Šta je novo?

Prečistač vazduha

probaj da stavis na singapore server...ukljuci bluetooth...

nakaci se manuelno na mrezu koja nosi naziv kao air purifier, pa se vrati u aplikaciju, ako se nista ne desi restartuj telefon i nakon toga bi trebalo da ti ponudi da upises parametre tvoje wifi mreze iz mi home aplikacije...
 
Poslednja izmena:
Nisam pokušavao Singapur server, a i ako sam pažljivo čitao to će da mi obriše do sada dodate uređaje.
Ovo sa povezivanjem na njegov wifi sam pokušao 3 puta i ništa
 
hm, meni je za sve sto imam od njih preporuka u aplikaciji bila za singapore server...sa air 2s sam imao isti problem, app nece da ga vidi nikako...kad sam uradio ono gore i restartovao telefon tek tada mi je dozvolio da se nakacim na moju mrezu iz aplikacije, uradio inicijalizaciju uredjaja, uradio update fw i to je bilo to...mreza naravno 2.4g ali to verovatno znas...
 
Da, 2.4, unhideovan SSID, DNS na public. Stavio sam ga odmah pored routera. Pokušao i restart telefona ali ništa.
Pokušaću promenu servera na Singapur i restart telefona, valjda će upaliti.
 
bluetooth obavezno ukljuci, ne pitaj zasto [emoji3]

iako nema bt imao sam isti problem da google vidi chromecast audio dok nisam ukljucio bt...
 
@pbogdanovic

Za evropu je AQI standard 50 koliko znam, za Kinu je 75.
 
Evo odavde:

https://waqi.info/

aqi.png

Uglavnom, do 50 bi trebalo da je bezbedno.

U Nisu je zimi zagadjen vazduh, kad ga ne ukljucim preko dana, a luftirao sam sobu, zna da bude oko 180-200, nekad i vise..
 
Na ovom linku https://airindex.eea.europa.eu/ u delu About the European Air Quality Index su definisane koncentracije i nivoi. To je aktuelni standard za Evropu.
 
Ljudi hvala na linkovima. Rekao bih onda u skladu sa ovim da je do 50 ok. Imamo sreće što je ovih dana vetrovito :)
 
Stigao 2s danas. Povezao ga za 1min sa fonom, fina stvar :) vreme ce pokazati kako radi
5ce187ef727cb416b741a9f6918f93a0.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
sta je uradio kolega @ducka jel uspeo da poveze svoj uredjaj? ume da bude smor kad ne uspe povezivanje, najgore sto covek ne zna sta da uradi da proradi..nekad proradi i poveze se samo od sebe, ali ima izgleda rutera s kojima se uredjaji jednostavno ne mirisu...mada, ovaj mi home nije bas neka uzorna aplikacija, ima dosta bagova...

juce inace moja zena nesto silno petljala po kujni, a posto tako imamo luk ka ostatku stana pm skoci odjednom na skoro 300...ukljuci se turbo mode dok nije spustio pm...
 
Yep, od spremanja hrane mnogo ume da bude zagadjen vazduh, ali procisti na brzinu :)
 
Blago tebi.
Ja nisam uspeo. Moraću još jednom da probam sve što mi padne na pamet pre nego što promenim server, jer mi se ne dodaje 10 uređaja ponovo.
 
zašto se uopšte povezujete na china mainland server kad smo već kod toga? jel ima neki poseban razlog? ili neki uređaji neće drugačije? pretpostavljam da stvari naručene sa alija traže china server...
 
Poslednja izmena:
Zato što *mjau**mjau**mjau**mjau*d početka konfuzije sa Xiaomi smart uređajima širom planete bilo reči da najmanje problema zadaju, za non EU verzije, kada su povezane na Mainland China
 
U Poljskoj, tacnije Krakow, gde je zagadjenje katastrofa, najpopularniji su Philips uredjaji. Kolega ga je imao, i bilo je predvidjeno da se filter menja na tipa 6 meseci, ali je bio katastrofa vec nakon 14 dana, kako mi je rekao.

Bitno je i da stan dobro dihtuje, inace stalno ulazi vazduh od spolja, i efekat se smanjuje.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Dal se isplati Mi Air 3 u odnosu na M2S.
Verovatno je slicno kao sa telefonima, trenutno mu je cena malko veca, ali moguce da ce pasti.
 
S obzirom da novi filter iz Mi Air 3 može i u 2S i u Pro, mislim da nema neke preterane poente. Ako se ne varam senzor im je isti, kapacitet na 3 je malkice jači nego na 2S, ali je na Pro i dalje znatno veći. Rekao bih da ako uzimaš skroz novi onda možda ima smisla da odmah uzmeš 3 (ako ti ne treba veličina Pro), a ako imaš 2S svakako se ne isplati menjati.
 
@dovahpig
Na kom serveru ti je Xiaomi Mi app?
 
gde se gleda to? Ne mogu pronaci

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Serbia

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ok. Hvala
Promenom regiona iz Mainland China u Serbia pronašao je Purifier iz prve.
Sada je problem što ne mogu da dodam Xiaomi hub (a potom i Aquara senzore) zbog koga je i bio izabran regoo China.
O tome ima gomila postova po internetu. Da li neko zna koj region izabrati da u okviru njega rade i Purifier i Xiaomi hub?
 
Poslednja izmena:
Dal se isplati Mi Air 3 u odnosu na M2S.
Verovatno je slicno kao sa telefonima, trenutno mu je cena malko veca, ali moguce da ce pasti.
Ovo i mene interesuje!?...ili ići na pro model. Koristio bih u spavaćoj sobi (koju slabo provetravam, ali se ne puši u kući/stanu).

I kakav je utisak vas koji imate uređaj neko duže vreme...ima li šanse da dišem išta lakše ako ga stavim u spavaću sobu (obzirom da imam malo otežano disanje)?

Da li su ovi filteri sa aromom delotvorni, oseti li se miris neki u sobi?

Unapred zahvalan svima na informacijama!


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno