Šta je novo?

Powerline Corinex AV200

nidzesi

Slavan
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruke
1,408
Poena
265
Drugari, već duže vreme koristim powerline Corinex AV200 da bih mts-ov IRIS (IPTV) gledao u drugoj sobi. Dešavalo se nekad da zakoči, ali od pre par dana uopšte ne radi.
Naime, sam powerline ima 2 lampice, jedna za ethernet, a druga VPI koja pokazuje kvalitet veze. Ta druga može da bude zelena (kad je sve ok što je i bio slučaj), narandžasta i crvena. Poslednjih par dana je stalno crvena, iako ništa nije menjano na instalacijama u kući. Ranije sam primećivao da kad uključim neki lošiji punjač za telefon pored powerlinea u produžni - pojavi se često crveno, slika zasecka ali kako tako radi. Sada se i bez punjača ili bilo kog drugog uređaja javlja crvena lampica i televizija ne radi.

Guglao sam i našao uputstvo u kom stoji da se podešavanjima samog powerlina može pristupiti sa ip adrese 10.10.1.69, ali ja ne mogu da pristupim, laptop u istoj mreži ih ne vidi. Možda zato što je DHCP na LAN3 isključen (mora da bude isključen u podešavanjima rutera jer ako je uključen za LAN3 onda ne radi IPTV). Pritom, i da pristupim podešavanjima ne znam šta bih mogao da promenim, ne razumem se mnogo u materiju.

Pitanje je imate li neki predlog šta promeniti i kako srediti da funkcioniše mreža preko powerlinea?
Možda da powerline povežem na lan1, da dobije ip adresu, pa da promenim neka podešavanja, pa da vratim na lan3, ali koja podešavanja?

U prilogu je i uputstvo gde se vidi web interface, pa možda neko ima neku ideju šta promeniti ako uspem da mu pristupim.
Nadam se da još neko ima ovaj powerline pa da može da pomogne.
Hvala na svakoj sugestiji.
 

Prilozi

  • av200.pdf
    2.9 MB · Pregleda: 5
Batali produžni za početak, pa vidi. I sami proizvođači preporučuju da se produžni kablovi izbace iz priče.
 
Priključi neki komp direktno na powerline, otkači sa rutera lan, promeni ip adresu računara u opseg koji odgovara tom powerline-u, recimo 10.10.1.10 i onda pokušaj da mu pristupiš.
 
Batali produžni za početak, pa vidi. I sami proizvođači preporučuju da se produžni kablovi izbace iz priče.
Problem je što u sobi postoji jedna jedina utičnica u struju i sve ide u nju. Smem li u powerline da ubodem produžni pa dalje sve da ide? Komplikovano.

Priključi neki komp direktno na powerline, otkači sa rutera lan, promeni ip adresu računara u opseg koji odgovara tom powerline-u, recimo 10.10.1.10 i onda pokušaj da mu pristupiš.
Probaću.
 
Meni je Dlink ukljucen u produzn kabl zajedno sa tv , eon boxom i lampom. Sve radi već par godina tako
 
U međuvremenu sam našao uzročnik problema. Keva kupila rasterivač miševa i insekata i uključila u kuhinji - prostoriji pored. Kad to izvadismo iz struje, televizija radi bez problema. Hvala svima na preporukama.
 
Nazad
Vrh Dno