Šta je novo?

"Powered by ATi" kartice

Nedjo je napisao(la):
U oglasima se povela rasprava (http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?s=&postid=13241#post13241) na temu iz naslova trida.
Posto je kolega Gedza, sasvim ispravno, primetio da joj nije tamo mesto, ajde da ovde porazgovaramo malo o tome.
studentu, marzzo, da cujemo utiske! Onako, malo, detaljnije.
:wave;
Ma kod ATi-jevih klonova nece biti problema sa prikazom je se koristi sasvim drugaciji pristup nego kod NV klonova, kada je u pitanju proces proizvodnje. Postoji tzv. Nvidia Solution Partner program koji je omogucio "razmnozavanje" "manufaktura" za proizvodnju NV klonova. Nedostatak je bio upravo u neujednacen nivo kvaliteta od proizvodjaca do proizvodjaca, jer je nVidia iskljucivo kontrolisala isporuku cipova i memorija, a ne i ostalih komponenti. To sa ATi-jem nije slucaj.
Pitanje: na koliko je navrnuta ta 5.5ns memorija?
Prema specifikaciji ona bi trebalo da radi na 183MHz (366DDR), sto je ipak zacudjujuce malo za 7,5K. Da je 4.5ns (230MHz), pa da bude u okviru tzv. 7500LE specifikacije koja i podrazumeva nize tektove nego "Build by ATi" kartice.
Izvinjavam se na ovolikom ponavljanju Nedjinih reci, ali ipak je prenet ceo thread pa da ljudi znaju o cemu se radi.
Ma sve je to teoretski tako, ali ...
Imao bih ja poverenja u Herculesov ili neki drugi brand ATI, ali ovo su proizvodjaci za koje nisam nikada cuo. Zato sam ostao uzdrzan o kvalitetima tih kartica dok ih ne pogledam. Ipak je rec o viseslojnoj stampi i jos brdo slozenih stvari koje proizvodjac mora imati u procesu proizvodnje. Imas primer Eagla koji je pravio sasvim korektne MX kartice, a na GTSu je zasr... do koske, verovatno sto nije imao proces proizvodnje na dovoljno visokom nivou za tu karticu.
 
2D je odlican, 3D je u rangu GTS-GTS pro kartica. U default benchmarku 3D Mark2001 daje 36xx poena (soltek, 256MB DDR, XP1600+ 133magistrala, neoverklokovana karta). Memorija ide max na 430MHz, procesor je default 250MHz, ide do 285 stabilno. Dobici u overklokovanom rezimu su maleni, oko 39xx poena. Na istoj masini sam imao sa GTS ne o/c oko 3300 a sa GTS pro oko 37xx. O/c GTS Pro je davao oko 42xx poena.
TV-out nisam probao, ali bi trebao da je za klasu bolji od NVidie. Mislim da je cena za ovakvu kartu vise nego povoljna, pogotovo ako posedujete kvalitetan monitor dijagonale 17"+

Pozdrav!
 
U decembru mi je ponudjena ta karta "powered by Ati" za 300dm, zaleteo sam se zbog primamljive cene ( sto li je jeftinije?), konsultovao sam se sa Max-om i jos par ljudi i po testovima i specifikaciji kartica nije za poredjenje sa "Build by Ati" Radeon-om, ova ima 3,6ns memoriju a "powered" 5,5ns sto prilicno muti stvar, na Atijevom sajtu ima spisak firmi koji su dobili ovlascenje da prave "powered by ati" kartice , izmedju ostalih tu je i meni ponudjeni Sapphire od koga sam odustao jer mi deluje krajnje nepoverljivo, a isto su mi rekli ljudi koji su probali karticu. Dakle ako bi mene neko pitao u obzir dolazi jedino Radeon "build by Ati".
2d je sigurno dobar ali sto se brzine tice cinjenica je da je znatno sporiji od "build" Ati-ja. E da a ti iz Sapphire-a sami rade drajvere ?!?!?! ... bar je tako pisalo na njihovom sajtu.
 
student je napisao(la):
2D je odlican, 3D je u rangu GTS-GTS pro kartica. U default benchmarku 3D Mark2001 daje 36xx poena (soltek, 256MB DDR, XP1600+ 133magistrala, neoverklokovana karta). Memorija ide max na 430MHz, procesor je default 250MHz, ide do 285 stabilno. Dobici u overklokovanom rezimu su maleni, oko 39xx poena. Na istoj masini sam imao sa GTS ne o/c oko 3300 a sa GTS pro oko 37xx. O/c GTS Pro je davao oko 42xx poena.
TV-out nisam probao, ali bi trebao da je za klasu bolji od NVidie. Mislim da je cena za ovakvu kartu vise nego povoljna, pogotovo ako posedujete kvalitetan monitor dijagonale 17"+

Pozdrav!

Rezultat ti je mnogo los. Ja na istoj ploci na duronu 900 imam oko 3200-3450 (u zavisnosti od drivera i opcija u tweakeru) na ATI-ju LE na 190/190.
 
Pa koje drajvere ste koristili? Ovi 9008 povecavaju rezultat za 300-400 porena i naravno sa kojim setovanjima?
 
RamOne je napisao(la):
Dakle ako bi mene neko pitao u obzir dolazi jedino Radeon "build by Ati".
OK. Ali slozices se da ne bih dva puta razmisljao o Gigabyte-ovoj "Powered by ATi" MAYA Radeon8500 kartici koja ima memoriju brzine 3.5ns ;)
Da ne govorimo o Hercules-u.
 
Nedjo je napisao(la):
OK. Ali slozices se da ne bih dva puta razmisljao o Gigabyte-ovoj "Powered by ATi" MAYA Radeon8500 kartici koja ima memoriju brzine 3.5ns ;)
Da ne govorimo o Hercules-u.
Naravno, to je druga prica, govorili smo o 7500 sa 5,5ns memorijom... :cool:
 
Nazad
Vrh Dno