Šta je novo?

Laptop Potreban lap top 500-600e

Koji laptop kupiti?

nikola82

Zapažen
Učlanjen(a)
16.11.2022
Poruke
22
Poena
15

HP Laptop 15s-fq5001nm Win11 Home/815,6"FHD/Intel i3-1215U/8 GB/256 GB SSD​

Ne razumem se previše u lap topove, a naišo sam na ovaj na sajtu. Interesuje me da li vredi ovih para? Ako imate neku preporuku dobro došla je. Potreban mi je za programiranje i svakodnevnu upotrebu.
 
Hajde molim te ako su stigli laptopovi vidi na kojoj temperaturi kreće da se pali ventilator.
Bitno mi je, jer se kod mene pali na oko 80c, tako da u piku ode u skoro 90 dok se vent zalumfa. Ako kod tebe to radi drugačije i bolje, da ja reklamiram laptop.
Stigli su laptopovi samo sto ja nisam jos preuzeo svoj. Preuzecu ga kad budem isao za BG do firme, jer sam iz NS.
Kolege su vec uveliko inatalirale win 11 i zadovoljni su laptopom, ali predpostavljam da ih niko od njih nije testirao kako tebe interesuje.
Javiću ti kako se moj primerak ponasa kad ga preuzmem, nadam se uskoro.IMG-7cba7493e76c2d84f2aef7b9cef85f23-V.jpg
 
Taкви лаптопови као нови су са годину дана гаранције за правна лица. Избегао бих куповину.
Elitebook су бољи, па ако тражиш половно, већа шанса да узмеш нешто добро је Elitebook. Не узимај без радне гаранције у сваком случају.
Nasao sam na oglasu EliteBook G5 core i5-8250u 8/256, sa 3 mjeseca radne garancije. Cijena 440 eura. Vjerovatno cu ici da ga pogledam. Sta mislite o ovoj varijanti? Racunajte da je kod nas u CG cijena sigurno 10-15% veca nego u Srbiji, za polovne kompjutere
 
Nasao sam na oglasu EliteBook G5 core i5-8250u 8/256, sa 3 mjeseca radne garancije. Cijena 440 eura. Vjerovatno cu ici da ga pogledam. Sta mislite o ovoj varijanti? Racunajte da je kod nas u CG cijena sigurno 10-15% veca nego u Srbiji, za polovne kompjutere
Питај продавца како изгледа hd sentinel када се инсталира. Тамо видиш број радних сати хард диска.
Потражи већу гаранцију. У Србији на половну робу можеш добити и годину дана гаранције
 
Hajde molim te ako su stigli laptopovi vidi na kojoj temperaturi kreće da se pali ventilator.
Bitno mi je, jer se kod mene pali na oko 80c, tako da u piku ode u skoro 90 dok se vent zalumfa. Ako kod tebe to radi drugačije i bolje, da ja reklamiram laptop.

Preuzeo sam laptop, za vikend instalirao win 11, neophodne programe i malo ga testirao.
Ponaša se identično kao i tvoj, kada ga maximalno opteretim temperatura brzo ode na skoro 90 ali samo na kratko onda ga ventilator koji se tad već vrti na max spusti na oko 70.
Šta znam, mozda su mogli ranije podesiti da se pali ali nista mu nece biti sto par sekundi bude na 90C, meni se ova opcija i vise sviđa jer je pri svakodnevnom radu necujan bas zbog toga sto kasnije pali vent. i u retkim situacijama ga max opeteretim.
Laptop skroz pristojan, solidan ekran, baterija, tastatura. Ryzen 3 5425u odlican, porucio sam jos 8Gb rama jer je 8 izgleda knap i sve to za ispod 50K dinara je vise nego dobra kupovina.

Evo pored mene imam i ženin hp 14s-dq2xx sa i3 1115G4 i on se isto ponasa cak ode i do 95C u cpuz sterss testu.
U multi theard testu ryzen duplo brzi

Screenshot 2022-12-06 115940.png

evo i crystal mark
Screenshot 2022-12-04 180052.png
 
Preuzeo sam laptop, za vikend instalirao win 11, neophodne programe i malo ga testirao.
Ponaša se identično kao i tvoj, kada ga maximalno opteretim temperatura brzo ode na skoro 90 ali samo na kratko onda ga ventilator koji se tad već vrti na max spusti na oko 70.
Šta znam, mozda su mogli ranije podesiti da se pali ali nista mu nece biti sto par sekundi bude na 90C, meni se ova opcija i vise sviđa jer je pri svakodnevnom radu necujan bas zbog toga sto kasnije pali vent. i u retkim situacijama ga max opeteretim.
Laptop skroz pristojan, solidan ekran, baterija, tastatura. Ryzen 3 5425u odlican, porucio sam jos 8Gb rama jer je 8 izgleda knap i sve to za ispod 50K dinara je vise nego dobra kupovina.

Evo pored mene imam i ženin hp 14s-dq2xx sa i3 1115G4 i on se isto ponasa cak ode i do 95C u cpuz sterss testu.
U multi theard testu ryzen duplo brzi.
Hvala na testiranju. Samo još jedno pitanje, kada izvučeš konektor od punjača iz laptopa, probaj nekom olovkom da gurneš onaj plastični deo u sredini, koji se nalazi u sklopu interfejsa na laptoppu. Da li se taj deo vraća unazad kada ga pritisneš?
 
I još jedna stvar, Ryzen 3 5425u je deklarisan na 15w, mada prelazi čak i 25w, što ne bi bilo loše da je idiotski profil za hlađenje podešen bolje. Pretpostavljam da ima solidan VRM, koji može da pogura procesor malo jače.
15 вати није максимална потрошња, стога није ништа неуобичајено да троши 25 вати, тј. то је сасвим нормално.
 
Samo kd bih nasao za taj novac Ryzen 7
Био је за 62.000 5700u, међутим сада га нема у продаји.
Реално без графичке карте немаш разлику између 5500u и 5700u, мада је свакако 5700u бољи.
Јеси размишљао да купиш v15 g2 и да му додаш још 8 гигабајта рам меморије ? Неки продавци могу да ти продају такву готову конфигурацију са додатом RAM меморијом, да не би сам додавао јер се тако крши гаранција.


16 гигабајта меморије ће бити ускоро минимум за покретање појединих наслова.
 
Verovatno glupo pitanje, uzeo HP 15s-eq2098nm, instalirao windows 11. Dal ima potrebe za nekim drajverima ili win to sad sam zavrsi? 5godina se nisam baktao sa instalacijom windowsa, drajvera... u davice manageru mi deluje da nema nepoznatih uredjaja.
 
Verovatno glupo pitanje, uzeo HP 15s-eq2098nm, instalirao windows 11. Dal ima potrebe za nekim drajverima ili win to sad sam zavrsi? 5godina se nisam baktao sa instalacijom windowsa, drajvera... u davice manageru mi deluje da nema nepoznatih uredjaja.
Иди на сајт HP, изабери модел и инсталирај драјвере.
 
Sry sto dizem temu iz mrtvih, jel na kraju resen problem sa ventilatorom na HP G9? Razmisljam se izmedju novog G9 255 i polovnog ProBook-a 455 G8, da li je vredno zrtvovati garanciju zbog ProBook-a?
 
Narucio idepad 16IAH7 za 87k din, preko nase radnje ne madjara. I5 12450h rtx3050, 16' ekran 165hz 350nits 1920x1200 :) jurio legion neki sa 3060/3050 ali ne vredi. Za ove novce je nemoguce, cak ni preko madjara

Nema usb c port i mux switch :) ali Odgledao jarrod recenziju za 2022 idepad i citao po redditu, hladjenje na 2022 modelima je vrhunsko
 
Promasio temu skroz upaljeno mi 15 tabova gore :D
 
Narucio idepad 16IAH7 za 87k din, preko nase radnje ne madjara. I5 12450h rtx3050, 16' ekran 165hz 350nits 1920x1200 :) jurio legion neki sa 3060/3050 ali ne vredi. Za ove novce je nemoguce, cak ni preko madjara

Nema usb c port i mux switch :) ali Odgledao jarrod recenziju za 2022 idepad i citao po redditu, hladjenje na 2022 modelima je vrhunsko
Gde za taj novac?
 
Link

Vip cena je 92k ali moze da se trazi bolja dole, generise automatski i odmah stize na mail ponuda sa linkom za placanje
 
Link

Vip cena je 92k ali moze da se trazi bolja dole, generise automatski i odmah stize na mail ponuda sa linkom za placanje
Uzeo ga ja sestri pre nekoliko nedelja. Ima type C, opis na BC grupu nije tačan. Prema sajtu Lenovo, modeli sa 3050 imaju thunderbolt type c. Za te pare baš dobra kupovina. Još je i ekran 100% rgb, što je retkost
 
Pozdrav, treba mi pomoc.
Kupio bi neki laptop za video editing u cap cut-u, iskreno nista komplikovano, nema tu nesto mnogo efekata, ali mi je vazno da bude laptop.
Budzet mi je oko 50-60k. Ja bih isao na 16gb rama, sad da li mi je vaznije da bude odvojena graficka karta ili da bude bolji procesor.
Hvala unapred,
 
Narucio idepad 16IAH7 za 87k din, preko nase radnje ne madjara. I5 12450h rtx3050, 16' ekran 165hz 350nits 1920x1200 :) jurio legion neki sa 3060/3050 ali ne vredi. Za ove novce je nemoguce, cak ni preko madjara

Nema usb c port i mux switch :) ali Odgledao jarrod recenziju za 2022 idepad i citao po redditu, hladjenje na 2022 modelima je vrhunsko
8gb RAM-a ?
 
Da. Danas ubacio jos 8gb fury 3200mhz, jeftine su sad 2300din
 
Ekipa mimo napucanog desktopa za glavni rad povremeno mi zatreba laptop. Ugl se bavim web dizajnom, malo obrada fotografije i ono klasika office i surfanje.
Godinama mi je sluzio HP x360 sa i3-8130u osme generacije, 16 giga rama i uhd 620, ssd. I sada mi je ok za ovo mojih malo potreba ali mi je procesor poceo ici na zivce, sa dvije jezgre pospor je za neke stvari.

Ne bi davao neke velike pare pa su mi za oko zapala ova dva:

1) https://olx.ba/artikal/51066469/

nov, i3-1215U 8 giga rama ali bih jeftino pojacao na 16 giga, 430eura

2) https://olx.ba/artikal/54076770/

polovan, malo korišten, godina garancije, 16 giga rama, i5-1235u, 470 eura

Uvijek sam se palio na i5 i i7 ali ovi novi i3 imaju dosta jezgri i po testovima ovaj i3 nije nista znacajno losiji od ovog i5, takođe integrisana Intel Iris Xe nista previše bolja od UHD

Zanima me vaše mišljenje da li ipak ima značajnije razlike između ova dva i vrijedi ici na polovan naspram novog.
Kao neka mana kod oba je ekran koji valjda nije IPS, ima loše uglove gledanja itd ali to mi nešto ne igra preveliku ulogu kao povremeni sporedni računar.
Ima li nešto bolje za ove pare ? Izdvojio bih do 500e
 
Nazad
Vrh Dno