Šta je novo?

Potreban brz odgovor - stiker za garanciju za gotovu konfu

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeta je gotova konfa. Bios pobrljavio zbog fastboot-a i ne mogu nikako da prodjem preko ekrana "insert boot media in selected boot device and press a key".

Ne mogu da udjem u bios (probao sa dve usb tastature i jednom ps/2) da ga resetujem, probao sam sve dugmice i uputstva sa interneta.

EWE je "proizvodjac" i ima stiker na kome pise da se gubi garancija ukoliko se skine, tako da ne mogu da otvorim stranicu i da resetujem bios.

Pitanje:

Da li je legitimno da ukidaju garanciju ako se skine stiker? Bilo je reci na forumu o ovome, ali ne secam se gde.
 
Skini sticker alkoholom polako kad se osusi alkohol bice opet lepljiv pa samo vrati. Imas na YT
 
@donmarkon

Ne nalazim, da li mi mozes poslati video?
 
Ubili smo stiker na mesto. Probali smo neki manevar da jednu stranu gde nema stikera probamo da podignemo dok druga ostane na kucistu, ali js stiker pri najmanjem pokretu pukao.

Elem, neki "strucnjak" iz Eve-a je ukljucio Fast Boot u BIOS-u, zbog toga nismo ni na koji nacin mogli da udjemo u BIOS, cak ni drzeci F2 za sta pise da je nacin da se Fast Boot privremeno iskljuci.

Nakon resetovanja biosa u kome je boot order pobrljavio, PC radi najnormalnije.
 
Ne brini ne gubis garanciju, ako budes imao bilo kakav problem samo se obrati organizaciji Efektiva, vec su pisali o tim stikerima da nemaju prava da stavljaju tj mogu da stave al nemaju prava da ti uskrate garanciju.
 
To stoji, ali će da se cima prilično da ih natera da prihvate računar sa oštećenim stikerom. Viđao takvih problema i ranije, muke neviđene zbog gluposti. Odužili se servisi na 2 meseca minimum bez kompa, jer se čekalo neko mišljenje, pa pisanije napred-nazad i onda su za inat u servisu držali komp maksimalnih 30 dana. Čovek popi*deo, još bilo u vreme najjačeg Covid-a i online škole. Sa druge strane lično prisustvovao, oštećen stiker (Gigatron), bukvalno ih nije zanimalo išta, daj samo komp i vratili ga za 2 nedelje.
 
Zamoli prodavce u radnji da ti daju novi stiker, mi smo to delili u ww zainteresovanim kupcima pre 10god :D
Imali smo ih uvek u prodavnici da mozemo da ugradimo hdd ili ram ako neko hoce
 
Znam da nije legitiman stiker, u garantnom listu ako postoji oni ce reklamirati samo sa racunom (ako dodje do reklamacije). Alkoholom ili benzinom ce skinuti sve tragove stikera sa stakla i pravice se blesavi.

Iace, iz Gige je PC, a stiker je EWE. Hvala svima na odgovorima.
 
Nazad
Vrh Dno