Šta je novo?

Prebacivanje igara na drugi racunar

milos88nbg

Poštovan
Učlanjen(a)
25.01.2021
Poruke
452
Poena
95
Pozdrav ljudi,

imam poslovni lap top koji je zasticen sifrom pa ne moze nista da se instalira.

video sam negde na netu,ali mi nije uspelo da prebacim steam folder sa fm22 igrom .

Da li je uopste moguce da igra bude funkcionalna bez instaliranja ako samo prebacim ceo steam folder ili folder bilo koje igre na ovaj drugi racunar.

Hvala unapred
 
ne ceo folder.
kreiras stem folder i u njega prebacis exe fajl i steamapps folder. Kada pokreneš exe, on će uraditi ostalo.
Ali da znaš da ti je to samo instalacija. Profili i save game ti se verovatno nalaze na drugom mestu, a to zavisi od igre do igre.
recimo da je u ovakvoj nekoj lokaciji
C:\Users\[Your Windows Username]\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2020\games
 
to znam.
ja sam probao tako sto sam prebacio steam folder i u steamapps samo fm22 na usb i pokusao da pokrenem odatle,ali nije moglo..
pokusacu direktno na hdd
 
Ja koliko znam samo one "ilegalne" igre se mogu startati sa fodlera direktno offline bez instalacije. Steamn upisuje podatke na C:

Ne znam da li bi uspio trik prebacivanja steam foldera, foldera iz "Local" i foldera iz "Documents".
 
ako tvoj user nema permissions da instalira, nece imati ni da upise u te zasticene sistemske foldere. ali probaj :)
 
Mislim da se steam u tom slucaju ne istalira kroz wizzard.
Ako ne prodje tako, kako onda moze da se pokrene fm.exe ?
 
Ako je u pitanju poslovni računar onda je sa razlogom zaključan, možda pored toga ima i posebne bezbednosne alate koji mogu da ustanove da korisnik radi nešto što bezbednosnim politikama firme u kojoj radi nije dozvoljeno i kao rezultat može biti sankcionisan, tako da ja ne predlažem ovakve pristupe.
Računar može biti i zaključan da čak i da kopira exe fajlove i da pokuša da ih pokrene da mu je to blokirano jer su tako podešene bezbednosne politike.

Mnogo je bezbolniji pristup da pita IT admina u firmi da li može da van radnog vremena odigra po neku igru na poslovnom računaru? Odgovor mi je poznat unapred, ali bar će dobiti obrazloženje zašto to nije dozvoljeno ili će mu admin podesiti sve što mu treba.
 
Nazad
Vrh Dno