Šta je novo?

Povišena temperatura na Chipsetu

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Imam Gigabyte GA-970A-D3 (Rev. 3.0). Fan Controller me obaveštava da je temperatura čipseta 55C, i stoji na tome +- 2 - 3 stepena. I u gejmingu i na idle.
Taj mali hladnjak je vreo, ne može da se zadrži ruka na njemu. Ništa nije klokovano.
 
Mozda je samo malo visa nego sto treba, ali greje se dosta NB u svakom slucaju, evantualno pokusaj da provetris bolje kuciste ili da neki vent duva direktno na njega, nema nekog posebnog razloga za brigu...
 
Imam Thermaltake Armor MX kućište, ventilator od 230mm duva sa strane u plocu. Procesor je od danas na vodenom hlađenju, i nikad nisam imao problema sa temperaturom. Ne znam da li da stavim pastu novu na chipset, da skinem hladnjak i da ga nama nam malo?!
 
Znas kako i meni se grejao taj cipset kad sam imao asus m5a97 plocu, u principu, ovaj sada na sabertooth 990fx manje ali je i hladjenje dosta bolje.. Cini mi se da su se jos neki zalili na gigabyte ploce sa AMD chipsetom, kazem ti nemas razloga za brigu, ok je to ako je do 60 pa i 65, ali ako imas neku dobru pastu sto da ne, ocisti lepo i stavi svezu...
 
Znas kako i meni se grejao taj cipset kad sam imao asus m5a97 plocu, u principu, ovaj sada na sabertooth 990fx manje ali je i hladjenje dosta bolje.. Cini mi se da su se jos neki zalili na gigabyte ploce sa AMD chipsetom, kazem ti nemas razloga za brigu, ok je to ako je do 60 pa i 65, ali ako imas neku dobru pastu sto da ne, ocisti lepo i stavi svezu...

http://postimg.org/image/tt0lvgnwz/
Evo print pa vidite ako nešto nije kako treba.
 
Sve je tu ok, nema sta, vidi ako bas hoces koji stepen dole stavi novu pastu, verovatno ce pomoci malo i porazmisli o pravilnom rasporedjivanju ventova po kucistu, imas za to brdo tutorijala po netu, to ce najvise doprineti...
 
@CommandeR - stavi neki manji ventilator da duva na chipset jer drugačije nećeš moći da mu spustiš temperaturu.
 
Ako kućište nije dobro provetreno sredi prvo to. Zamena paste bi trebalo da spusti par stepeni ako nije dugo menjana. Bolji hladnjak je druga opcija za dodatno sniženje. Uvek možeš staviti ventilator da duva u njega, ali to znači više buke i ruši ti estetiku (jer kažeš da si na vodenom hladenju).
 
Nazad
Vrh Dno