Šta je novo?

Povezivanje kućnog bioskopa 5.1 sa LG lcd televizorom

predator016

Cenjen
Učlanjen(a)
01.08.2010
Poruke
90
Poena
170
Pozdrav...
Hteo bih da povežem Vivax kućni bioskop sa LG LD320 lcd televizorom tako da pri gledanju tv - imam zvuk na 5.1 sistemu.
Naravno , gledanje filmova preko kućnog bioskopa nije problem, ali ja bih hteo da gledam filmove preko usb porta na tv-u ( koji sam otključao i radi savršeno) sa zvukom preko 5.1 sistema na kućnom bioskopu.
TV i dvd imaju optički izlaz i pokušao sam optičkim kablom to povezati ali nema zvuka.
Da li je uopšte to moguće, odgovaralo bi mi čak i da nema 5.1. zvuka već stereo na svim satelitima i vuferu?

Hvala....
 
Kućni bioskop (Vivax) mora da ima optički ili koaksijalni digitalni audio ULAZ. Ako nema, ništa od toga. Pretpostavljam da televizor prilikom gledanja filmova sa USB-a, preko optičkog izlaza izbacuje Dolby Digital ili DTS bez problema kao bitstream, da bi se to dekodovalo od strane AV risivera koji ima gore pomenute ulaze. Mnogi skuplji modeli kućnih bioskopa (Home Theater in a box) nemaju digitalne audio ulaze, pa čisto sumnjam da to postoji kod tog Vivaxa.

Ovo gore u slučaju da hoćeš 5.1 surround zvuk. Ako ti odgovara i stereo "raširen" na svih 6 zvučnika, onda možeš običnim RCA kablovima (koaksijalnim) da stereo izlaz sa TV (ako postoji) povežeš na stereo ulaz na kućnom bioskopu.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja mogao da vidim u uputstvu za Vivax-a , on ima optički digitalni audio IZLAZ, a ne ulaz... Tako da ta varijanta otpada u startu. Tv ima stereo izlaz i to 3,5 mm priključak. Ali je problem što dvd nema stereo ulaz (ili ga ja ne vidim). Ima neke činčeve pozadi ali iskreno nemam pojma za šta su...
 
Da iskoristim ovu temu, da ne bih otvarao novu. Jedno pitanje.
Kad povezem LCD LG 32 LH2000 sa 5.1 zvuk je ocaj zivi. Cuje se pucketanje u zvucnicima, slab zvuk.
Kad povezem lap sa istim 5.1 imam odlican zvuk chist i duplo jaci.

U oba slucaja idem na audio out na LCD ili na Lap-u...
 


imam ovakav ulaz na nekom vivax 5.1 sistemu, hteo bi da povezem tv, koji ima onu malu "bananicu" 3.5" ..... ima li šanse, da rade svi zvucnici, ne mora da budu 5.1 ili samo 2 na ovaj način?
Vufer gde je ovo nema optički ni ikakav drugi ulaz samo ovo....
 


imam ovakav ulaz na nekom vivax 5.1 sistemu, hteo bi da povezem tv, koji ima onu malu "bananicu" 3.5" ..... ima li šanse, da rade svi zvucnici, ne mora da budu 5.1 ili samo 2 na ovaj način?
Vufer gde je ovo nema optički ni ikakav drugi ulaz samo ovo....

Ovi ulazi što si slikao služe za povezivanje zvučnika kao što ti i piše pored svakog ulaza

(FR) prednji desni
(FL) prednji levi
(RR) zadnji desni
(RL) zadnji levi
(SUB) bas vufer
(CEN) centralni

Ako možeš da slikaš koje još konektore (izlazne) imaš na tom Vivax-u kako bi ti objasnio šta da kupiš da bi povezao, pod uslovom da imaš optički ulaz na tvom Tv-u.
Ako ispunjavaš gornje uslove taj dodatak se prodaje na Aliexpress-u za nekih 20-25€ i optički kabl od 1m još 7-8€
 
Mislim da nisu za zvučnike pošto piše input.

Svakako mu je najbolja opcija neki DAC to 5.1 chinch, pod uslovom da TV ima optical out.

Druga opcija je HDMI Audio Extractor + DAC.

Mada iskreno nema smisla ulagati pare u taj sistem.

Za zada možeš da sa 3.5mm na stereo chinch kablom povežeš to kao 2.0 sistem
 
ovo na slici je 5.1 analogni ulaz, za povezivanje dvd plejera (a ne zvučnika, dakle ulaz a ne izlaz) koji u sebi imaju Dolby Digital ili dts dekoder.

pretpostavljam da taj 5.1 sistem zvučnika ima i stereo ulaz, sa kog bi mogao lako da se poveže tv, preko headphone out.

kao što Goran kaže, slikaj sve ulaze i konekcije na tom sabvuferu, pa da ti kažemo šta i kako da povežeš.
u principu ne bi trebalo da bude problema.
 
Nazad
Vrh Dno