Šta je novo?

Povezivanje aktivnih zvucnika na pojacalo

Rinsvind

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2006
Poruke
132
Poena
319
Da li je moguce povezati aktivne zvucnike ( Altec ATP 3 ) na risiver ( Sansui ZR-1000 ) na kome su vec povezani zvucnici (risiver sam povezao sa zvucnom kartom) ali bih pored postojecih hteo da iskoristim i ATP 3 ako je ikako moguce i bezbedno? Hvala.
 
moguće je , poveži ih preko TAPE REC izlaza (to je stereo out) . trebaće ti 2x cinch na 3,5mm stereo minijack kabl .

kontrole treble bass na sansuiju stavi na sredinu, i isključi loudness obavezno , inače možeš da udesiš alteca za vrbicu, da se izrazim žargonom iz prošlog stoljeća .
 
Poslednja izmena:
Kabl imam, treble i bass su mi na sredini uvek, jedino sto mi je zvuk mnogo lepsi sa ukljucenim loudness-om, ali ako je tako sigurnije mogu da pokusam. Ovako kako si opisao je 100% sigurno? :)
 
Loudness је физиолошка корекција, требало би да мало поправи звук код тихог слушања а да се (сам) искључи када довољно појачаш. Пошто је то ипак вештачко набијање басова и високих, ја га никада не користим.
Tape out би требало да добија сигнал пре контроле па оне не би требало да утичу на звук. Најлакше је да сасвим утишаш звук на појачалу па да видиш да ли свирају ти активни звучници. Tape out је практично Line out са претпојачала и требало би да је баш онакав какав иде на активне звучнике. Наравно, подразумева се да немаш дек или да на појачалу имаш прикључке за два дека па да један можеш да користиш. Некада је то било решење за повезивање екстерног еквилајзера на појачала која немају line out-line in конекторе.
 
Ukljuci loudness i nek ti je bog na pomoc. Tvoje pojacalo, tvoji zvucnici.

Reko sam ti kako stvari stoje, izlaz za dek nije line-out, tako da moras rucno da podesis levele na apsolut flat. To nije izlaz namenjen za aktivne monitore, tako da moras da ga rucno obuzdas.
 
Poslednja izmena:
Tape-out jeste line-out. Loudness i tonske kontrole nemaju uticaja na line-out i na tape-out izlaze. Na tape-out ide identičan signal koji je na line-in pojačala.

Svojevremeno sam se mnogo njakao sa dekovima, i tako je bilo na svim pojačalima koja su mi ikada prošla kroz ruke. Njakanje tonskih kontrola, loudness-a, balansa nije imalo nikakav uticaj na snimak na dekovima. Nedavno sam popravljao jedno starije pojačalo, crkao je baš selektor ulaza, TDA1029. Imao sam i šemu, i na njoj se videlo da se signal sa izabranog ulaza samo prosleđivao na tape-out. Tek nakon toga je išao na kolo za tonske kontrole i loudness.
 
Poslednja izmena:
Malo ste zbrkali terminologiju.
Tačno je da ton kontrole i volume nemaju uticaja na TAPE OUT, jer je to signal koji je predviđen da direktno ide na ulaz magnetofona ili kasetdeka za snimanje i podešavanje se vrši na uređaju koji snima.
LINE OUT retko postoji na običnim integralnim pojačalima, jedino kod onih kod kojih je razdvojen pre-amp deo od power-amp dela, ili je reč o samo predpojačalu kao samostalnom uređaju. Kod LINE OUT se na izlazni signal utiče sa svim kontrolama koje sadrži sam pre-amp.
 
Pa da, line out zapravo i nema na pojačalima. Kod predpojačala ima nešto što obično zovu preamp-out, il' tako nekako. Tu se "čuju" sve kontrole.

U svakom slučaju, odgovor pokretaču teme je, poveži ih na tape-out (tape-rec) i radiće. Na tim drugim aktivnim zvučnicima, podešavanje zvuka radiš na njima.
 
Edit: Spojio sam zvucnike na tape2-rec i sve radi super. Bas ne probija, zvuk je sad jos puniji tj. lepsi. Hvala jos jednom svima na korisinim savetima!
 
Nazad
Vrh Dno