Šta je novo?

Prečistač vazduha

Bez ali...Kad odlucis da kupis Therapy Air iOn tu sam. Red je i ti da uzmeš nešto :D

Sredićemo neki popust, da ne bude 105k :D

"Halo, Ma®e, kako brat? Šta opet? Valjao filtere za vazduh bez sertifikata? Imam za tebe pravu stvar. Cijena? Prava sitnica." :D :D :D :D:D:D
 
Ovo treba prebaciti u novi podforum
 
Ima li neko iskustva sa Esperanza preciscivacima za vazduh?
Konkretno me zanima ovaj model...
Deluju mi kao odlican odnos cena/kvalitet, a i filteri su dosta jeftiniji od Xiaomi-ja, koji dere.
 
Činjenica je da kamenca nema ni malo u aparatima. Ali eto prečišćivač detektuje da ima mnogo nekih čestica.
Valjda znate da bilo koji ovlazivac vazduha bilo da je onaj za etarska ulja sto se koristi ili za obicno ovlazivanje u vazduh ubacuju vodu i da da merac na preciscivacu tada detektuje nenormalne vrednosti, ali to nije necistoca vec cestice vode, tako da ne treba to da vas brine, nije realno tada uzeti te mere kao zagadjenje.

Nema je. Nego kada se kupuju uređaji iz Kine, mora da se bira Kina jer samo na taj server mogu da se povežu.
Ja sam uzeo od madjara preciscivac, pa kad povezem na eu server sve lepo radi ali Alexa ne moze da se poveze preko plugina na tom serveru, prebacim na thailandski server, moze i kineski verovatno bilo koji iz azije i alexa radi lepo. S obzirom da nista ne dobijate ni sa eu serverima preporuka da kad god vam nesto ne radi lepo prebacite na kineski server i nema brige.
 
Na Tajlandu se prodaje samo filter koji je Xiaomi kompatibilan + ventilator koji mu se natakne - i to zajedno kosta 20tak eur (tolko je prakticno samo filter)...
Koliko sam citao, to podjednako radi posao i kao sprava za dosta vise para - no meni je problem sto volimo da drzimo otvorene sve prozore, tako da je malo diskutabilno sta bih uopste sa filterom... posto je stan poveci, onda bi mi trebalo i dosta ovih sprava + verovatno valja uzeti nezavistan merac cestica
 
Na Tajlandu se prodaje samo filter koji je Xiaomi kompatibilan + ventilator koji mu se natakne - i to zajedno kosta 20tak eur (tolko je prakticno samo filter)...
Koliko sam citao, to podjednako radi posao i kao sprava za dosta vise para - no meni je problem sto volimo da drzimo otvorene sve prozore, tako da je malo diskutabilno sta bih uopste sa filterom... posto je stan poveci, onda bi mi trebalo i dosta ovih sprava + verovatno valja uzeti nezavistan merac cestica
pa sam si odgovorio moras kupiti i merac odvojeno i plus nemas automatiku paljenje preko telefona glasovno preko alexa, a i estetika nije nesto sto je zanemarljivo naravno ako ti nista od toga nije bitno mozes i sam da se snadjes i nataknes tako neki ventilator
 
Valjda znate da bilo koji ovlazivac vazduha bilo da je onaj za etarska ulja sto se koristi ili za obicno ovlazivanje u vazduh ubacuju vodu i da da merac na preciscivacu tada detektuje nenormalne vrednosti, ali to nije necistoca vec cestice vode, tako da ne treba to da vas brine, nije realno tada uzeti te mere kao zagadjenje.
Jeste, ali sa demi vodom očitava 10, a sa običnom vodom 600. U tom scenariju mene nervira što ne znam pravu zagađenost. Zato kupujem demi vodu.
 
Na Tajlandu se prodaje samo filter koji je Xiaomi kompatibilan + ventilator koji mu se natakne - i to zajedno kosta 20tak eur (tolko je prakticno samo filter)...
Koliko sam citao, to podjednako radi posao i kao sprava za dosta vise para - no meni je problem sto volimo da drzimo otvorene sve prozore, tako da je malo diskutabilno sta bih uopste sa filterom... posto je stan poveci, onda bi mi trebalo i dosta ovih sprava + verovatno valja uzeti nezavistan merac cestica
1. Za 20e ne moze ni da se uzme samo filter za Xiaomi, ni na Aliexpressu, samo kopija

2. Senzori nisu ispod 25$ na Aliju bez postarine i to su senzori upitnog kvaliteta

3. Nije prakticno da goli filter stoji, skupljace se prasina koja ce ili morati dosta cesto da se cisti, ili ce se rasejavati po kuci

4. Nema automatike nikakve (zapravo jako bitna stvar, osim ako ga neces sam podesavati svaki put kada se ocitavanje na eksternom senzoru promeni)

5. Nema aplikacije za daljinsku kontrolu

6. Estetski ne lici ni na sta

Da li zavrsava posao - zavrsava posao. Da li je ruzno i neprakticno resenje - itekako :D

US $15.61 17%OFF | 1PC Household Speed Control Power Supply Speed Controller Fan DIY Air Purifier For For Xiaomi Air Purifier Air Cleaner

Evo ga to o cemu pricas :D
 
Poslednja izmena:
Nisam uhvatio čemu automatika... Nekako mi je logično da stalno treba da radi. Koji je to scenario kad ne radi? Da manje zuji ili da manje struje troši (nisam stekao utisak da je potrošnja strasna)?
Misliš da go filter skuplja manje prašine od cele sprave, ako je isti protok? Inače je ovde vrlo prašnjavo, jedan dan obrises pod, sledeći možeš ponovo, ne znam da li je bolje kad si na 30tom spratu...
Imam 3 spavaće i dnevnu sobu, tako da mi treba 4 uredjaja, ali definitivno moram da rešim lufrtiranje u slučaju da zatvorim prozore...
 
Automatika je glavni feature - kada je zagadjen vazduh on ce duvati jace, kada nije zagadjen bice tih. Najbolji primer je cigara, kad se zapali na drugom kraju sobe iako nema nekog protoka vazduha, dim se brzo prosiri i preciscavac poludi.

Sto se prasine tice, ona se lepi za filter, a ne za preciscavac. Preciscavac (kuciste) prakticno izoluje tu prasinu koja bi inace mogla lako da se otkaci od filtera kad se isti zakaci u prolazu npr. Kod mene se za 2-3 nedelje fina kolicina prasine nakupi na filteru.

Za kraj, ovi preciscavaci imaju dosta dobre ventilatore, ne moze to da se poredi sa onim prdavcem koji se samo stavi odozgo na filter.

Ikea ima neki preciscavac za ~6k i filteri su jeftini, koristi HEPA 12, ali to nije toliko bitno, razlika izmedju nicega i HEPA 12 je neograniceno puta veca nego razlika izmedju HEPA 12 i HEPA 13 :D

Zanimljiv i lep uredjaj, jedino me brine sto rezervnih filtera nema na stanju.

 
US $15.61 17%OFF | 1PC Household Speed Control Power Supply Speed Controller Fan DIY Air Purifier For For Xiaomi Air Purifier Air Cleaner

He he pa sta je ovo sa linka 😂

Vidi pravu stvar, estetski, funkcionalno, najbolje na svetu zvanicno par puta.


QClPPV3m.jpg
 
Koji Xiaomi zavrsava stvar za garsonjeru 22 kvadrata a da je maksimalno necujan, tacnije da je sto tisi jer bi se spavalo tu i dok radi precistac. I okvirno cena i dobavljivost originalnih rezervnih filtera u Srbiji, dostupnih na stanju ?

Zdravlja i srece.
 
Koji Xiaomi zavrsava stvar za garsonjeru 22 kvadrata a da je maksimalno necujan, tacnije da je sto tisi jer bi se spavalo tu i dok radi precistac. I okvirno cena i dobavljivost originalnih rezervnih filtera u Srbiji, dostupnih na stanju ?

Zdravlja i srece.
3C - 12000-14000 din, filteri od 5500-6000 din, dostupno je i jedno i drugo.
 
Zahvaljujem Vama.
 
@Gimp suit

Svaki je tih ako se smanji brzina ventilatora. Ako je visoka zagadjenost i zelis da ne bude visoka zagadjenost (odnosno da dises cist vazduh, sto je i poenta preciscavaca), zaboravi na tisinu. U sustini, gde je ovaj uredjaj potreban, gde je PM2.5 zagadjenje visoko - ne moze biti tih. Kod nas je to nazalost svuda, pogotovo u grejnoj sezoni.

Vodim rat sa majkom svaki dan jer je u sobi gde provodi vecinu vremena izuzetno zagadjen vazduh, kombinacija pusenja, spremanja (5+ sati svaki dan, to joj je hobi prakticno), loseg aspiratora (mada i njega ne koristi), prometne ulice i gradskog vazduha, cesto je senzor na Mi Air Purifier 2S na maksimalnih 600. Pored toga, ona stavlja preciscavac na night mode jer joj je bucan.

I moja preporuka ide za 3C, filteri su na akciji u domacim radnjama i ispod 5K, na oglasima 30-35e.
 
Ikea preciscivac fino izgleda, dopada mo nestp svedeniji izgled, i cena je zaista povoljna. Nema senzora i automatike, ali za recimo spavacu sobu posto vidim da pokriva 10m2 mislim da je i rucna varijanta sasvim ok. Vidim prefilter i filter za gas?? ali glavnog hepa filtera nema, niti ima informacije koliko cesto ga je potrebno menjati.
 
Automatika je glavni feature - kada je zagadjen vazduh on ce duvati jace, kada nije zagadjen bice tih. Najbolji primer je cigara, kad se zapali na drugom kraju sobe iako nema nekog protoka vazduha, dim se brzo prosiri i preciscavac poludi.

Sto se prasine tice, ona se lepi za filter, a ne za preciscavac. Preciscavac (kuciste) prakticno izoluje tu prasinu koja bi inace mogla lako da se otkaci od filtera kad se isti zakaci u prolazu npr. Kod mene se za 2-3 nedelje fina kolicina prasine nakupi na filteru.

Za kraj, ovi preciscavaci imaju dosta dobre ventilatore, ne moze to da se poredi sa onim prdavcem koji se samo stavi odozgo na filter.

Ikea ima neki preciscavac za ~6k i filteri su jeftini, koristi HEPA 12, ali to nije toliko bitno, razlika izmedju nicega i HEPA 12 je neograniceno puta veca nego razlika izmedju HEPA 12 i HEPA 13 :D

Zanimljiv i lep uredjaj, jedino me brine sto rezervnih filtera nema na stanju.

Šta radiš kada se nakupi za prašina na dve, tri nedelje?
 
Ikea preciscivac fino izgleda, dopada mo nestp svedeniji izgled, i cena je zaista povoljna. Nema senzora i automatike, ali za recimo spavacu sobu posto vidim da pokriva 10m2 mislim da je i rucna varijanta sasvim ok. Vidim prefilter i filter za gas?? ali glavnog hepa filtera nema, niti ima informacije koliko cesto ga je potrebno menjati.
Mislim da je za veću kvadraturu, ima i hepa filter i pred filter i ugljenični filter, ima tri brzine. mislim da je ovo odlična kupovina za ovu cenu minus smart funkcije. Sada sam pogledao ima HEPA 12 filter 800 din, filter ugljenični košta 1200 din.
 

Prilozi

  • 60F2BF72-916D-44C7-BF23-FEEBE43A9D78.jpeg
    60F2BF72-916D-44C7-BF23-FEEBE43A9D78.jpeg
    217.4 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Pa cadr od 140m3/h kao makismum mu ne ide u prilog, mi purifier 3h ima 380m3/h i predvidjen je za prostor do 45m2, po toj racunici ovaj bi trebao da procisti oko 17m2, mada ja negde procitah tih 10m2 u nekoj brosuri. U svakom slucaju za jednu sobu sasvim ok, plus cena filter od 2000din/4 meseca naspram 4600din/6 meseci kod xiaomija zvuci dobro kao pomocni preciscivac zbog nedostatka senzora i automatike.
 
Imate li poteskoce sa xiaomi home aplikacijom danas? Upravljanje uredjajima ne funkcionise.
 
Meni se potrefilo sinoc isti problem bas u momentu kada sam reinstalirao aplikaciju, ubih pola sata pokusavajuci da dodam ponovo preciscivac... Proradio sam kasnije uvece.
 
I kod mene se nakon updejte nije hteo povezati, skoro sat vremena sam pokusavao. Ustao ujutro, sam se povezao.

Nego, ne znam da li je neko vec pisao, moj filter je na 65% i cini mi se da se malo poceo vazduh koji izlazi osecati, kao da ima neki ustajali miris. Cistio sam filter par puta od prasine. Ne znam da li moze jos nekako...malo mu cudno da posle trecine veka vec pocne da se oseca miris.
Neki savet za ciscenje?
 
Ja sam nedavno promenio filter, bio je na 0% i tako je radio nekih 10-tak dana dok nije stigao novi i nije se osetio nikakav miris. U nepušačkom prostoru je, ako to ima veze.
 
Nazad
Vrh Dno