Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Odlicna, mozda samo da je wide i da se uklone ovi tragovi vegetacije i drvece.
 
Hvala, ljudi!

Imam i jednu wide, ali mi nekako ova vise `lezi`. Sto se tice uklanjanja, to prepustam profesionalcima :) Nikako da pronadjem neku stariju verziju LR koja bi radila na mom kompjuteru, jer je prilicno slab za danasnje standarde.
 
Dobar kao i uvek Ale. Sta ce ti LR za komp kada mozes ovako nesto na fonu da sredis pogotovo sto je pozadina takva kakva je? [emoji6]
2f7c3b7fb2e7f52b60588a2a10289ec9.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: ale
Super izgleda!

Kako si sredio na mobilnom, koji program koristis? Otkrio sam kako se u GIMP programu uklanjaju stvari, medjutim nikako da sklonim mrlju koja ostane.
 
Malo ukrivo. Mogao si bolje da se pozicioniras. ;)
 
Probao sam Snapseed. Istina, lepo ukloni drvece, ali prilicno degradira sliku. Pojave se kao neki krugovi, vidi se i na primeru koji je postavio Antara.
 
Probao sam Snapseed. Istina, lepo ukloni drvece, ali prilicno degradira sliku. Pojave se kao neki krugovi, vidi se i na primeru koji je postavio Antara.
Pa da jer semplira sa drugih delova fotke i tako radi healing. Ovo je ovako malo odradjeni na brzaka. Evo ti jedan drugi primer znaka koji je uklonjen.
dc374b73ae874b47671f03c879248115.jpg
d400fabb62c87c8aa6a693a711263c44.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Evo kako izgleda kod mene kada koristim program GIMP:



Nikako ne mogu da sklonim mrlje koje ostanu. Citao sam upustvo, gledao snimke, medjutim nikako da se u potpunosti uklone.
 
Mozda sam malo dosadan :) Mislim da sam uspeo da sklonim drvece, a da se bas malo primeti da je nesto radjeno. Bar se meni tako cini :)

 
a bre vidi se, kako se ne vidi :/ neko ko gleda sliku prvi put moze da pomisli da je neki artefakt, ali kad znas da je nesto bilo tu lepo se vidi -.- kad sredjujes tako neku sliku, sam moras da procenis, treba da bude neprimetno, cak i kad znas da je tu nesto prckano... instaliraj lepo poslednji photoshop, sto se mucis sa time? na toj konkretnoj slici je toliko jednostavno ukloniti da je stvarno smesno. imaces slike gde je izazov raditi, ja sam skoro doterao jednu svoju panoramu iz decembra prosle godine, bilo je posla, slika nije telefonom slikana, stavljam je samo kao primer:

 
Poslednja izmena:
a bre vidi se, kako se ne vidi :/ neko ko gleda sliku prvi put moze da pomisli da je neki artefakt, ali kad znas da je nesto bilo tu lepo se vidi -.- kad sredjujes tako neku sliku, sam moras da procenis, treba da bude neprimetno, cak i kad znas da je tu nesto prckano... instaliraj lepo poslednji photoshop, sto se mucis sa time? na toj konkretnoj slici je toliko jednostavno ukloniti da je stvarno smesno. imaces slike gde je izazov raditi, ja sam skoro doterao jednu svoju panoramu iz decembra prosle godine, bilo je posla, slika nije telefonom slikana, stavljam je samo kao primer:


Rado, ali nece da moze na slabasnom dual core procesoru :( Zato i kazem da sam primoran da vezbam u programu GIMP...

Probacu ponovo, mozda i bude bolje. Ovo je prvi put da sam probao ovako nesto, do sada je to bila sve sitna obrada, ako moze uopste tako da se nazove ono sto sam ja radio.
 
Poslednja izmena:
a bre vidi se, kako se ne vidi :/ neko ko gleda sliku prvi put moze da pomisli da je neki artefakt, ali kad znas da je nesto bilo tu lepo se vidi -.- kad sredjujes tako neku sliku, sam moras da procenis, treba da bude neprimetno, cak i kad znas da je tu nesto prckano... instaliraj lepo poslednji photoshop, sto se mucis sa time? na toj konkretnoj slici je toliko jednostavno ukloniti da je stvarno smesno. imaces slike gde je izazov raditi, ja sam skoro doterao jednu svoju panoramu iz decembra prosle godine, bilo je posla, slika nije telefonom slikana, stavljam je samo kao primer:

Pricamo o retusiranju na telefonu. Ne znam kakav je Ps expres na telefonu. U svakom slucaju da je Ale postavio raw bila bi druga prica.
Ale bolji ti je ovaj drugi edit.
Mitre dobre fotke lepa jesen tamo.

Evo obrada u PS express.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
8728b3a4707510376e7da1f4e14b69ac.jpg
 
Poslednja izmena:
Moj telefon ne podrzava RAW :(

Nastavicu da vezbam u svakom slucaju. Uradio sam ponovo jednu verziju, cini mi se jos malo bolja od prethodne, ali necu da postavljam ponovo jer sam dosadan.
 
A nemas raw? Bilo bi jos bolje da imas u svakom slucaju. Zasto da ne pa tice se fotografije svejedno. Uporedjujemo i lepo je znati sta sve moze na telefonu da se odradi.
Lepo Domcale[emoji106]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko je napredovao softver čoveče, pre par godina je bilo nezamislivo da mobilnim telefonom slikaš mlečni put, ili čak da praviš portret slike..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Rado, ali nece da moze na slabasnom dual core procesoru :( Zato i kazem da sam primoran da vezbam u programu GIMP...

Probacu ponovo, mozda i bude bolje. Ovo je prvi put da sam probao ovako nesto, do sada je to bila sve sitna obrada, ako moze uopste tako da se nazove ono sto sam ja radio.

svaki photoshop ce da radi na core2duo procesoru i 4gb rama, sto je recimo neki minimum za upotrebljiv kompjuter danas.

cudi me da k zoom nema raw...
 
Huawei P30 dosta veliki zoom, samo pojacan naknadno malo kontrast.




Sent from my Huawei P30
 
Nazad
Vrh Dno