Šta je novo?

Povezivanje ADSL modema na WI FI ruter

lolek

Čuven
Učlanjen(a)
26.10.2002
Poruke
249
Poena
620
Posedujem Sezamov ADSL conexant modem, a hteo bih da izbegnem kablove, pa me zanima da li mogu da povezem ovaj modem sa nekim WI FI ruterom i koji mi mozete preporuciti?

Kakva su vasa iskustva sa ovom kombinacijom?
 
Imam istu kombinaciju i povezao sam sa D-linkovim DI-524 (najeftiniji) i ekstra radi. Samo mu konfigurises sifru za pristup kako ti se nebi neko kacio i nista vise, tipican plug & play.
 
Imam istu kombinaciju i povezao sam sa D-linkovim DI-524 (najeftiniji) i ekstra radi. Samo mu konfigurises sifru za pristup kako ti se nebi neko kacio i nista vise, tipican plug & play.


Pojasni neupucenom:

Kako si povezao modem sa ruterom, mislim kakav je kabl. Iz modema izlazi USB konektor, zar ne? A na ulazu u ruter je drugaciji prikljucak (nije USB sigurno)
 
Taj USB modem moze da se poveze samo na racunar, na ruter nikako. Za tako nesto ti treba modem sa LAN (utp/rj45) konektorom.
 
Mozes da doplatis sezamu za wireless ruter i sve da povezes lepo, usb modem na ruter ne moze, mozda negde ima i toga, ali ja nisam vidjao.
 
Pa jel moguce da taj modem nema LAN?
 
Povezujem adsl modem i netis wifi ruter.
Na kojem treba da ugasim DHCP na modemu ili na ruteru? Wifi mi treba na oba da radi, jedan za prvi, a jedan za drugi sprat. Povezujem Lan kablom.
 
Ako je neophodan wifi na oba, onda isključuješ dhcp na Netis ruteru.
 
Nazad
Vrh Dno