Šta je novo?

Precizni odvijači pitanje

dj90

Poštovan
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
996
Poena
95
Uzeo sam u lidlu set preciznih odvijača ali postoji problem što je ovaj manji od 2 deblji od ovog od 2,5 i slične debljine kao ovaj od 3
i tačno nisam mogao da zavrnem šraf sa tim navodno manjim već sam morao da uzmem veći odvijač



da li je to stvarno tako ili da idem da im vratim?
 
pa ta nije otvarana
ugravirane su veličine na nastavcima i sve lepo piše
znači da je u svakoj kutiji greška, može da proveri ako je kupio neko odavde
 
Uzeo sam ja ali nisam sad kući, proveriću pa javljam. Što se mene tiče, čak i da je tako, ne vraćam. Baš sam zadovoljan setom. Rasturao sam neki objektiv zbog oštećenog flat kabla, nastavci su baš kvalitetni, jer su šrafovi teško išli i uništio sam par jeftinih preciznih šrafcigera dok nisam uzeo ovo.
 
važi, javi
da li sam ja jedini bio baksuz
 
Ja bih rekao da je kod mene sve u redu, veličine idu redom po brojevima.
Ali sad sam pažljivije pročitao tvoj post, ti pričaš o debljini samog nastavka, ne o širini, i kod mene je kao i kod tebe, 2 i 3 su iste debljine, dok je 2.5 tanak kao ovi manji.
 

Prilozi

  • 20220410_142536.jpg
    20220410_142536.jpg
    286.1 KB · Pregleda: 66
a čemu ovaj u ćošku služi, ne može ni na šta da se montira
 
Ne vidi se drugi kraj ali verovatno neki produžetak, u tu stranu što se vidi pasuju svi bitovi.
 
U pravu je CountMike to je 1/4 to 4mm bit adapter
 
pa ne pasuje ni za šta iz paketa
niti mogu da se stave bitovi u njega niti može da se stavi na dršku odvijača
 
Ovako kako si ga fotografisao, izgleda kao da je oštećen ili nije dobro obrađen sa desne strane, pa možda zato ne odgovara otvor.
 


evo slika da se vidi koliko je on deblji do svih ostalih bitova, ne može ništa da se prikači za njega a ni on ne može na odvijač.
a slikao sam i šta piše na kutiji za njega pa ko može da rastumači, ni golim okom se ne vidi lepo
mislim verovatno je taj adapter ali očigledno ne pripada ostatku paketa :)
 
To je to što sam napisao, samo verovatno malo defektan kao i taj "iFixit" u videu, pa bitovi ispadaju kao i njemu, ipak su to Lidl i IFixit, a ne u videu spomenuta Wiha (pravi nemački kvalitet)
Capture.JPGCapture.JPG
 


evo slika da se vidi koliko je on deblji do svih ostalih bitova, ne može ništa da se prikači za njega a ni on ne može na odvijač.
a slikao sam i šta piše na kutiji za njega pa ko može da rastumači, ni golim okom se ne vidi lepo
mislim verovatno je taj adapter ali očigledno ne pripada ostatku paketa :)
Onaj gornji je da se stavi ključ ili gedora za veću obrtni momenat. Ovaj donji, ili kao produžetak i trebalo bi da može da se stavi u ovaj prvi pa u njega bitovi. Prorezi u rupi su za male lisnate opruge da ne ispada šta se stavi u njega.
 
Uzeo sam ja ali nisam sad kući, proveriću pa javljam. Što se mene tiče, čak i da je tako, ne vraćam. Baš sam zadovoljan setom. Rasturao sam neki objektiv zbog oštećenog flat kabla, nastavci su baš kvalitetni, jer su šrafovi teško išli i uništio sam par jeftinih preciznih šrafcigera dok nisam uzeo ovo.
Toliko su kvalitetni da sam slomio jedan u prvih 5 min a nisam silio. Kineski celik...
 
Ja sam baš, baš silio i nisu pukli.
 
Ima malo i do načina upotrebe alata i za šta se koriste. Svakako je bolje ako je pukao alat, nego ono što si probao da odšrafiš. Jedna od gorih stvari koje dobijamo u servisu su razvaljene glave šrafova. A sve neki minijaturni navoji, nema mesta za pigtail, nema "mesa" da ga zasečemo na minus...

  • Ali znao si da je imperijalni navoj!
  • jesam, ali ovaj milimetarski inbus skoro da je idealno odgovarao
  • 🙄
 
Pa da, tako sam ja neadekvatnim alatom obrijao glavu jednog šrafa na spomenutom objektivu, pa sam ga na kraju jedva razbušio nekom preciznom bušilicom. Posle sam uzeo ovaj komplet i rasturio objektiv, ali za neke šrafove sam baš morao da zapinjem, neverovatno kolika je sila potrebna da krene tako mali šrafić. Skoro sam siguran da su stavljali neki lepak na navoje.
 
Nazad
Vrh Dno