Šta je novo?

Prečistač vazduha

Prečistač i odvlaživač (3h i trotec ttk40) rade zajedno bez problema. Sa inverterom nemam iskustva.
 
Jel ovo zapravo 4 PRO i koja je razlika ako ne: https://www.shoppster.rs/p/0066506

Takodje vredi li ovaj uzeti na ovoj ceni?
Linkovani model je "Pro", a ti tražiš Pro model serije 4 (dakle "4 Pro"). Ja bih išao na 4 Pro.
Kakav setup biste preporučili i da li uopšte vredi ići na 3 uređaja, prečišćivač, inverter klima i odvlaživač. Prostorija u kojoj bi se koristilo baš ima problem sa kondenzom.
Da li vredi zavisi od problema koji imaš. Ti si rekao simptom (vlaga). Nisi rekao koja ti je temperatura i vlaga u stanu, konfiguracija i veličina stana, kao ni zašto bi ubacivao klimu.

P.S. Ako je problem do izolacije ovim uređajima ćeš samo "lečiti" simptom, a ne uzrok.
 
Linkovani model je "Pro", a ti tražiš Pro model serije 4 (dakle "4 Pro"). Ja bih išao na 4 Pro.

Da li vredi zavisi od problema koji imaš. Ti si rekao simptom (vlaga). Nisi rekao koja ti je temperatura i vlaga u stanu, konfiguracija i veličina stana, kao ni zašto bi ubacivao klimu.

P.S. Ako je problem do izolacije ovim uređajima ćeš samo "lečiti" simptom, a ne uzrok.

Ima li neke bitne razlike izmedju ovog i 4 Pro? Gledam karakteristike i ne vidim neku bitnu razliku. Takodje ovaj PRO nema na mi storeu pa ne mogu tamo da uporedim
 
Običan Pro je stariji model. Ako ništa drugo, nabavka filtera za njega će biti mnogo teža nego za 4 Pro. Meni je samo ta stavka dovoljna.
 
Kakav setup biste preporučili i da li uopšte vredi ići na 3 uređaja, prečišćivač, inverter klima i odvlaživač. Prostorija u kojoj bi se koristilo baš ima problem sa kondenzom.
Pa ako ti trebaju tri uređaja, onda idi, s obzirom da su im primarne namene različite.
 
Je l' držite prečišćivač konstantno upaljen ili samo po potrebi? Ako da, da li ga ostavljate na auto modu ili imate neki level na manualu? Zanima me zbog trajanja filtera.
 
Jedno od najčešćih pitanja u temi, sa mnogo odgovora do sada. Treba samo malo prelistati...
 
Auto + automatizacija da se u odredjeno zadato vreme prebaci na Manual na max na 2 minuta a zatim vrati na Auto.
 
Zanima me mišljenje za Rowenta PU3080F0 prečišćivač vazduha? Kakav je u odnosu na Xiaomi Mi 4 pro?
 
Večeras Niš. Otvorena vrata i prozor da se proluftira. Nakon 2 minuta bukvalno katastrofa. Xiaomi 4.
 

Prilozi

  • DC04F7AF-C0E8-4F9E-B229-359F98F84CBA.jpeg
    DC04F7AF-C0E8-4F9E-B229-359F98F84CBA.jpeg
    148.2 KB · Pregleda: 81
Trebalo je danas da izluftiraš dok je bilo ok.
Na žalost, sasvim normalno stanje za zimski period u ovom mestu. :(
 
Sta ste rekli, sta uzeti za spavacu sobu velicine 12kvadrata? Compact, Lite, obicnu 4-ku?
 
Pa to, neka zlatna sredina.
 
A za sobu od jedno 25m2 jel Lite isto završava posao?
 
da, da
 
Imam jedan 3H za stan od 60ak kvadrata. I pokazao se odličnim.
Sada bih da uzmem jedan za stan od oko 45 kvadrata.

U ponudi imam
Tesla Air 3 Lite = 59€
Tesla AIR 3 = 75€
GREE COMFORT PURE CARE = 101€
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact = 109€
Tesla Air 6 = 139€
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite = 149€
Tesla AIR 6 Max = 187€
Xiaomi Smart Air Purifier 4 (EU) = 219€
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro= 279€
Samsung AX60R5080WD/EU= 289€
Dyson Pure Cool Me BP01 = 348€

Pretpostavljam da je najskuplje i najbolje, ali koji je najbolji odnos uloženo dobijeno?
Naime ne bih da platim previše a da mi to nije pottebno, a opet ne bih da kupim jeftino i da mi ne valja.
Smart funkcije me ne zanimaju (3H sam postaivio na automatiku i to je to). Bilo bi dobro da mogu da odradim reset zbog filtera kkao ne bi svaki put morao da kupujem novi i ovo se odnosi na Xiaomi, na ostale nemam pojma kako to ide, Bitno mi je da čisti i prašinu, nije niko alergičan ali planiram kupovinu i smart robota pa da se pomažu :)
 
Sam si sebi odgovorio u prvoj rečenici. 😉 Bilo koji od Xiaomi uredjaja, osim Compact verzije.
 
Još jedan koji voli da zakomplikuje bez razloga ...
 
Gledajućči recenzije, čini mi se da i ovaj Samsung odlično radi?
Ne kopliklujem, nego unosim novu "krv" u topic :)
 
Alfa radi savršeno na tvoju žalost! Dok ovde obijate postove o senzorima, škripanju plastike, zujanju ventilatora, buđavim filterima i td. alfa fercera laganica.

Samo brate kupi Xiaomi! :D
 
Ja takodje imam problem sa vlagom u stanu i zanima me da li ce se makar malo povuci ako uzmem preciscivac inace kod nas u Sapcu Zorka ubija sa zagadjenjem tokom cele godine tako da i iz tog razloga mi je potreban makar jedan za pocetak
 
Ima li neka konkretna marka/model koji mogu da potrazim?
 
Koliko oni generalizuju toliko i ti to radiš.
To nije konstruktivno.
Tvoje mišljenje...slažem se da se ne slažemo. Ovde imaš takve likove da na sva zvona pljuju kad se iznese način rada senzora non Xiaomi uređaja a ćuti se na žalbe korisnika Xiaomi uređaja koji bi po aršinima nekih trebalo spaliti te uređaje ako se vodimo komentarima za non Xiaomi. Inače kvakova i problema sa Xiaomi uređajima ima 6x više koliko sam uspeo da ispratim u temi.

Ako misliš da je to ok...tvoja stvar. Moja je da reagujem na glupiranje, ne uključujem se u baljezganja oko nečega što ne posedujem, pratim temu zarad informisanja ali kad neko krene da palamudi bez osnova svakako ću uvek reagovati.
 
Nazad
Vrh Dno