Šta je novo?

Potrebna spoljna zidna kamera kojoj može da se pristupe remotely preko telefona

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Potrebna mi je spoljna kamera (izložena svim vremenskim prilikama, dakle maksimalna ip zaštita) koja će ići na spoljni zid kuće, izvedena je strujna instalacija, ali nema mrežnog kabla dakle kačiće se na wifi i potrebno mi je da joj pristupim preko telefona (primarno iOS a onda Android). Neka preporuka?
 
Ovo deluje odlicno, ali koliko vidim mora na uticnicu, a sad tu gde mi je izvucena instalacija je bas nezgodno da se stemuje i uglavljuje dozna pa sam nekako mislio da nadjem nesto sto moze direktno da se vezuje na zice
Kabl na ispravljaču je 15m dužine.
 
Ovde treba da se montira, direkt na instalaciju, bez ikakvih kablova i uticnica, koliko se secam (mada nisam nesto upoznat sa tim kamerama) postoje modeli koji mogu direktno da se vezuju za zice.

Pogledajte prilog 382414
Za ovaj tvoj zid ja bi išao na ovako nešto.

1679591524891.png

A kamere koje imaju integrisano napajanje su obično viši cenovni rang za koje će ti trebati neki NVR. Tako da vidi šta ti se isplati.
 
Kutija koju sam ti preporučio je hermetički zatvorena PVC kutija za električne instalacije i spoljašnju montažu. Montiraš je na mestu gde ti izlaze kablovi a onda unutar te kutije postaviš utičnice. Na taj način si rešio problem napajanja i ne moraš da razmišljaš o kiši i snegu. Takođe će se uklopiti estetski jer će sakriti tu džombu od kablova.
 
Da se nadovežem jednim pitanjem. Da li postoje kamere u sa slotom za SIM karticu koje bi koristile za pristup internetu? Stavio bih jednu sličnu kameru na vikendicu, ali tamo nemam pristup internetu osim neki 4G.
 
Ako ne nadjes takvu kameru, nabavis 4g ruter, ubacis karticu, zakacis kameru preko wifi na taj ruter i dobijes to sto trazis.
 
Ovde treba da se montira, direkt na instalaciju, bez ikakvih kablova i uticnica, koliko se secam (mada nisam nesto upoznat sa tim kamerama) postoje modeli koji mogu direktno da se vezuju za zice.

Pogledajte prilog 382414
Ne postoji kamera koja radi direktno na 220v, postoje samo kamere koje se napajaju preko mrežnog kabla koji nisi izveo na tom zidu.

Dakle sve klasične IP kamere odgovaraju jer mogu da se napajaju ili poe ili preko adaptera, samo ti treba nazidna dozna.
Da se nadovežem jednim pitanjem. Da li postoje kamere u sa slotom za SIM karticu koje bi koristile za pristup internetu? Stavio bih jednu sličnu kameru na vikendicu, ali tamo nemam pristup internetu osim neki 4G.
Postoji mali 4g ruter u formi USB stika
 
Nazad
Vrh Dno