Pravilo za male oglase - 10 dana

doggy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poena
28
Problem je što bi tada bilo mnogo teze da se kontroliše 1 oglas u 10 dana pravilo jer ako se dobro sećam ne postoji report za to. Mislim da je neko od modova pisao o tome.

PPC

Flash Drive
Učlanjen(a)
08.11.2019
Poena
93
Ok je ogranicenje od 10 dana ali je jako glupo sto je ogranicenje globalno, a ne po podforumima.

Neko moze prodati 5 stvari u 10 dana ako su iz iste kategorije, a neko drugi ko ima iz razlicitih kategorija 5 stvari moze ih prodati za 50 dana. Totalno nelogicno.
Iskreno ako su "mali oglasi" ovo stvarno nema veze niti je neophodna takva ekvalizacija. Hoce li se zaista izgubiti toliko na vrednosti smart watcha (ili cega vec) za 20-30 dana? Nece.

Koliko ja vidim kategorija ima pet ukupno sto znaci da su prilicno siroke, nema podele na recimo CPU, RAM, GPU pa da kazes "ostao mi upgrade pa sad treba da ga prodajem 60-120 dana". Ako imas telefon i plocu da prodas, prodaj jedno pa prodaj drugo, stvarno ne bi trebalo da je big deal.

wladymeer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poena
48
Evo jedno praktično pitanje onda, jer zaista jesam zbunjen:

Ako sam razumeo pravila i nakon isteka 10 dana dok ne prodam stavku, nemam prava da otvaram novi oglas.

Postojeći bih oglasio u "nije aktuelno" ili da se obriše, ali... gde tačno onda da okačim oglas gde prodajem smartwatch i zvučnu karticu?

Hardver
Multimedija
Potrošačka elektronika?

Ne teram mak na konac ali možda bi neki podforum "Ostalo" sa opisom da "služi i za prodaju različitih stavki" odgovarao tim "prolećno čišćenje" prodajama.

Corvus Corax

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poena
83
Brisanje oglasa nije moguće. Evo dobrog primera: Ti si postavio oglas prošlog utorka, pre 6 dana. I sada tražiš da se oglas obriše jer bi ga postavio ponovo sa još nekom dodatnom stavkom. Ti bi u tom slučaju postavio dva oglasa u 6 dana, što je automatski kršenje pravila. Kada bi to omogućili, koja je bi onda bila poenta pravila 1 oglas u 10 dana?

Niko te ne sprečava da nakon 10 dana od prethodnog oglasa, postaviš novi oglas sa nekim drugim artiklom. Nije obavezno da prethodni oglas obeležiš sa "Nije aktuelno" da bi postavio novi oglas sa drugim artiklom.

PPC

Flash Drive
Učlanjen(a)
08.11.2019
Poena
93
Koliko sam ja shvatio, postujes jedno u "hardware" pa drugo u "mobilni uredjaji", sa 10 dana razmaka. "Prolecna ciscenja", koliko vidim, nisu podrzana ako su iz vise kategorija. Ako se prazni hardware polica, onda mozes sve u jednu kategoriju i to je to.

Edit: Sa podforumom "Ostalo" gubi se smisao isto kao sto Corvus Corax objasnjava za brisanje oglasa. Onda ce "Ostalo" postati najbitnija kategorija a cim su uvedene kategorije to je bila poenta da se upravo to ne desi.

wladymeer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poena
48
Kada bi to omogućili, koja je bi onda bila poenta pravila 1 oglas u 10 dana?

U mom konkretnom slučaju, ovo je prvi put da oglašavam stvari otkako ste uveli novo pravilo i radi se o neznanju i to je već moj problem.
Ako mogu na svakih 10 dana da okačim novi oglas, OK. Razumeo sam da je dozvoljen jedan oglas dok se ne proda ili oglasi da "nije aktuelan".

I opet ću dobronamerno skrenuti pažnju bez ikakve za daljom konverzacijom na tu temu - Mile iz Jabukovače će ovim pravilima moći da oglasi 5 mobilnih telefona od po 500-1000€ u roku od 10 dana. Za to isto vreme, ja kao privatno lice neću moći da oglasim dve stavke od po 50€ svaka.

Postoji i mogućnost da mi je nešto promaklo u pravilima pa se unapred izvinjavam.

dzavi

Flash Drive
Učlanjen(a)
01.05.2015
Poena
18
Pozdrav,kako da dobijem pristup da uopste postavim oglas?

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Piše u pravilima malih oglasa, a spomenuto je i nekoliko puta u ovoj temi, na prošloj strani na primer.

dzavi

Flash Drive
Učlanjen(a)
01.05.2015
Poena
18
Vidim da neki imaju 60 poruka a da su postavili oglase na forumu.

Vrh Dno