Šta je novo?

Potrebna pomoc oko Mac OS-a

enigma66

Slavan
Učlanjen(a)
16.04.2006
Poruke
37
Poena
309
Evo posle 7 godina na windowsu predjoh i ja na Mac OS,danas je prvi dan pa bih zamolio iskusnije da mi malo pomognu.Naim posto niko oko mene nije ni video Apple notebook a kamoli koristio nemam gde na drugom mestu da se obratim za pomoc pa evo ovde pisem.Imam sigurno 100 pitanja ali necu toliko,za pocetak me samo interesuje kako da instaliram programe downloadovane sa neta.Fajl se prikaze na desktopu u .dmg extenziji i koliko sam ja ukapirao kada ga pokrenem neki program ga mountuje i on se startuje i radi,konkretno firefox,na desktopu se pojavi ikona kao novi drive.E sad,ja sam mislio da je to instalirano i obrisamo .dmg fajl,uradio eject firefoxa i nema ga vise.Sta treba da uradim da to ostane za stalno.To me najvise muci,ostalo cu pokusati sam da naucim kao sto sam i windows.Nadam se da se iskusniji korisnici ovog OS-a nece zagrcnuti od smeha kada ovo procitaju.
Inace vec sam na drugoj particiji instalirao Win Xp Pro SP2 i to sve radi bez problema(za rezervu) ali bih hteo i ovaj toliko hvaljeni OS da koristim.
Hvala unapred
:wave:
 
E a ja pokusavao copy/paste kao u windowsu umesto samo da ga prevucem u folder,thx.
:wave:
 
Pa moze i copy, paste. Samo umesto CTRL koristis Apple taster.
 
Pa moze i copy, paste. Samo umesto CTRL koristis Apple taster.

ja se bas pitao cemu sluzi Apple taster,kada god ga pritisnem ono se nista ne desava.Ako moze jos samo jedna mala pomoc i necu vise,kako da importujem favorit listu iz windosa,safari mi nevidi nista a firefox nudi samo bazu iz safarija.
:wave:
 
Nazad
Vrh Dno