojacalo za sluske :) Ja kupujem sledece nedelje.
 
Poslednja izmena:
AKG K44 i K77 su izvanredne za cenovni rang 30-40e
 
Ja imam Panasonic rp-wf810h. Volim sto su bezicne, sto su rf pa imaju domet i iza coska, lepo leze, jos bolje greju usi zimi, a uklapaju ti se u budzet cini mi se. Izgleda da sam imao srece pa nemaju hiss koji neki spominju.
Zvucna ti svakako treba.
 
Pa normalno da su bolje akg od 40e od ovih koje sam ja predlozio, ali bolje je da uzme HD201 za 2400din mogu da se nadju i skupi 27e za xonar DG. K77 su bolje od k44 ali ne znam cenu.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned
Ubedio si me sto se tice zvucne kartice!Zato sam bas i otvorio ovu temu posto sam totalni laik sto se tice zvuka!Citajuci malo komentare ovo tvoje je odlicna kombinacija za malo para!
Ako treba nategnucu i malo vise,ali da to bude onako pristojno!Gledam sada i taj AKG K77 i njih dosta hvale,cak je Panasonic u kombinaciji!Dali ste mi dosta materijala za razmisljanje,ali vidim da bez zvucne nema nista!
 
Zvucna pa sve ostalo. Samo pazi, to ti je kao droga, kad jednom udjes u te vode,nema ti spasa :)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 
Pa pazi bro, ja sam ispao odavno iz ove price oko zvuka na kompu ali aktivirao sam se ima par meseci :)
I ja sam postavljao slicne teme, pricao sa ortacima muzicarima, procitao hektare review-a :d i zakljucio da je nama koji imamo jeftinije ali dobre zvucnike najbolja opcija da ulazemo u kvalitet zvuka preko slusalica :)
Mislim, ja imam stare dobre drvene 2.1 sa odlicnim zvukom i 45 ili 50w ali svaka zvucna preko 30e za mene bi bila bacanje para.
A i inace, ko ima ove ''budzetni kvalitet'' zvucnike nema potrebe da daje preko 60e za zvucnu.

I onda sam procenio da je za moju flac i 320kbps kolekciju bolje da uzmem odlicne sluske ali do 30e [uzeo bih i skuplje ali sve u skladu sa finansijama] i zvucnu koja je prilagodjena slusalicama- a to je Asus Xonar DG jer ima pojacalo za njih.
Do 3000 din imas krs modela ali su definitivno najbolja kupovima m390 i HD201. Ostale samo lepo izgledaju ;) A u sustini imaju malo ili mnogo losiji zvuk. K77 sam i ja hteo ali sam odustao zbog kesa.
A i sa ovima sam prezadovoljan, kacio sam m390 na Samsung Wave koji ima wolfson audio chip [kao ipod] i zvuk je duplo bolji nego na kompu, bassovi definisani i izrazeni a o cistini srednjih i visokih tonova ne bih da trosim reci ;)
A zamisli tek sa xonarom kakav ce da bude zvuk.
Sennheiser HD201 imaju 7,4 ocenu na testfreaks [8+ imaju mnogo skuplje akg, senn itd], a Pioneer m390 7,2, ovo su ocene njihovih test ekipa, a ocene korisnika su iste- svuda preko 9.

Mislim da ti se najvise isplati HD201+xonar DG, prelazis budzet za 1200 din mozda :) Mozes i m390 ali kostaju 3000din, hd201 oko 2500din. A definitivno najbolja opcija k77+xonar dg ali ovo je vec preko 70e..

Bilo koja od ove 2 budzetske kombinacije i neces pogresiti.
 
Poslednja izmena:
Da sam iz BG-a, dao bih ti da razradis K701 (AKG) posto ja nikako nemam vremena da uzivam u njima. Ja trazim dobro pojacalo za njih. Cim se org sa lovom,pasce neko sigurno.
 
Dao bi nekom sluske od 500e na par dana ?
 
@Creative_X
Nadam se da se necu upustiti u takve igrarije!Jeste da volim tehniku ali to sve i kosta!
@hsv.stoned
Definitivno uzimam ovu kombinaciju HD201+xonar DG!Meni ne treba nista profesionalno nego samo za gaming,muziku i filmove!Nisam nikad mislio da cu kupiti zvucnu karticu ali po ovim komentarima je to must have!Bitno mi je za ulozene pare da dobijem neke pristojne perfomanse i da to potraje koliko moze!Svaka cast na savetima i javljam utiske kada stigne!
 
Posle par desetina litara piva niko te ne bi ispalio ali bi ih mozda zaboravio negde :d
Meni i da das, nemam na sta da ih nakacim :d

bro82, idealna budzetska kombinacija, naravno ne ocekuj cuda ali odlican zvuk za taj kes. Filmovi, igre itd ce biti lepa promena ali pocni da skidas flac albume ako vec nemas :p
Ja sam audiofil ali sam tek sada poceo da ulazem u zvuk [ok, imao sam ranije SE telefon i solidne slusalice ali..]
Ako ne nadjes HD201 a naci ces ih 99% uzmi slobodno m390 pioneer, 3,5m+1,5m kabl, pozlaceni konektor, udobne u kvalitetne u pm.

Ja zamalo da uzmem HD201 ali nesto me vuklo prema pionir opciji.
 
Poslednja izmena:
+1 za najbolje sluske koje mozes priustiti, i obavezno neku zvucnu kartu.
koristim asus xonar dg zvucnu vec neko vreme, i razlika je vrlo primetna u odnosu na integrisanu zvucnu.
jedno vreme me mrzelo da je prebacujem na novu plocu ( koja ima " dobru " integrisanu zvucnu ) ali kada sam ubacio xonara razlika je itekako primetna.
 
Nema Asus Xonar DG ni Asus Xonar DGX da se kupe u prodavnici pa me zanima valja li Asus Xonar SE jer nje ima u prodaji?

Ne pitam za sebe (a i sto bi pored SB-Z) već za brata i njegovu "novu" a moju staru masinu?
Tjerao bi zvucnike Microlab Solo 11 i neke slusalice (bezvezne, dno dna za na vrat i iza ušiju) ubodene u prednji (gorni) konektor za slusalice na kucistu.
Ploca Asus MAXIMUS VIII HERO ima na sebi ROG Supreme FX 2015 8-Chanel High Definition Audio CODEC, ES9023P High Definition CODEC, 2VRMS Headphone Amp into (32-600Ohms), pa kakva je ona u poredjenju sa Asus Xonar SE ili DG ili DGX (a slusalice se bodu u kuciste na prednji-gornji konektor za slusalice, sto je mozda problem za DGX)

Koliko je dobra kupovina polovne DG zvucne (sve se trosi i ckava vremenom) pored ove zvucne u ploči?

Kako bi se odrazilo ugradjivanje Asus XONAR SE (ili DG ili DGX) na zvuk ovih Microlab Solo 11 zvucnika?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno