Šta je novo?

Potreban servis laptopa ekran i tastatura

churla

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
811
Poena
330
Potreban mi je pouzdan servis ili jos bolje mozda i neko sa foruma direktno.
Lom ekrana. Ima dovoljno velku mrtvu povrsinu da se ne koristi. Hocu da izbegnem "korporativne/fensi" servise jer zelim da ugradim FHD za koji sam 99% uveren da je kompatibilan. Trenutni je 1360x768. Malo je overkill FHD na 14", ali nisam nasao kompatibilan 1600x900.
Cak sam kod jednih "vecih" nasao ekran ali kazu "menjamo isto za isto". Ne zelim da dodjem u poziciju da bude "lepo smo rekli da ne moze" samo zato da bi bili u pravu.

Dakle kupio bih na tom mestu tastaturu i ekran. Moze kontakt na PM naravno za direkt ponude usluge i razumem da mi je rizik da kupuim fabricki neispravan deo.
Jeste gledao sam klipove gde to deluje lako, ali nisam nikad radio, nisam siguran da bih se snasao.
 
Pored ekrana, možda je potrebna i zamena kabla. Sve u svemu, može da bude skupa rabota, koja se na kraju neće završiti kako treba.
Fali osnovna informacija - tačan model i varijanta laptopa.
Pozdrav
 
SAmo 30pinski postoji za taj model. Latitude 7440.
Ovo sam nasao:
trenutni - B140XTN
zeljeni - LP140WF1

Kabl, koliko sam ja nasao i dobio potvrdu od Delle je jedan jedini, D3M6R 'EDP CABLE NON-TOUCH';

Ekran je strdao usled pada. Jos davno ga je dete "sredilo" ali vrlo malo pa kao ajd, i letos jos jednom, ja gledao dogadjaj, sa kreveta iz krila na parket levi gornji cosak (opet).
I sad eto stoji tako, pa sam mislio da ulozim nesto i napravim da i meni bude koristan. Za posao mi je x768 premalo, ne znaci mi nista.
Tastaturu isto dete sredilo, pa reko ako ulazem onda i to.
 
Poslednja izmena:
Zamena ekrana je obično jednostavna, samo treba strpljenja da se rastavi bez loma žabica.
Ja sam bio u sličnoj situaciji, hteo sam da stavim ekran veće rezolucije, ali nisam uspeo da nadjem neki sa istovetnim dimenzijama i rasporedom rupa za montažu. Na kraju sam odustao od upgrade-a i zamenio sa istim modelom - sve je (očekivano) leglo na mesto.
Pozdrav
 
Tesko je naci delove, msm ne znam, ovo je specificno jer sad sam ocekivao da oni ipak imaju servisnu bazu koja ima matricu kompatibilnosti.
Cuh se nakon posta ovde sa tom radnjom. Prvo su mail da sve sto je na sajtu ima, a sad eto kad smo se i culi, probace ali da vide u skladistu ima li. Videcu bas kolko kosta "probacemo". Msm ni ja nisam sasvim siguran naravno, ali ocekivao sam da oni jesu.
Slike sam nasao delova po netu, sve je 1:1 fizicki i rupe i pozicija za flat kabl. Ali opet ko zna sta radnja nudi pod tom oznakom. Sve je moguce.
 
Nazad
Vrh Dno