Šta je novo?

Predlog za Komponente!

obi_van

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2005
Poruke
1,336
Poena
350
Treba da se uzmu dva desktop racunara koji ce sluziti kao serveri. Jedan ce biti za SQL (Bazu) i Source Safe, a drugi Test Server. POzeljno je da konfe budu "jake" da imaju Intel baziranu platformu i da imaju 4GB memorije. Znaci konkretno me najvise zanima vase misljenje sto se samih Maticnih Ploca tice. Hvala u napred na odgovorima :wave:...
 
Recimo e6550 sa gigabyte GA-P35-DS3 varijantom i 4 GB memorije sa 64-bitnim linux operativnim sistemom leti ko zmaj.:D
Inače je Postgresql na njoj.;)

Jedino nisi rekao koliko korisnika se kači na server odnosno na test-server. Ako si sam na test-serveru onda ti ne treba neka aždaja. Dovoljan ti je i 1100 LE sa 1 GB RAMA, neka integruša, i linuxom kao operativnim sistemom.

Ali pošto ti nisi naveo Operativni sistem koji bi bio i na jednom i na drugom serveru, ovo su samo neke opcione ponude.
 
Poslednja izmena:
Nista, uzete su (narucene) dve konfe sastavljene od sledecih komponenti

Intel Core2Quad Q6600 (Quad)
Asus P5B-VM
2x2GB 800MHz kingstone
Cooler Master 520W Modularno
Seagate 250GB Barracuda S-ATA2 2kom u RAID-u
DVD_RW lite on
Cooler Master iTower 930

...win 2003 ce da bude na serverima...na test ce da se kaci vise ljudi i bice podignut virtual machine koji ce da simulira vise razlicitih okruzenja, itd, itd...
 
Dobre su masine najblize sto si mogao da uzmes a da nije brendiran server a da se pritom ne izujes za brdo para.
 
Lepi racunari, ali na zalost su samo racunari....serveri po tvom zvanju, ali ne i pravi serveri....

Kad je situacija vec takva, pravi redovan backup obavezno.....

:wave:
 
Naravno u pravu si skroz, ali nekim ljudim ne mozes objasniti. Da nisam izboksovao ove dve masine oni bi uzeli neke krseve i stavili ih kao servere. Sad trenutno bijem bitku da se uzme i pristojan UPS, a vec su poceli sa kresanjem "budzeta" za isti...krastavac management sucks u firmi :d...
 
Pa pitaj ih lepo koliko ih kosta kada zvizne "server" od strujnog udara i nedelju dana da ne radi nista, a mozda i izgube sve podatke koje su imali i slicno.... :)

Ja sam tako dobio budzet koji sam trazio za sistem svoje firme :)
 
I moja neka zamerka na konfe : raid
Ok je raid od 2 sata, ali zar nije mnogo pametije uzeti jos jedan hdd i staviti ih u raid 5? Dalkeo bolje radi i po perf. i po stabilnosti.
Plus SQL baza nije zajebancija, ja bi tu isao i na klaster :D
No ako nisu neki kriticni podaci (mada cim je sql baza iz mog iskustva jesu), onda je ono skroz ok. Sem raida i nemanja redudantnih napajanja :)
 
Nazad
Vrh Dno