Šta je novo?

posmatranje korisnika!

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,240
Poena
390
pozdrav, imam problem sto ne znam kako da posmatram sve koji mi koriste wifi, tj postoji li neki monitoring da vidim ko se sve kachi i kolko podataka skida, te da ga kontrolisem, u smislu dozvoljavanja i zabrane koriscenja....
kablovski je net koji iz njihovog modema ide u moj wireless router TL-WR542G....

HVALA :)
 
Pristupis ruteru (verovatno na adresi 192.168.1.1) i pogledaj Status i Log meni.
 
Ako koriste ruterov DHCP za dodelu mrežnih parametara onda u Advanced settings - > DHCP Clients List i tu su izlistani svi korisnici koji trenutno pristupaju ruteru definisani IP i MAC adresama.
System tools - > Statistics , daje pregled korisnika (IP i MAC adresa) , trenutan i ukupan protok pa možeš videti ko najviše koristi net i koliko ali ne i čemu pristupa.
Ako želite nekom od njih da zabranite pristup Internetu , onda Advanced settings - > Security - > Firewall i čekirati Enable MAC address filtering.
Zatim u Security - > Mac filtering dodati MAC adresu računara kojem želite zabraniti pristup i to bi trebalo biti dovoljno.
Naravno pod uslovom da nisu neki napredni korisnici i da ne znaju kako promeniti MAC adresu WiFi ili Ethernet adaptera. :)
 
Poslednja izmena:
Ja koristim program Network Magic koji sam dobio uz ruter, izuzetno je dobar i koristim ga za identicne stvari koje ti zelis.
 
hvala puno Yellow pinkyju da detaljnom odgovoru, sve sam shvatio.... samo jos jedno, kad ga izbacim sa mreze on ne moze uopse da se konektuje, a kako da odradim da bude konektovan a da protok ne ide....tj, da mu ja ogranicim koliki ce mu biti protok.... jel moguce tako nesto na mom routeru?
 
Na tom modelu nema ogranicavanja brzine, tek od modela 740/741N postoji ta opcija.
 
Nazad
Vrh Dno