Šta je novo?

Prečistač vazduha

Zna li neko gde može da se nabavi kabl za 3H ? Ili ako postoji zamenski kabl?
 
U bilo kojoj radnji elektro opreme
 
Koliko je normalno vibracije za ovaj uređaj? (Xiaomi 4)

Na većim brzinama ne osećam vibracije, međutim na 'Mode ~' ili coverage 11-19m2 se oseća..
 
Koji je bolji izbor Xiaomi Mi Pro EU ili Xiaomi Mi 4 Pro? Hvala
 
Ja sam takođe bio u toj dilemi, i odlučio se za 4 pro, pošto je noviji model, te će duže biti dostupni filteri :)
 
Planiram da uzmem xiaomi 4 za 21K. Da li je to ok cena? Stan je 50m2, ali mahom su prioritet jedna soba i dnevna zbog bebe, da li je to ok izbor?
Pozajmili su nam kumovi 3h da probamo i stvarno je čistiji vazduh.
I da, gde i koji filter uzeti? Može i u pp ako je problem ovde. Da kupim jedan barem dodatni.
 
Da li je neko koristio IQAir-ove preciscivace vazduha? Konkretno me zanima HealthPro 250 i eventualno MultiGas. Stan je 85m2, mi smo nepusaci. Koliko sam video MultiGas je vise neka opcija gde ima mnogo dima, mirisa itd. Ni razlika u ceni nije zanemarljiva.
 
Koristim 3H vec 2 godine i filter mi je na 25% jos uvek. Juce reko aj da ga otvorim da vidim koliko je prasnjav, imao je oko 3cm sloja prasine haha, vratio ga reko aj sutra cu da ga ocistim i vratim ga unutra i pokaze da je filter na 99% haha. Evo sad ga ocistio i idalje pise 99%, imam jedan u rezervi, dal da ga stavljam uopste kad ovaj cisti lepo idalje iako je % pobrljavio?
 
Mislim da je 2 godine koriscenja sasvim dovoljno za zamenu, pogotovo kada se uzme u obzir da bas i nisi vodio racuna o filteru.
 
Kako to moze da se filter koristi 2 godine i da bude i dalje na 25%?
Valjda je tajmer na 136 dana ili tako nesto. Ne racunam resetovanje filtera.
 
Na 3h nije tako
 
Kako to moze da se filter koristi 2 godine i da bude i dalje na 25%?
Valjda je tajmer na 136 dana ili tako nesto. Ne racunam resetovanje filtera.

Ja sam na 3H stavio nov filter proletos. Radio je možda mesec dana i nedavno, pred zimu, kad sam ponovo uključio prečišćivač spao je odmah na 0%. Praktično je računao kao da je radio sve vreme što mi je baš čudno i bezveze.
 
Imam problem od kako sam pre 2 dana uveo Yettel optiku. Xiaomi 3h ne mogu da konektujem na mrezu. Stalno izbacuje gresku sa slike. Resetovao sam wifi na preciscivacu, stoji na 5 metara od rutera, open space prostor, neverovatno mi je da ne moze da se konektujr jer je 'daleko', da li je neko imao slican problem?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230101_100730.jpg
    Screenshot_20230101_100730.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 23
Sta predlazete za spavace sobe, velicine 10-15 kvadrata? Jedino sto sam video na sajtu, jeste Xiaomi Compact 4, ali nema ga. Mislim da mu je cena oko 11k bila. Mozda neka druga marka?

Ne zurim sa kupovinom, ali istrazujem i cekam akcije. Uzeo bih jedan za majku, ceo zivot muci muku sa alergijama, zapusenim nosom i kijanjem. Nadam se da ce joj bar malo pomoci ovakva stvar. Kasnije planiram jos jedan za spavacu kod mene, i neki jaci za dnevnu, trepezariju i kuhinju, tj. ceo donji sprat, ali to otom potom.
 
Ima Compact na Shoppsteru za 11k, piše da je na stanju... Ja planiram za spavaću da uzmem Xiaomi 4 Lite ali pokušavam da ga uhvatim na akciji nekoj.
 
Pa i ja gledao lite prvo, ali cini mi se da je overkill, sobe su premale, a u odnosu na Compact, vidim da je sve isto, ne radi nista dodatno.
Nisam uopste pratio, a trebao sam, verujem da su akcije ceste na ove proizvode, tako da Lite ako dodje do 100e, onda je sigurno bolja kupovina, mada ako Compact padne na 8K, mogu dva da uzmem za trenutnu cenu Lite-a.

Je l' Compact od skoro na trzistu, ne secam se da sam ga vidjao pre?
 
Imajte u vidu da, što manji prečišćivač, na većim obrtajima radi da bi očistio.
 
Imam problem od kako sam pre 2 dana uveo Yettel optiku. Xiaomi 3h ne mogu da konektujem na mrezu. Stalno izbacuje gresku sa slike. Resetovao sam wifi na preciscivacu, stoji na 5 metara od rutera, open space prostor, neverovatno mi je da ne moze da se konektujr jer je 'daleko', da li je neko imao slican problem?
Clear cache i data na mi home je meni pomoglo.
 
Proslo je malo vise od mesec dana od kako sam uzeo 3H i otislo 15% filtera. Po ovome 6-7 meseci je max.
 
Proslo je malo vise od mesec dana od kako sam uzeo 3H i otislo 15% filtera. Po ovome 6-7 meseci je max.
Šta ti znači ta brojka kada nema senzor?
On to računa na osnovu vremena rada (i nadam se brzine ventilatora).
- Plastično objašnjeno, pisaće ista brojka ako radi istom brzinom na oba uređaja gde je jedan u industrijskom odžaku, a drugi u sterilno prostoriji bez ijedne čestice.
 
Kakav sad senzor?
Vreme trajanja filtera na 3H garantovano nije vremensko, već zavisi od odnosa filtriranih čestica, protoka vazduha i vremena.
 
Baš tako! Kakav senzor kada uređaj nema senzor za iskorišćenost filtera, već to računa preko vremena korišćenja uređaja.

Ima samo detektor čestica u vazduhu.
 
al ste ga zakomplikovali...filter praktično ima timer...kad mu iscuri zadato vreme rada on prijavi da je za zamenu...
 
Dobro je prokomentarisao @nemanja123 da li brze skida procente ako se ukljuci na jace izdivavanje ili ne.
Ja cu svakako menjati filter na 12m, to mi deluje optimalno u mojim uslovima.
 
Baš tako! Kakav senzor kada uređaj nema senzor za iskorišćenost filtera, već to računa preko vremena korišćenja uređaja.

Ima samo detektor čestica u vazduhu.
3C tako računa. Imam oba i filter na 3C mi se znatno brže "troši" iako znatno manje radi.
 
Oba računaju. Samo je pitanje po kojoj formuli. Moguće da 3C gleda samo vreme rada, a da 3H gleda i brzinu kojom ventilator radi.
 
Kakav setup biste preporučili i da li uopšte vredi ići na 3 uređaja, prečišćivač, inverter klima i odvlaživač. Prostorija u kojoj bi se koristilo baš ima problem sa kondenzom.
 
Nazad
Vrh Dno