Šta je novo?

Postavljanje oglasa za prodaju hardware - pojašnjenje uslova ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

enprot

Cenjen
Učlanjen(a)
12.05.2012
Poruke
0
Poena
151
U pravilima piše: "... postavljanje oglasa je omogućeno samo onima koji ispunjavaju neophodne kriterijume za status. Neophodan status se automatski dodeljuje nakon postavljenih 250 postova i godinu dana staža."
Šta znači 250 postova ?
To je 250 ličnih poruka ili 250 odgovora na teme u raznim temama foruma ?
Ili treba da postavim 250 postova sličnih ovom trenutnom ?
Imam preko 20 godina "staža" ali retko imam potrebe da nešto komentarišem, uglavnom se "trkaju" ko će pre nešto da komentariše, makar i besmisleno, što me ne interesuje.
Vremenom se skupilo dosta komponenti koje bih prodao ali evo izgleda da i pored "staža" to ne mogu da uradim ...
 
Ok, ti bar pises nesto, ali enprot ima NULA postova :)
Jeste on clan od 2012 ali nikada nista nije napisao, pa sad se postavlja pitanje da li je on uopste clan ili obican citalac. Necu sad da se pravim pametan, ali tacno znam sta ce moderatori da napisu "Oglasi nisu pravo vec privilegija za clanove"

KP je isto OK mesto za prodaju, sta fali..
 
250 poruka u sobama koje se uzimaju u obzir prilikom sabiranja. spamovanje nije dozvoljeno
 
Ok, ti bar pises nesto, ali enprot ima NULA postova :)
Jeste on clan od 2012 ali nikada nista nije napisao, pa sad se postavlja pitanje da li je on uopste clan ili obican citalac. Necu sad da se pravim pametan, ali tacno znam sta ce moderatori da napisu "Oglasi nisu pravo vec privilegija za clanove"

KP je isto OK mesto za prodaju, sta fali..
Dali si uopšte pročitao pitanja ?
250 poruka u sobama koje se uzimaju u obzir prilikom sabiranja. spamovanje nije dozvoljeno
Koje su to "sobe" koje se uzimaju u obzir prilikom sabiranja ? Sajt ima više pravila nego vojna hunta, sve je na spisku, stroga čak i besmislena pravila, za kršenje pravila streljanje ... :)
 
Učešće u radu foruma je dobrovoljno. Pravo oglašavanja je privilegija korisnika koji doprinose radu foruma na način koji je propisan i objašnjen.
 
Dali si uopšte pročitao pitanja ?

Da, izvini, nisam ti odgovorio.

Post je kada napises nesto u nekoj temi. Licna poruka je dirktna poruka nekom korisniku koju samo on moze da vidi, i to se ne racuna.
 
Učešće u radu foruma je dobrovoljno. Pravo oglašavanja je privilegija korisnika koji doprinose radu foruma na način koji je propisan i objašnjen.
Znači čist kapitalizam. Radiš da gazda profitira a za uzvrat dobijaš neke male privilegije kao što je npr plata tj objava oglasa :) ?
Da, izvini, nisam ti odgovorio.

Post je kada napises nesto u nekoj temi. Licna poruka je dirktna poruka nekom korisniku koju samo on moze da vidi, i to se ne racuna.
Ok, hvala na pojašnjenju.
Znači čist kapitalizam. Radiš da gazda profitira a za uzvrat dobijaš neke male privilegije kao što je npr plata tj objava oglasa :) ?

Ok, hvala na pojašnjenju.
Dali se onda ova tema koju sam pokrenuo računa kao jedan "post" ?
 
Znači čist kapitalizam. Radiš da gazda profitira a za uzvrat dobijaš neke male privilegije kao što je npr plata tj objava oglasa :) ?

Ok, hvala na pojašnjenju.

Dali se onda ova tema koju sam pokrenuo računa kao jedan "post" ?
Uplati gazdi 500 eura i odmah će ti otključati mogućnost za objavu oglasa. :ROFLMAO:

Kao što je jaksa rekao: Učešće u radu foruma je dobrovoljno.
 
@enprot prelistaj prethodne teme u vezi oglasa
 
Živeo ja i u socijalizmu i jednako tako je svaka privilegija morala da se zasluži. A niko nas nije terao da budemo članovi nečeg.
 
Uplati gazdi 500 eura i odmah će ti otključati mogućnost za objavu oglasa. :ROFLMAO:

Kao što je jaksa rekao: Učešće u radu foruma je dobrovoljno.
Možda si umesto glupog sarkazma trebao da odgovoriš na pitanje ?
Živeo ja i u socijalizmu i jednako tako je svaka privilegija morala da se zasluži. A niko nas nije terao da budemo članovi nečeg.
Ne socijalizam druže, u tvojoj glavi je još komunizam. Imaš odgovor na pitanja ili samo istorijski pregled ?
 
Da li misliš da možeš da doprineseš radu foruma ovakvim komentarima i stavom?
Imaš NULA postova i dopuštaš sebi da budeš bezobrazan - mislim, odakle ti pravo da pomisliš da komentarišeš šta je u mojoj glavi?
 
Da li misliš da možeš da doprineseš radu foruma ovakvim komentarima i stavom?
Imaš NULA postova i dopuštaš sebi da budeš bezobrazan - mislim, odakle ti pravo da pomisliš da komentarišeš šta je u mojoj glavi?
U tvojoj glavi je istorija izbrisala kurtoaziju da kada neko nešto pita, i sam se javiš, treba i da odgovoriš. Ake ne znaš odgovor, nemoj ni nebuloze da pišeš.
Gubim vreme. Samo je jedan pametan odgovor - savet bio: kp
 
Mislim da ćeš morati malo da odmoriš od foruma, što ne predstavlja neku promenu doduše.
 
Interesantno kako pojedini oglasi gde se prodaje nešto jako povoljno volšebno nestanu ubrzo nakon što se postave.
@MegaSkot je okačio oglas za 2 serverska Xeon procesora, oba nova, full pack, sa kulerima, svaki po 800€, mislim da je u pitanju 2640 Gold, ako se dobro sećam.
I puf, nestade.
I ovo nije prvi put da to ja vidim, a nisam ni ja jedini koji je to zapazio.
Ali kao što neko reče, oglasi su privilegija.
 
Obrisano jer nisam postavio lokaciju iako ni drugi to ne rade.
 
Poslednja izmena:
@MegaSkot drugi imaju navedenu konkretnu lokaciju u profilu. može konkretna lokacija u profilu ili/i u oglasu.
npr., Irska nije konkretna lokacija
 
Pošto oglašavam nešto na benchmarku u SRBIJI, valjda je jasno gde se nudi. Nevažno, ništa novo.
 
pravilo broj 4.
Vaš profil mora biti uredno popunjen sa lokacijom na kojoj se nalazite (minimum grad i država).
 
Pošto oglašavam nešto na benchmarku u SRBIJI, valjda je jasno gde se nudi. Nevažno, ništa novo.
Ja a i drugi ne žele da nešto vredno bude poslato kurirskom službom jer sa time može da ima puno problema - dobijemo cepanicu, slomljenu stvar, itd. Ako je taj koji prodaje u Beogradu kontaktiraću ga da vidimo šta i kako može da se uradi oko ličnog preuzimanja. Ako je u Nišu, nema smisla da pišem.

Stvarno ne vidim šta je teško napisati lokaciju bilo u profilu bilo u oglasu.

@OP - vezano za broj postova i staž - dosta ljudi želi da zna od koga kupuje. Pre nego što sam se javio na bilo koji oglas za stvari koje sam kupio ovde proverio sam sa kim "imam posla" po njegovom učešću na forumu. Za to postoji forum, da imaš neku veću sigurnost od koga kupujes. U suprotnom KP i ostalo oglasi.
 
Nasi oglasi su na glasu da su cene realne, cesto ispod market cena, pouzdana roba, a prodavci pouzdani clanovi.
To je izuzetno jak magnet za preprodavce i ljude koji bi da komercijalizuju oglase u svoju korist.
Cak se islo do ekstrema koje ne bih ovde navodio.
Zato su uvedena sva ova dodatna pravila, rigoroznost i privilegije za postavljanje oglasa da se sprece zloupotrebe kojih je bilo previse.
Privilegija moze biti oduzeta u bilo kom momentu bez obrazlozenja donosenjem zajednicke odluke admin/mod tima na osnovu istorijata postavljanja oglasa clanova i postovanja pravila za postavljanje oglasa.
Benchmark.rs, Benchmark forum kao ni admin/mod clanovi nemaju nikakvu vrstu koristi od oglasa.
Zelimo da se odrzi jedna lepa tradicija za koju smatramo da su je nasi uvazeni clanovi zasluzili u najcistijem mogucem obliku a ne kao komercijalna platforma za preprodavce i prevarante.
 
Hear, hear, što be Englezi rekli
 
Svuda neka pravila, kao nisu ti slike kvalitetne😂Zar moram da platim profesionalni fotografa da bi ovde objavio oglas😂
 
Imali smo diskusiju interno na temu tvog oglasa pre 10 dana.

Na tvojim fotografijama se ništa ne vidi. Toliko su mutne da se jedva razaznaje predmet koji nudiš.

Kada već pominješ javno, evo postaviću screenshotove fotografija koje si postavio u oglasu. Šta se vidi sa ovih fotografija? Sigurno ne stiker na šrafu, koji si naveo u oglasu.

1674831843189.png 1674831855513.png 1674831975155.png
 
Ne znam čime u današnje vreme mogu da se naprave originalno ovakve fotke.
Kao da je slikano sa trotineta u pokretu a onda uložen trud da se resize-uju na veličinu koja uliva poverenje i sigurnost kupcu NOT.
 
Imali smo diskusiju interno na temu tvog oglasa pre 10 dana.

Na tvojim fotografijama se ništa ne vidi. Toliko su mutne da se jedva razaznaje predmet koji nudiš.

Kada već pominješ javno, evo postaviću screenshotove fotografija koje si postavio u oglasu. Šta se vidi sa ovih fotografija? Sigurno ne stiker na šrafu, koji si naveo u oglasu.

Pogledajte prilog 373367 Pogledajte prilog 373368 Pogledajte prilog 373369
Ja imam takav telefon, a sta se tu ne vidi, jel ima stiker, jel to treba da se uvelica 1000 puta ili ja to manipuliše i prodajem nesto sto nije to?
Nebitno mi skroz jer necu vise postavljati oglas a niti kupovati aparat da bi isti postavio
Imate pravila radite, ja ne zivim po tuđim pravilima😏
Ne znam čime u današnje vreme mogu da se naprave originalno ovakve fotke.
Kao da je slikano sa trotineta u pokretu a onda uložen trud da se resize-uju na veličinu koja uliva poverenje i sigurnost kupcu NOT.
Jesi dobio bonus što se uvuko
Smesno evo smajlica😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 
Evo ja sam prodavao nesto, pogledao sam pravila, matchovao, nikakav problem, sve prodao jako brzo, korektni dogovori, etc.

Ne razumem ljude koji su u fazonu "daj matori", sve sto je dobro na ovom svetu podleze nekim pravilima i redu. Bas zato sto ovi oglasi imaju strozija pravila, zato su i bolji od KP.
 
Takodje,prodao i kupio gomilu stvari ovde na forumu,nikada nikakav problem. Pravila i treba da postoje,ko nije u stanju da ih isprati,molim lepo-poljubi i ostavi. Uvek imas na raspolaganju KP.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno