Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Biutiful (2010)

Nakon dobijene preporuke, shvatim da sam od Bardema pogledao jako malo filmova, ali mi je za oko zapao i meksički režiser ovog dela koji stoji iza 21 grama, Pasjeg života i još mase nekih poznatih koje i nisam planirao da gledam, ali svakako me par naslova privuklo na koje ću se fokusirati.
Ko je, bilo šta gledao od ovog stvaraoca može naslutiti da je Biutiful jedna teška soci drama, teška kao četres prva! Nisam ljubitelj istih, ali držala me prikovanog za ekran do kraja.
Meni je ovo ona vrsta filma koji će vam sigurno biti bolji sutra nego u toku gledanja. E sad, da li usled previše nepovezano-povezanih likova u početku, i mozganja o čemu ovo pričaju. Ko je tu kome šta? A i radnje sa kojom još nisam načisto gde će da vodi, međutim sve to na kraju lepo sedne na svoje mesto. 7/10
Jedan od najboljih filmova koje sam gledao. Gledao ga više puta. Čista 10/10.
 
Neko je prokomentarisao da Henksa ne vidi kao dzangrizavg namcora, meni je film legao kao i knjiga.
Jedino koga vidim da mzoe da glumi Ota je Klint Istvud ali bi ovo bio isuvise blag film z anjega
 
Meni bi se mozda vise svideo da sam gledao samo njega. Ovako posle originala nemam bas neko misljenje.
 
^
Džek Nikolson bi bio sjajan matori džangrizavac.
Dobar je Oto, za one koji nisu gledali Uvea.
Slično, kao, Tri muškarca i beba. Dobri su Ameri, ali je francuski original odličan.
 
Не стигох да одем на Џона Вика па Одгледах ово да одморим мозак.
Солидна идеја, очекивано поремећено, ова мала Миа воли да се разголити а и има шта да покаже.
6,5/10
 
O da. Može i mora da se gleda ! Nemojte sada za kaznu da vam okačim Oči boje duge 🙌🌈
 
Majko mila kakvo smeće od filma!

Fr7-MV2-MWc-AUCacq.jpg
Teska glupost od filma.Sprdacina nevidjena,zasluzuje veliku 0 !
 
idi bre otišao na YT i tamo hit do hita iz 90ih auuu kako smo preživeli sve to, nego na šta će da liče "Munje opet" da li gledati u bioskopu?
Hahahaha, bas to. Ali kad sad pogledam ove raste, jale, korelije, nucije i ostale autotjun gadosti, muzika 90ih je cista klasika i umetnost.
A Munje... biće krš verovatno kao i svi nastavci Mi nismo andjeli.
 
Gledao
muzika u delu filma kada se prikazuju podmornice fenomenalna, najezio sam se
Film kao film, nit smrdi nit mirise, nisam mnogo gledao dokumentaraca o borbi na Atlanskom okeanu pa ne znam dal se sve onako izdesavalo ili je malo vise Amerakanizovano.
Tom Henks odlican standardno.
Da li je ovo neko gledao ?

pocelo da mi izlazi na TIKToku.
Da li je neko gledao
ova dva njegova vesterna
 
^
Džek Nikolson bi bio sjajan matori džangrizavac.
Dobar je Oto, za one koji nisu gledali Uvea.
Slično, kao, Tri muškarca i beba. Dobri su Ameri, ali je francuski original odličan.
Kao i LOFT, gledao original, rimejk mi skroz bez veze 🤷
 
Одлагао сам док не останем сам, да могу да се исплачем ко човек. На крају има неколико емотивних момената али није толико срцепарарајући. Мислим да остали конкуренти за оскара нису имали шансу поред Фрејзера, феноменалан перформанс а тек трансформација...
9/10
 

Upravo odgledao, prica ima delova gde je ok ostatak verovatno uvod za sledece delove filmova.

Vizuelno i graficki sam odusevljen kako je sve ispalo. Na momente sam prekidao film da vidim detalje. Daleko lepse odradjeno nego prvi deo ali i ocekivano je bilo.
 
A Sun (2019)

Ovo mi dođe kao drugi kineski film koji sam pogledao, prvi je bio odlični Aftershock, doduše ovaj je sa Tajvana pa i njega mogu računati kao prvi pogledan ikada, ionako su druga država :D
Prijatno iznenađen, kako razvojem (iako očekivan), tako i glumcima i vrlo studioznim razovjem likova kako film odmiče, a traje cela dva i po sata i zaista, jako, jako spor, tako da mu se mora posvetiti pažnja.
Nisam imao predstavu da se može sastaviti ovakava čajnis ekipa od glumaca, jer nesvesno, prva asocijacija na istočnjački film mi je Južna Koreja i njihova upitna gluma, ali sa nenametljivom komikom i dobrim (uglavnom), scenarijom pokrivaju taj hendikep. Ovde to nije slučaj, što se glume tiče i nekako mi se lik oca najviše izdvojio, da li zbog te očinske figure koju smo svi mi osetili kod naših očeva, kroz stalne (uglavnom), kritike, posebno onda kada radimo nešto suprotno njhovim očekivanjima, dok mlađima to može delovati i kao vrsta "odbacivanja" jer odstupamo od očevih želja i vizija, tako da postajemo "mamini" sinovi, ali opet... Ovde je to priakazano na mnogo teži i suroviji način. Tako da preporuka!
 
A Sun (2019)

Ovo mi dođe kao drugi kineski film koji sam pogledao, prvi je bio odlični Aftershock, doduše ovaj je sa Tajvana pa i njega mogu računati kao prvi pogledan ikada, ionako su druga država :D
Prijatno iznenađen, kako razvojem (iako očekivan), tako i glumcima i vrlo studioznim razovjem likova kako film odmiče, a traje cela dva i po sata i zaista, jako, jako spor, tako da mu se mora posvetiti pažnja.
Nisam imao predstavu da se može sastaviti ovakava čajnis ekipa od glumaca, jer nesvesno, prva asocijacija na istočnjački film mi je Južna Koreja i njihova upitna gluma, ali sa nenametljivom komikom i dobrim (uglavnom), scenarijom pokrivaju taj hendikep. Ovde to nije slučaj, što se glume tiče i nekako mi se lik oca najviše izdvojio, da li zbog te očinske figure koju smo svi mi osetili kod naših očeva, kroz stalne (uglavnom), kritike, posebno onda kada radimo nešto suprotno njhovim očekivanjima, dok mlađima to može delovati i kao vrsta "odbacivanja" jer odstupamo od očevih želja i vizija, tako da postajemo "mamini" sinovi, ali opet... Ovde je to priakazano na mnogo teži i suroviji način. Tako da preporuka!
Od više ljudi sam čuo izjave o korejskoj upitnoj glumi, i ne slažem se sa tom konstatacijom.
Većina njihovih glumaca po meni glumi vrlo prirodno (ono facijalna ekspresija korepondira sa izgovorenim tekstom), za razliku od naših novopečenih recitatora napamet naučenog teksta, koji su negledljivi u svakom pogledu.

Ja mislim da našim ljudima sa fonarnog aspekta korejski jezik ne prija ušima, nego da je u pitanju loša gluma...
 
Pa više je to što ti kažeš, samo meni je to skroz neprirodno u pojedinim momentima, pa mi valjda bude čudno, amaterski, ali takvi su u suštini. I nije tu samo fonetika već i vizuelni pristup. Mislim da su Japanci po tom pitanju još gori. Ne mogu sad da guglam i ne znači da sam u pravu ali recimo ta neka poslednja domaća generacija glumaca posle kojih se moglo ugasiti svetlo je ta neka generacija rođenih ranih i kasnih sedamdesetih i recimo do pola osamdesetih.
Ovo danas domaće, ne da ne gledam, nego baš izbegavam, ali dovoljno da bacim minut u prolazu i da mi sve bude jasno. Opet kažem, ne znači da sam u pravu ali ne vidim ja tu ništa posebno ni na polju glume ni scenarija...
 
Meni korejska gluma deluje vise kao da su njih bombardovali 1945., a ne japance. Ne mislim da je losa gluma (necu ni da poredim sa nasim mladjim glumcima), nego su mi jako nekako cudni.
 
Pa više je to što ti kažeš, samo meni je to skroz neprirodno u pojedinim momentima, pa mi valjda bude čudno, amaterski, ali takvi su u suštini. I nije tu samo fonetika već i vizuelni pristup. Mislim da su Japanci po tom pitanju još gori. Ne mogu sad da guglam i ne znači da sam u pravu ali recimo ta neka poslednja domaća generacija glumaca posle kojih se moglo ugasiti svetlo je ta neka generacija rođenih ranih i kasnih sedamdesetih i recimo do pola osamdesetih.
Ovo danas domaće, ne da ne gledam, nego baš izbegavam, ali dovoljno da bacim minut u prolazu i da mi sve bude jasno. Opet kažem, ne znači da sam u pravu ali ne vidim ja tu ništa posebno ni na polju glume ni scenarija...
Mislim da su vise to kulturoloske razlike.
 
Pogledao Avatar 2...
Bro! sooo emotional. NOT!

Dosadan, razvučen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno