Šta je novo?

Powerline adapter preporuka

Bard

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2014
Poruke
113
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Matična ploča
MSI B550 Tomahawk
RAM
32GB HyperX Fury 3600MHz
GPU
Sapphire Nitro 5700XT 8GB
Storage
XPG SX8200 250GB M.2, Patriot P300 1TB M.2, 4TB USB HDD
Zvuk
GENIUS SW-HF5.1 4500
PSU
Seasonic M12II-620 Evo
Kućište
Lian Li Lancool III
Monitor
Asus TUF Gaming VG27WQ 27", Philips PHL278E8Q 27''
Miš & tastatura
MX Master 3S, Genius Scorpion K10,
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo ljudi.

Gledam da uzmem neki PL adapter, obavezno u paru, jer treba da prosirim konekciju u kuci na 2 sprata. Imam spremnu zicu ruter > glavni PL, i onda bi drugi PL isao sprat nize tacno ispod prvog, pa izlaz do kompa.

Daljina izmedju 2 adaptera bi bila max 5m vazdusnom linijom, ali kroz pod/plafon. Budzet je max 10k. I da, nije nuzno da glavni adapter ima i input i output, jer se nece kaciti dalje zicom.

Ovaj sam uhvatio na keca kao sigurnu pricu - https://www.tp-link.com/us/home-networking/powerline/tl-wpa4220kit/ , lako uparivanje, nema filozofije.

Medjutim, da li bi i ovaj uradio posao eventualno, nisam samo siguran zbog strujne konekcije, iskreno - https://www.tp-link.com/us/home-networking/powerline/tl-pa4010-kit/ ili bilo koji drugi koji ide konekcijom preko strujnog kola, umesto WiFi uparivanjem?

Brzina nije toliko bitna, jer svakako ide kabal, a paket je 150mbps.

Hvala unapred!
 
I prvi i drugi se uparuju preko strujnog kola to i jeste poenta tih uređaja.
Razlika je što prvi komplet ima ugrađen wifi u jednom uređaju.

Ne bih išao na slabije uređaje od TP-LINK AV1000 Powerline TL-PA7017 Kit.
Uklapa ti se u budžet tako da moja preporuka ide na taj komplet.

Kod ovih uređaja je bitno da ih staviš direktno u zid, a ne u neki produžni kabl zato su zgodni modeli koji na sebi imaju utičnicu.
 
I prvi i drugi se uparuju preko strujnog kola to i jeste poenta tih uređaja.
Razlika je što prvi komplet ima ugrađen wifi u jednom uređaju.

Ne bih išao na slabije uređaje od TP-LINK AV1000 Powerline TL-PA7017 Kit.
Uklapa ti se u budžet tako da moja preporuka ide na taj komplet.

Kod ovih uređaja je bitno da ih staviš direktno u zid, a ne u neki produžni kabl zato su zgodni modeli koji na sebi imaju utičnicu.
I prvi i drugi se uparuju preko strujnog kola to i jeste poenta tih uređaja.
Razlika je što prvi komplet ima ugrađen wifi u jednom uređaju.

Ne bih išao na slabije uređaje od TP-LINK AV1000 Powerline TL-PA7017 Kit.
Uklapa ti se u budžet tako da moja preporuka ide na taj komplet.

Kod ovih uređaja je bitno da ih staviš direktno u zid, a ne u neki produžni kabl zato su zgodni modeli koji na sebi imaju utičnicu.
Pozdrav ,ja imam nekoliko komada ovih uređaja na različitim lokacijama ,dve godine im je garancija i čim prođe garancija +/- 2 godine ,počnu da crkavaju.Da li se to dešava i Vama ? Hvala
 
Meni je jedan TL-PA9020P prestao da radi posle oko tri godine korišćenja.
Sad koristim par TL-PA8030P i rade preko četiri godine.
 
Meni je jedan TL-PA9020P prestao da radi posle oko tri godine korišćenja.
Sad koristim par TL-PA8030P i rade preko četiri godine.
Pa to je to.Kupio sam novi PA4010 i sad radi, ovaj prethodni je crkao ,isti takav ,primetio sam jer sam preko njega malo imao net malo ne,a i lampice nisu svetlele sve tri ,nego su šaltale ,malo jedna svetli malo sve tri malo dve i tako u krug.
Hvala ,poz.
 
Pozdrav ,ja imam nekoliko komada ovih uređaja na različitim lokacijama ,dve godine im je garancija i čim prođe garancija +/- 2 godine ,počnu da crkavaju.Da li se to dešava i Vama ? Hvala
Kako ih samo ureče...

Novembra meseca istekla dvogodišnja garancija na par TP Link AV600 (PA-4010) i pre 15 minuta jedan od njih crče - na njemu ne svetle lampice ni na jednoj utičnici dok drugi radi svuda...

Što je najgore, nigde nisam našao da se ima kupiti samo jedan komad već se svuda mora kupiti komplet...
 
Kako ih samo ureče...

Novembra meseca istekla dvogodišnja garancija na par TP Link AV600 (PA-4010) i pre 15 minuta jedan od njih crče - na njemu ne svetle lampice ni na jednoj utičnici dok drugi radi svuda...

Što je najgore, nigde nisam našao da se ima kupiti samo jedan komad već se svuda mora kupiti komplet...
pa eto,ja kupio novi par i evo fercera
 
Nazad
Vrh Dno