Šta je novo?

Povezivanje zvucnika na miksetu

dzo991

Zapažen
Učlanjen(a)
27.02.2023
Poruke
3
Poena
11
Pozdrav. Nov sam clan, i ako vec ima pomenuta tema neka me moderatori preusmere. Ja bih imao jedno pitanje? Imam europower pmp3000 miksetu, i zanima me kako mogu da povezem dva pasivna zvucnika dodatno na nju? Iz racunara ide kabl na cinceve (to cu da zamenim, da stavim 6.3 banane umesto cinceva) a posle preko spikona ide leva strana dva zvucnika i desna strana dva zvucnika (u pitanju je kafic). E sad me interesuje, kako mogu dva zvucnika na terasi da povezem preko miksete, a da nije kao sad sto radim (iz racunara ide u muzicki stub pa iz njega ide na dva pasivna). Nadam se da nisam zbunio ljudstvo
 

Prilozi

  • 91LWj95Na-L.jpg
    91LWj95Na-L.jpg
    372 KB · Pregleda: 13
da budem iskren, i jesi.

mikseta je u principu pretpojačalo.
tako da bi za povezivanje pasivnih zvučnika bio neophodan snagaš, ili integrisano pojačalo koje bi vršilo njegovu ulogu.
kod tebe je to muzički stub.

ulazni signal, u tvom slučaju stereo iz kompjutera, povezuješ na činčeve LINE-IN, ili 6.3mm stereo džek.
aktivne zvučnike povezuješ na LINE-OUT činčeve.
ukoliko mikseta ima samo jedan LINE-OUT, možeš bez brige da koristiš spliter sa 2xL/R RCA na dva 2x L/R RCA džeka.

ostatak pitanja, i sam tvoj problem mi je i pored najbolje namere da pomognem, nejasan.
 
Jasno mi je objasnjenje. Tako sam i ja mislio ali rekoh da pitam. Uglavnom, moze li odavde da se zakace pasivni zvucnici direktno kablom preko banane (vidi fotografiju).
 

Prilozi

  • Screenshot_20230227_193922_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230227_193922_WhatsApp.jpg
    791.6 KB · Pregleda: 17
Video tek kasnije, 600x sry
 
@dzo991 ima uputstvo sa sve specifikacijom na linku koji sam okačio. pdf od 17 strana
 
Ima i slika 🖼️
 
U boji?
 
Nazad
Vrh Dno